o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Gospodarka na kolanach. Sytuacja jest dramatyczna

93
Podziel się

Dyrektor generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy nagłośnił treść raportu dotyczącego stanu globalnej gospodarki po pandemii koronawirusa. Guy Ryder nie miał dobrych wiadomości. Okazało się, że w wyniku kryzysu gospodarczego doszło do obniżenia płac i zwolnień.

Koronawirus. Gospodarka na kolanach. Sytuacja jest dramatyczna
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bDArTzDV

Zgodnie z raportem Międzynarodowej Organizacji Pracy w ciągu drugiej połowy 2020 roku wyraźnie spadła wysokość miesięcznych płac. Jeśli nawet doszło do wzrostów, odbywały się one w znacznie wolniejszym tempie niż w ciągu ubiegłych dwóch lat. Guy Ryder ostrzega, że taka tendencja się utrzyma.

Kryzys prawdopodobnie wywrze ogromną presję na obniżenie płac w najbliższej przyszłości – ostrzega Guy Ryder (Anadolu Agency).
bDArTzDX

Koronawirus a gospodarka. Przez pandemię COVID-19 dojdzie do obniżenia płąc

Eksperci Międzynarodowej Organizacji Pracy powołali się w raporcie na dane uzyskane z dwóch trzecich państw, które udostępniają tego typu informacje publicznie. Guy Ryder podkreślił, że na pandemii COVID-19 najbardziej ucierpieli pracownicy niższego szczebla oraz kobiety. Przedstawiciele właśnie tych dwóch grup również najczęściej tracili zatrudnienie

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Prof. Jarosław Fedorowski: nie pokonujemy tej pandemii
bDArTzEd

Guy Ryder wskazał, w jaki sposób należy zwalczać kryzys wynikający z pandemii COVID-19. Zdaniem dyrektora generalnego wysiłki powinny koncentrować się na przygotowaniu odpowiedniej polityki płacowej. Należy skupić się przede wszystkim na niwelowaniu nierówności oraz utrzymaniu popytu.

Nasza strategia naprawy musi koncentrować się na człowieku. Potrzebujemy odpowiedniej polityki płacowej, która uwzględni trwałość miejsc pracy i przedsiębiorstw, a także zajmie się nierównościami i potrzebą utrzymania popytu – wyjaśnił Guy Ryder (Anadolu Agency).

Dyrektor generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy ostrzegł przed długoterminowymi konsekwencjami kryzysu gospodarczego. Wyraził obawę, że jeśli problemy się utrzymają, mogą one doprowadzić m.in. do destabilizacji życia społecznego oraz dziedziczenia biedy przez kolejne pokolenia.

bDArTzEe
Wzrost nierówności spowodowany pandemią COVID-19 grozi dziedziczeniem biedy, niestabilnością społeczną i gospodarczą, które byłyby katastrofalne – podkreśla Guy Ryder (Anadolu Agency).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDArTzEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(93)
...
2 miesiące temu
Dalej sobie głosujcie na PiS, dawajcie. Kreujcie... wenezuelskie El Dorado.
46-letni
2 miesiące temu
przeciez pisowscy nominaci partyjnie koszą srednio od 20 tys -400 tys zl miesiecznie
CZARNOWIDZ
2 miesiące temu
Jeżeli nie ma w Polsce Rządu - Prezydenta - Premiera - Ministrów - Jedynie Kaczyński - Przy wsparciu kościoła I tak długo jak on będzie - To nic się nie zmieni na lepsze - Bóg jest w Trzech Osobach a Jarek - Prezydent, premier, prezes, prokurator, sędzia, kat i wykonawca - Ich powołuje na stanowiska i odwołuje - Rodzinom z Pis rozdaje Kasę - Stanowiska lub ich usuwa - Bez wiedzy, zgody Kaczyńskiego żadne Decyzje nie zapadają - Kaczyński odchodzi - Koniec partii Pis - Między sobą się pozagryzają - Jak w Ulu Królowa umiera - Cały UL umiera - Kwestia czasu, dobierać się będzie Polakom - Nie dotyczy ludzi z Pis - Do Własnościowych prywatnych mieszkań - Do własności - Do Kont w Bankach - Skąd, ile, od kiedy masz - Nowe ustawy, podatki, opłaty. podwyżki Cen
bDArTzEz
Ola
2 miesiące temu
Dziwne bo w telewizji rządowej mówią ze wszystko jest fantastyczne Polska to potęga i zawsze na pierwszym miejscu a nawet wyżej jak nigdy wcześniej ...
ftf
2 miesiące temu
He he, u nas to na kolanach jest rząd, jak udaje się z pielgrzymką do Rydzyka, aby mu sypnąć kolejne miliony...
Najnowsze komentarze (93)
prorok
2 miesiące temu
czyli wszystko idzie zgodnie z planem władzy.ludzie tracą prace a puzniej bedą tracić życie.
kick
2 miesiące temu
czekam na te 400mln zł dla ludzi którzy stracili pracę z powodu covid-a a nie grali na skrzypcach jak golce
vvvv
2 miesiące temu
"Dziwne bo w telewizji rządowej mówią ze wszystko jest fantastyczne Polska to potęga i zawsze na pierwszym miejscu a nawet wyżej jak nigdy wcześniej ..." jakbyś kozia piczko nauczyła czytać ze zrozumieniem
....
2 miesiące temu
Czyli zgodnie z t.s. osiągany jest cel. Bynajmniej to nie teorie tegoroczne.
yło chodzić
2 miesiące temu
umiesz czytać ineligenici-to przeczytaj GOSPODARKA Światowa-oj do szkoły trzeba było chodzić
Nauczka
2 miesiące temu
Obniżka płac w najbliższej przyszłości????? Z jakiej racji ja czy ty mamy być poszkodowani przez pandemię. Chińczyk powinni teraz dopłacać fo naszych pensji, oraz płacić odszkodowanie za śmierć najbliższych i ruinę gospodarek Światowych.
smerf
2 miesiące temu
A gdzie on stwierdził że tu chodzi o Polskę
ddddd
2 miesiące temu
Obniżenie płac? to nie przejdzie--będzie wojna.
bDArTzEr
drań
2 miesiące temu
Zlecic naprawe tej gospodarki naszym z rzadu .Oni maja wprawe w wstawaniu z kolan.I to szybko dopóki prezes niema operacji na drugie kolano .
hahaha
2 miesiące temu
Niech się gospodarka nie martwi. Jak gospodarka skończy, to wstanie z kolan i obetrze usta. W razie czego mamy tu takich ekspertów od wstawanie z kolan, powiedzą co i jak.
dziadek
2 miesiące temu
A co ma wspólnego pandemia z rządami PiS?
ustrój
2 miesiące temu
Chcieliscie , to macie demokrację wschodnią z jej inwentarzem.
bieda
2 miesiące temu
U nas ta BIEDA będzie dziedziczona nie jednym a wieloma pokoleniami.
wbc
2 miesiące temu
PIS zawłaszczył i rabuje wszystko nepotyzm kolesiostwo w Spółkach skarbu państwa. Nie potrzebuje UE i odnowy gospodarki. Obłakany z Żoliborza ma doskonałą ochronę. Żyć nie umierać!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić