Oborniki. Tragiczny finał policyjnej akcji. Nie żyje 53-letni kierowca

546

Dramatyczne sceny rozegrały się 17 maja we wsi Gorzewo w Wielkopolsce. Kierowca auta dostawczego zaczął strzelać z broni palnej do policjantów. Funkcjonariusze zmuszeni byli odpowiedzieć ogniem, w wyniku czego 53-latek zginął na miejscu. Teraz opublikowano pierwsze wyniki sekcji zwłok.

Oborniki. Tragiczny finał policyjnej akcji. Nie żyje 53-letni kierowca
Policyjny pościg zakończył się śmiercią 53-letniego mężczyzny (Twitter, Andrzej Borowiak)

W ubiegły wtorek samochód dostawczy marki Iveco nie zatrzymał się do policyjnej kontroli pod Obornikami. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierowcą. Nagle 53-latek zjechał w polną drogę i wysiadł z pojazdu.

Mężczyzna zaczął strzelać do policjantów z rewolweru. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. 53-latek zmarł na miejscu. Ranni mundurowi zostali przewiezieni do szpitala.

Tragiczny finał pościgu. Mężczyzna był znany policjantom

53-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego był wcześniej znany policji. Tuż po zdarzeniu funkcjonariusze poinformowali, że oddał strzały z broni czarnoprochowej, na którą nie jest wymagane pozwolenie. W pojeździe miał drugi, podobny rewolwer.

Ze wstępnej opinii sekcji zwłok wiemy, że śmierć nastąpiła w wyniku dwóch śmiertelnych postrzałów z broni palnej. Są dwie rany postrzałowe klatki piersiowej. Czekamy na wyniki, czy zmarły był pod wpływem alkoholu czy pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak, cytowany przez epoznan.pl.

53-latek nie żyje. Nie wiadomo, dlaczego uciekał

Oficjalne wyniki sekcji zwłok mają pojawić się około za miesiąc. W tym czasie przygotowywana jest także opinia biegłych z zakresu balistyki.

Nie ustalono jak dotąd przyczyny ucieczki mężczyzny. W jego samochodzie nie znaleziono żadnych substancji zabronionych.

Obejrzyj także: Pościg policji za pijanym kierowcą w lesie. Nagranie z radiowozu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić