Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Od gajowego do dyrektora. Tyle zarabiają leśnicy

144
Podziel się:

Ile zarabiają osoby pracujące w środowisku leśnym? Okazuje się, że wynagrodzenia rozpoczynają się od 2,1 tys. zł. Tyle otrzymuje początkujący gajowy. Z czasem pensje wzrastają.

Od gajowego do dyrektora. Tyle zarabiają leśnicy
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

O zarobkach pracowników Lasów Państwowych pisze "Gazeta Pomorska". Zauważono, że są one wyliczane na podstawie iloczynu stawki wyjściowej określonej w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracowników PGL LP, a także kategorii zaszeregowania pracownika.

Jeżeli chodzi o zaszeregowanie, to tutaj wszystko jest uzależnione od kilku kwestii. Do decydujących czynników zaliczyć można zajmowane stanowisko, wykształcenie i staż pracy. Poza tym pracownikom zajmującym stanowiska kierownicze przysługuje dodatek funkcyjny.

Lasy Państwowe zatrudniają obecnie wykształconych specjalistów odpowiedzialnych za zarządzenie - wyjaśnia rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski, cytowany przez "Gazetę Pomorską".

Ile zarabia się w Lasach Państwowych?

"Gazeta Pomorska" informuje, na jakim poziomie kształtują się zarobki w Lasach Państwowych. Zaprezentowano wynagrodzenia brutto:

  • gajowy: 2,1 - 4,9 tys. zł;
  • podleśniczy: 2,1 - 6,6 tys. zł;
  • strażnik leśny: 2,25 - 7,4 tys. zł;
  • specjalista służby leśnej: 2,4 - 7,4 tys. zł;
  • sekretarz nadleśnictwa: 2,4 - 8,3 tys. zł + dodatek funkcyjny: 300 - 700 zł;
  • leśniczy: 2,4 - 8,3 tys. zł + dodatek funkcyjny: 525 - 1350 zł;
  • inspektor nadzoru: 2,9 - 9,9 tys. zł + dodatek funkcyjny: 750 - 1500 zł;
  • główny księgowy: 3,1 - 10,3 tys. zł + dodatek funkcyjny 1,5 - 3 tys. zł;
  • zastępca nadleśniczego: 3,1 - 10,3 tys. zł + dodatek funkcyjny: 1,5 - 3,75 tys. zł;
  • nadleśniczy: 3,6 - 13 tys. zł + dodatek funkcyjny: 3 - 6 tys. zł;

Sporo można zarobić w regionalnych dyrekcjach. Specjalista Służby Leśnej może liczyć nawet na ponad 8 tys. zł miesięcznie, a naczelnik wydziału - prawie 14 tys. zł, z uwzględnieniem dodatku funkcyjnego. Dyrektor RDLP dostaje nawet 14,6 tys. zł wynagrodzenia i 9 tys. zł dodatku.

A ile zarabia się w Dyrekcji Głównej Lasów Państwowych? Starszy specjalista dostaje co miesiąc nawet 10,4 tys. zł. Inspektor Służby Leśnej może liczyć aż na 19,4 tys. zł. Główny inspektor zgarnia przeszło 11 tys. zł bez dodatku funkcyjnego, zastępca dyrektora LP - do 14,6 tys. zł + 9 tys. zł dodatku, a zarobki dyrektora oscylują w granicach 6,6 - 16,3 tys. zł plus 13500 zł dodatku funkcyjnego!

Zobacz także: Moment ataku na irańskie drony bojowe. Potężny cios dla Rosji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(144)
Miki
2 miesiące temu
byłem u leśniczego - za chrust , gałęziówkę - 60 zł/ metr przestrzenny... leżą w okolicznym lesie całe sterty - las nie sprzątany od lat!! Tylko ,żeby pozyskać 2 metry przestrzenne to trzeba cały dzień ciężkiej pracy, piłę i siekierę, trzeba to ułożyć a leśniczy raz w tygodniu sprzedaje. Jak ułożysz i nie przypilnujesz to w nocy ci ukradną.... a wartość opałowa takiego paliwa mizerna !!! całkowity koszt to wyjdzie ze 200 zł za metr przestrzenny gałęzi . Taką mamy gospodarkę , że lepiej niech zgnije a ludziom nie dać. Żeby tym nierobom i słabym zarządzający naszym dobrem jeszcze płacić za POSPRZĄTANIE !!!!! Lasy państwowe w moje okolicy wyglądają jak jeden wielki śmietnik!!! tyle leży gałęzi i czubków drzew, że nie można przejść - ale ludziom nie dać !!!! Panie Kaczyński czekam aż pan zacznie zbierać chrust !!!!!
Mikeh
2 miesiące temu
Budżetówka to pasożyt żerujący na zdrowej tkance narodu. Ostatnio ten pasożyt staje się przerośnięty. Według mnie powinno się skonfiskować te majątki, jak solidarność to solidarność.
Waj
2 miesiące temu
Czyli zarobki gajowego to 2/3 minimalnej pensji, albo błąd albo stary przedruk
Kaśka
2 miesiące temu
Nie ma już od kilku ładnych lat gajowego ...
Jola
2 miesiące temu
Niech zyje wiara,kosciol i wszystkie swietosci. Pozdrowienia dla wiernych.
Jola
2 miesiące temu
To swinstwo likwidowac komentarze chyba jest wolnosc slowa i wyznania likwidujcie negatywne wypowiedzi wysuwane w kierunku wiary kasciola. Chyba ze ty jestes z tej samej grupy co oni przeciwnik wiary i cie to razi a ich wypowiedzi ciesza.
Zybi
2 miesiące temu
Drzewo na lewo i na prawo w lesie zostały sosny i świerki a drogie drzewa poszły !! Do ludzi
Adam
2 miesiące temu
Nie to jest ważne ile zarabiają bo to są normalne przeciętne zarobki , ale najważniejsze, że to są lasy państwowe i mają służyć Polakom. Rząd w obecnej sytuacji kryzysowej powinien stanąć na uszach żeby ani kubik drzewa nie wydostał się za granicę z lasów państwowych, hellow mamy kryzys energetyczny, nie możemy sobie pozwolić na eksport podstawowego surowca energetycznego.
Brus
2 miesiące temu
Mam podobnie z samochodem - pali od 7 do 12 litrów. Fajny artykuł. Jutro od 12 do 23 stopni, a inflacja na poziomie 6 17 procent. Świetny artykuł. Bardzo
Sasza60
2 miesiące temu
A ile jeszcze na lewo jak zezwalają na wycinkę drzew Na działkach nad morzem drzewa znikają za odpowiednią opłata
monek@emigran...
2 miesiące temu
A dla czego nikt nie dodaje, iż każdemu pracownikowi przysługuje deputat w ilości 35 kubików drewna rocznie. Przy obecnej cenie drewna opałowego czyli 500 zł za kubik to wcale nie mało.
Seba
2 miesiące temu
Napiszcie ile zarabiają żony polityków i co mają tchórze a nie dziennikarze bojicie prawde pisac a lasy działają i są polskie narazie wasale moskwy
Ksiegowy
2 miesiące temu
Od gajowego do inspektora nadzoru zarabiaja mniej niz najnizsza placa. Brawo takich ludzi nam tzn. im potrzeba
Czyli
2 miesiące temu
gajowy zarabia 2,1 zł, a gajowy pisowski 4,9 tys. zł. Czy tak mam to interpretować🤔?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić