Huczne urodziny u Rydzyka. Ten fakt rozzłości mieszkańców Torunia

922

Już w sobotę 4 grudnia mieszkańcy Torunia (woj. kujawsko-pomorskie) będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Powód? Obchody 30. rocznicy powstania Radia Maryja. W związku z rozmachem uroczystości organizowanej przez ojca Rydzyka konieczne są zmiany w organizacji ruchu.

Huczne urodziny u Rydzyka. Ten fakt rozzłości mieszkańców Torunia
Ojciec Tadeusz Rydzyk planuje huczne obchody rocznicy powstania Radia Maryja (PAP, Tytus Żmijewski)

Jak czytamy na oficjalnym portalu Radia Maryja, obchody będą miały miejsce na Arenie Toruń przy ul. Generała Józefa Bema. W konsekwencji nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego – dotyczy to zarówno okolic areny, jak i samej siedziby radia.

Obchody 30. rocznicy powstania Radia Maryja. Utrudnienia w ruchu – Toruń

Andrzej Rabuszak, koordynator działań policji i straży miejskiej, zapowiedział sobotnie zmiany na antenie Radia Maryja. W trakcie audycji "Aktualności dnia" ostrzegł, że od ul. Legionów nie będzie można skręcić autobusem w kierunku siedziby rozgłośni.

W związku z tym na ul. Żwirki i Wigury będzie zmiana organizacji ruchu polegająca na tym, że od ul. Legionów nie będzie można skręcić autobusem w kierunku rozgłośni. Natomiast policjanci będą kierowali do najbliższego ronda i wjazd będzie od strony ul. Grudziądzkiej. To Droga Krajowa nr 91 – zapowiedział Andrzej Rabuszak na antenie Radia Maryja.
Zobacz także: Zobacz też: Polscy biskupi w Watykanie. "Dostaję szamotania pępka"

To nie koniec utrudnień, które czekają mieszkańców Torunia. Ponieważ w związku z obchodami do miasta przyjadą pielgrzymi, zmiany zostaną zaprowadzone również na ul. Generała Józefa Bema. Jak wytłumaczył Andrzej Rabuszak, pas ruchu od ulicy Matejki będzie przeznaczony dla autobusów. To ułatwienie wymyślono z myślą o pielgrzymach.

Na ul. Generała Józefa Bema zmiana organizacji ruchu będzie polegać na tym, że pas ruchu od ul. Matejki do końca hali będzie przeznaczony dla przejeżdżających autobusów. One będą zatrzymywały się tylko od strony hali. (...) Kiedy pielgrzymi wyjdą z autobusów, te udadzą się w kierunku Motoareny, przy DK 80 – tłumaczył Andrzej Rabuszak słuchaczom Radia Maryja.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić