o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Obowiązkowa wymiana liczników. Szykuje się rewolucja

26
Podziel się

Trwają prace nad zmianą ustawy Prawo Energetyczne. Użytkownicy otrzymają inteligentne liczniki prądu. Zmieni się też sposób płacenia za energię elektryczną.

Obowiązkowa wymiana liczników. Szykuje się rewolucja
Wymiana liczników w Polsce. (Getty Images)
bDKkZcfF

Zmiany w Prawie Energetycznym. Co się zmieni?

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy Prawo Energetyczne. Co może się zmienić? Całkiem sporo.

bDKkZcfH

Obowiązkowa zmiana liczników

Jak przypomina "Super Express", konieczne będzie dostosowanie rynku energii w Polsce do nowych metod pomiaru. W tym celu będzie trzeba wymienić liczniki prądu na inteligentne ze zdalnym odczytem zużycia. Szacuje się, że jest to około 17 mln liczników.

Zmiana liczników to nie wszystko. Ma zmienić się również system płacenia za energię. Do tej pory większość osób płaci za prąd na podstawie prognoz, a następnie reguluje ewentualną niedopłatę. Po zmianach płacić będzie się co miesiąc tyle, ile wyniesie realne zużycie.

bDKkZcfN

Wymiana liczników ma przebiegać etapowo. Około 15 proc. ma zostać zastąpionych nowymi już do 2023 roku. Według założeń 80 proc. starych liczników ma zniknąć do końca 2028 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKkZcgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Marta
2 tyg. temu
Masakra.. Widzieliście ten filmik gdzie pielęgniarki zaczęły mówić prawdę o tym całym koronawirusie? Usuneli go na youtube.. Ciekawe dlaczego? Jak ktoś chce można go zobaczyć wystarczy wpisać w google jesiputka. Ktoś to udostępnił ciekawa jestem tylko na jak długo...
fyiuyy
2 tyg. temu
Z telewizją też tak powinno być. Oglądasz? Płacisz. Nie oglądasz? Nie płacisz.
USA
2 tyg. temu
Z politykami też tak powinno być. Działają mądzrze mają pensje, mają tylko kurwiki-nie dostają nic.
bDKkZcgj
joseph
2 tyg. temu
Czyli szykują się podwyżki.
1,2....
2 tyg. temu
Wymiana liczników na "inteligentne"...? kto ma zarobić na tych nowych licznikach??? przeprogramowano już podzielniki ciepła na "inteligentne" czyli radiowo,zdalnie odczytywane i ta nowość kosztuje użytkownika,który nagle okazuje się zużywa o 100% więcej ciepła...kto płaci? wiadomo SUWEREN,kto się bogaci ??? wiadomo ...TKM...MASAKRA !
Najnowsze komentarze (26)
Energy
2 tyg. temu
Popierajcie super Ekologiczne bzdury to doczekamy się że energia będzie dla Bogatych. Ale naiwni myślą że jak będą ekologiczni to będzie lepiej, ale dla kogo? Zmierzamy do Epoko Kamienia Łupanego i tyle.
Sam
2 tyg. temu
Unia chroni, unia radzi, unia nigdy Cię nie zdradzi.
lolek
2 tyg. temu
na pewno większej liczbie zakażeń covit 19 sprzyja otwarcie stoków narciarskich i Hoteli . A to tylko dlatego otworzyli bo Adrian chciał sobie legalnie pojeździć na nartach. Teraz ludzie z różnych stron Polski przyjechali macali się rozmawiali seksowali po czym wrócą do swych miejscowości porozrzucanych po różnych zakątkach kraju i mamy III falę . Po co ktoś pcha się na urząd Prezydenta jak jego pasją nie jest służyć narodowi ale jego pasją są własne przyjemności czyli jeżdzenie na nartach
mjr
2 tyg. temu
Obawiam się, że wymiana ta spowoduje to samo co wymiana pomierników ciepła; czyli podwyżkę opłat.Taki jest efekt wymiany.
dagda
2 tyg. temu
kto zapłaci za 17mln liczników? Energetyka?
Marta
2 tyg. temu
Masakra.. Widzieliście ten filmik gdzie pielęgniarki zaczęły mówić prawdę o tym całym koronawirusie? Usuneli go na youtube.. Ciekawe dlaczego? Jak ktoś chce można go zobaczyć wystarczy wpisać w google jesiputka. Ktoś to udostępnił ciekawa jestem tylko na jak długo...
DFG
2 tyg. temu
"Po zmianach płacić będzie się co miesiąc tyle, ile wyniesie realne zużycie." No nie do konca, w momencie jak przestaje dzialac albo nie bedzie miec zasiegu w dniu wysylki odczytu, system bedzie liczyl srednia, a nastepny odczyt za miesiac i tak moze byc przez rok albo wiecej / pracuje w Schneider Electric w UK jako Data Analyst i widze to na codzien
Opornik
2 tyg. temu
W celu odciążenia inteligencji człowieka, która jest już bardzo nadwyrężona. Wprowadzamy inteligentne liczniki.
bDKkZcgb
iqq
2 tyg. temu
na czym polega inteligencja tych liczników , no i tego co to pisał
pzt
2 tyg. temu
pewnie zużyte kilowaty przeliczą na metry sześcienne zużytego gazu . Kalorie , giga dżule i do tego stała przesyłowa , jakościowa , miesieczna , itd itp.
aaaa
2 tyg. temu
"gość 6 min. temu Będzie tak jak z licznikami ogrzewania na kaloryferach. Dawniej dostawałem zwrot teraz muszę co roku ponad 1000zł dopłacać"Na taki oomiar sie cirniaki zgodziły nie ma to nic z pom en. el.
Agent B
2 tyg. temu
Zdalnie odczytywalne xDDD Nadajnik musi posiadać odbiornik. Będzie się łączyć po wi-fi ? :D Jak jest inteligentny to potrzebuje prądu - więc sam go będzie zużywać. No i coraz bardziej rząd "Polski" chce zaglądać Nam do mieszkań / domów (na inteligentne sposoby) z pomocą jakiś nowości :D Po co nowe liczniki ? Wystarczy wprowadzić nowe kryteria , dostosować opłatę ? No chyba że PRL chciałby "Wielkiego Brata" w każdym domu :D
gość
2 tyg. temu
Będzie tak jak z licznikami ogrzewania na kaloryferach. Dawniej dostawałem zwrot teraz muszę co roku ponad 1000zł dopłacać
kalkulator
2 tyg. temu
Będzie można zdalnie mnożyć x10, x100, x200.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić