Obniżka cen i 14. emerytura. Premier: "Nie są to tylko puste słowa"

Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu "Super Expressowi". Podczas tej rozmowy mówił między innymi o 14. emeryturach, ale i o cenach paliw.

Obniżka cen i 14. emerytura. Premier: "Nie są to tylko puste słowa"
Mateusz Morawiecki (PAP, Radek Pietruszka)

Drożyzna atakuje praktycznie na każdym kroku. Polacy łapią się za głowy m.in. podczas wizyt na stacjach benzynowych. Ceny paliw obecnie są wręcz kosmiczne.

Kiedy można liczyć na obniżki? Na to pytanie podczas wywiadu dla "Super Expressu" odpowiedział premier Mateusz Morawiecki. Okazuje się, że wysokie ceny paliwa w Polsce skończą się wtedy, gdy końca dobiegnie wojna w Ukrainie.

Najważniejsze jest więc, by wojna skończyła się jak najszybciej, by Ukraina obroniła swoją suwerenność. To ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa i pokoju, ale także ze względu na portfele ludzi - podkreślił Morawiecki.

Inflacja w Polsce i 14. emerytura. Mateusz Morawiecki komentuje

Szef rządu mówił też o obligacjach antyinflacyjnych. - Mamy czteroletnie i dziesięcioletnie obligacje antyinflacyjne, które już po pierwszym roku chronią przed inflacją, a nawet dają dodatkowy zysk powyżej inflacji - zaznaczał.

Jeśli ktoś nie chce swoich pieniędzy inwestować na taki okres, to wdrożyliśmy nowe obligacje, na przykład jednoroczne na poziomie stopy referencyjnej NBP czyli znacznie powyżej dotychczasowego oprocentowania. To bardzo dobre warunki - kontynuował.

Poza tym odniósł się do 14. emerytur. Zaznaczył, że chciałby, aby były one przyznawane co roku.

Zrobię wszystko, by tak się stało. Pamiętamy o potrzebach najmniej zamożnych Polaków i wszystkie nasze działania dowodzą, że nie są to tylko puste słowa - podsumował.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić