O ile powinno wzrosnąć 500 plus? Polacy nie mają wątpliwości

28

Regularnie pojawia się wątek podwyższenia 500 plus. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by miało dojść do waloryzacji tego świadczenia. Tymczasem głos na temat programu zabrali Polacy. Wyniki sondażu są niezwykle wymowne.

O ile powinno wzrosnąć 500 plus? Polacy nie mają wątpliwości
Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock)

Program Rodzina 500 plus został wprowadzony w 2016 roku. Aktualnie to świadczenie jest warte znacznie mniej niż kilka lat temu. Wszystko oczywiście za sprawą szalejącej inflacji.

Co jakiś czas pojawiają się sugestie, że 500 plus powinno zostać podniesione. Na razie jednak partia rządząca nie pokusiła się o żadne deklaracje dotyczące waloryzacji. Wręcz pojawiają się sygnały, że nic takiego nie nastąpi.

Nie pracujemy nad waloryzacją 500 plus. Ryszard Petru wie lepiej co planuje PiS? Dla nas liczy się kompleksowe wsparcie dla rodzin. Na ten moment nie pracujemy nad zmianami - przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w rozmowie z Radiem ZET.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 500 plus tylko dla wybranych? Jasna deklaracja z PO

W ten sposób nawiązywała do słów Ryszarda Petru. Na antenie wspomnianej rozgłośni mówił on, że partia rządząca jest zdolna do tego, by podwyższyć 500 plus na ostatniej prostej kampanii wyborczej.

Polacy zapytani o 500 plus

Tymczasem Instytut Badań Pollster, na zlecenie "Super Expressu", zapytał Polaków, czy ewentualna waloryzacja świadczenia do kwoty 1000 zł pomoże PiS utrzymać się przy władzy. 22 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak". Wariant "raczej tak" wskazało 33 proc. badanych.

55 proc. respondentów uważa więc, że podwyżka 500 plus będzie korzystnym posunięciem dla PiS. 16 proc. stwierdziło, że 1000 plus raczej nie pomoże PiS, a 8 proc. uznało, że zdecydowanie nie pomoże. 21 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.

A co na to politolog Kazimierz Kik? - To zależy od sytuacji, jaka będzie na jesieni. Postępuje ubożenie społeczeństwa, jako wynik różnych zjawisk. PiS może więc zyskać, bo ludzie bardzo potrzebują pieniędzy. Będzie to traktowane jako ratunek - ocenił w rozmowie z "Super Expressem".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić