Nowe obostrzenia. Posypały się mandaty. Policja nie ma litości

57

Obostrzenia, choć mają zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem, nie zawsze są chętnie przestrzegane. Świadczyć o tym może liczba mandatów, jaką wystawili w zaledwie jeden dzień policjanci, sprawdzający, jak Polacy przestrzegają nowych restrykcji - napisał "Super Express".

Nowe obostrzenia. Posypały się mandaty. Policja nie ma litości
Noszenie maseczek, limity osób w hotelach czy restauracjach mają pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się omikrona. (Materiały WP, Envato)

Zaostrzone obostrzenia weszły w życie od 1 grudnia. Ma to być pomoc w ograniczaniu rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa, nazwanego przez WHO omikron.

"Zmniejszony zostaje limit osób, jakie mogą przebywać w restauracjach, kościołach, hotelach na basenach, siłowniach czy kinach, gdzie obowiązuje limit 50 proc. obłożenia. Podobnie jest z weselami i innymi uroczystościami, gdzie limit gości został zmniejszony ze 150 o 100 osób. Do limitów nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione" - przypomina dziennik.
Zobacz także: Czy gospodarka przetrwa kolejny lockdown? „Konsekwencje za każdym razem będą bardzo groźne”

Mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń. Zmiany od 1 grudnia 2021

"SE" wylicza, że do 2 grudnia 2021 r. przeprowadzono 7236 kontroli przestrzegania obostrzeń i wystawiono 1309 mandatów.

"Jak widać, Polacy nie wzięli sobie ostrzeżeń do serca i nie przestrzegają nowych restrykcji. Już pierwszego dnia posypały się kary. Można mieć nadzieję, że mandaty będą skuteczną nauczką", czytamy.

Autor: MWL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić