Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Gospodarka na kolanach. Sytuacja jest dramatyczna

94
Podziel się

Dyrektor generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy nagłośnił treść raportu dotyczącego stanu globalnej gospodarki po pandemii koronawirusa. Guy Ryder nie miał dobrych wiadomości. Okazało się, że w wyniku kryzysu gospodarczego doszło do obniżenia płac i zwolnień.

Koronawirus. Gospodarka na kolanach. Sytuacja jest dramatyczna
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bELzKAPV

Zgodnie z raportem Międzynarodowej Organizacji Pracy w ciągu drugiej połowy 2020 roku wyraźnie spadła wysokość miesięcznych płac. Jeśli nawet doszło do wzrostów, odbywały się one w znacznie wolniejszym tempie niż w ciągu ubiegłych dwóch lat. Guy Ryder ostrzega, że taka tendencja się utrzyma.

Kryzys prawdopodobnie wywrze ogromną presję na obniżenie płac w najbliższej przyszłości – ostrzega Guy Ryder (Anadolu Agency).
bELzKAPX

Koronawirus a gospodarka. Przez pandemię COVID-19 dojdzie do obniżenia płąc

Eksperci Międzynarodowej Organizacji Pracy powołali się w raporcie na dane uzyskane z dwóch trzecich państw, które udostępniają tego typu informacje publicznie. Guy Ryder podkreślił, że na pandemii COVID-19 najbardziej ucierpieli pracownicy niższego szczebla oraz kobiety. Przedstawiciele właśnie tych dwóch grup również najczęściej tracili zatrudnienie

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Prof. Jarosław Fedorowski: nie pokonujemy tej pandemii
bELzKAQd

Guy Ryder wskazał, w jaki sposób należy zwalczać kryzys wynikający z pandemii COVID-19. Zdaniem dyrektora generalnego wysiłki powinny koncentrować się na przygotowaniu odpowiedniej polityki płacowej. Należy skupić się przede wszystkim na niwelowaniu nierówności oraz utrzymaniu popytu.

Nasza strategia naprawy musi koncentrować się na człowieku. Potrzebujemy odpowiedniej polityki płacowej, która uwzględni trwałość miejsc pracy i przedsiębiorstw, a także zajmie się nierównościami i potrzebą utrzymania popytu – wyjaśnił Guy Ryder (Anadolu Agency).

Dyrektor generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy ostrzegł przed długoterminowymi konsekwencjami kryzysu gospodarczego. Wyraził obawę, że jeśli problemy się utrzymają, mogą one doprowadzić m.in. do destabilizacji życia społecznego oraz dziedziczenia biedy przez kolejne pokolenia.

bELzKAQe
Wzrost nierówności spowodowany pandemią COVID-19 grozi dziedziczeniem biedy, niestabilnością społeczną i gospodarczą, które byłyby katastrofalne – podkreśla Guy Ryder (Anadolu Agency).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzKAQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Monika
8 miesięcy temu
Bo praca jest po znajomości zwłaszcza w urzędach ale nie tylko i jedni mają emerytury renty i pracują a drudzy nic nie mają tak było jest i będzie o biednych rosie nikt nie martwi chyba o dzieciorobow
prorok
11 miesięcy temu
czyli wszystko idzie zgodnie z planem władzy.ludzie tracą prace a puzniej bedą tracić życie.
kick
11 miesięcy temu
czekam na te 400mln zł dla ludzi którzy stracili pracę z powodu covid-a a nie grali na skrzypcach jak golce
bELzKAQz
vvvv
11 miesięcy temu
"Dziwne bo w telewizji rządowej mówią ze wszystko jest fantastyczne Polska to potęga i zawsze na pierwszym miejscu a nawet wyżej jak nigdy wcześniej ..." jakbyś kozia piczko nauczyła czytać ze zrozumieniem
....
11 miesięcy temu
Czyli zgodnie z t.s. osiągany jest cel. Bynajmniej to nie teorie tegoroczne.
yło chodzić
11 miesięcy temu
umiesz czytać ineligenici-to przeczytaj GOSPODARKA Światowa-oj do szkoły trzeba było chodzić
Nauczka
11 miesięcy temu
Obniżka płac w najbliższej przyszłości????? Z jakiej racji ja czy ty mamy być poszkodowani przez pandemię. Chińczyk powinni teraz dopłacać fo naszych pensji, oraz płacić odszkodowanie za śmierć najbliższych i ruinę gospodarek Światowych.
smerf
11 miesięcy temu
A gdzie on stwierdził że tu chodzi o Polskę
ddddd
11 miesięcy temu
Obniżenie płac? to nie przejdzie--będzie wojna.
drań
11 miesięcy temu
Zlecic naprawe tej gospodarki naszym z rzadu .Oni maja wprawe w wstawaniu z kolan.I to szybko dopóki prezes niema operacji na drugie kolano .
hahaha
11 miesięcy temu
Niech się gospodarka nie martwi. Jak gospodarka skończy, to wstanie z kolan i obetrze usta. W razie czego mamy tu takich ekspertów od wstawanie z kolan, powiedzą co i jak.
dziadek
11 miesięcy temu
A co ma wspólnego pandemia z rządami PiS?
ustrój
11 miesięcy temu
Chcieliscie , to macie demokrację wschodnią z jej inwentarzem.
bELzKAQr
bieda
11 miesięcy temu
U nas ta BIEDA będzie dziedziczona nie jednym a wieloma pokoleniami.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić