Tyle kosztuje dziewczyna. Koszmarny cennik w Afganistanie

432

Coraz więcej Afgańczyków decyduje się na sprzedaż swojego dziecka, żeby mieć za co przetrwać. Odkąd w kraju rządzą talibowie, kilka milionów osób znalazło się w ciężkiej sytuacji.

Tyle kosztuje dziewczyna. Koszmarny cennik w Afganistanie
W Afganistanie panuje głód. (Pixabay)

6-letnia Faishteh oraz o cztery lata młodsza Shokrija zostały sprzedane przez własnego ojca. Trafiły do domu, w którym mieszkają już ich przyszli mężowie. Jak na razie narzeczeni muszą poczekać - także są niepełnoletni.

Sprzedana za 3 tys. dolarów

Starsza dziewczynka kosztowała 3,3 tys. dolarów, a młodsza - 2,8 tys. Ojciec otrzyma pieniądze w ratach. Jak informuje agencja AFP, ostatnia część zostanie przekazana przy zawarciu formalnego związku.

Już od kilku lat w Afganistanie pogarsza się sytuacja materialna milionów ludzi. Ostatni kryzys związany z przejęciem władzy przez talibów tylko tę sytuację pogorszył. Dla wielu osób sprzedaż dziecka to jedyny sposób na przetrwanie.

W Afganistanie coraz więcej osób jest niedożywionych. David Beasley, dyrektor Światowego Programu Żywnościowego ONZ powiedział, że około 23 mln z 39 mln mieszkańców Afganistanu znajduje się "na drodze do głodu". Przed przejęciem władzy przez talibów było to "tylko" 14 mln osób.

Nowa władza o kryzys oskarża zachód, który zamroził ich aktywa w bankach. Talibom brakuje pieniędzy na wypłaty wynagrodzeń. Wiele osób otrzymuje zboże, jednak to nie rozwiązuje problemu niedożywienia.

Zobacz także: Agata Duda nieobecna przy pomocy migrantom. „Można trochę spuścić z majestatu”
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić