Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Tyle kosztuje dziewczyna. Koszmarny cennik w Afganistanie

211
Podziel się:

Coraz więcej Afgańczyków decyduje się na sprzedaż swojego dziecka, żeby mieć za co przetrwać. Odkąd w kraju rządzą talibowie, kilka milionów osób znalazło się w ciężkiej sytuacji.

Tyle kosztuje dziewczyna. Koszmarny cennik w Afganistanie
W Afganistanie panuje głód. (Pixabay)

6-letnia Faishteh oraz o cztery lata młodsza Shokrija zostały sprzedane przez własnego ojca. Trafiły do domu, w którym mieszkają już ich przyszli mężowie. Jak na razie narzeczeni muszą poczekać - także są niepełnoletni.

Sprzedana za 3 tys. dolarów

Starsza dziewczynka kosztowała 3,3 tys. dolarów, a młodsza - 2,8 tys. Ojciec otrzyma pieniądze w ratach. Jak informuje agencja AFP, ostatnia część zostanie przekazana przy zawarciu formalnego związku.

Już od kilku lat w Afganistanie pogarsza się sytuacja materialna milionów ludzi. Ostatni kryzys związany z przejęciem władzy przez talibów tylko tę sytuację pogorszył. Dla wielu osób sprzedaż dziecka to jedyny sposób na przetrwanie.

W Afganistanie coraz więcej osób jest niedożywionych. David Beasley, dyrektor Światowego Programu Żywnościowego ONZ powiedział, że około 23 mln z 39 mln mieszkańców Afganistanu znajduje się "na drodze do głodu". Przed przejęciem władzy przez talibów było to "tylko" 14 mln osób.

Nowa władza o kryzys oskarża zachód, który zamroził ich aktywa w bankach. Talibom brakuje pieniędzy na wypłaty wynagrodzeń. Wiele osób otrzymuje zboże, jednak to nie rozwiązuje problemu niedożywienia.

Zobacz także: Agata Duda nieobecna przy pomocy migrantom. „Można trochę spuścić z majestatu”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(211)
Cywilizacja
8 miesięcy temu
Cyrki rodem z serialu zniewolona. Patriarchat to zło! A to o czym piszą w tym artykule to dowód na to! Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji miał tyle odwagi by nazwać wrogów wolności równości i tolerancji,, po imieniu, nietolerancją "! Czas wyłączyć spod ochrony prawnej i zdelegalizować wrogów wolności równości i tolerancji np Ilsam. Islam szczególnie i w pierwszej kolejności
Cywilizacja
8 miesięcy temu
Cyrki rodem z serialu zniewolona. Patriarchat to zło! A to o czym piszą w tym artykule to dowód na to! Leszek Kołakowski w tekście o tolerancji miał tyle odwagi by nazwać wrogów wolności równości i tolerancji,, po imieniu, nietolerancją "! Czas wyłączyć spod ochrony prawnej i zdelegalizować wrogów wolności równości i tolerancji np Ilsam. Islam szczególnie i w pierwszej kolejności
Moher
8 miesięcy temu
Ciekawe za ile lat zwyczaj poślubiania nieletnich pojawi się w Europie i Ci, którzy będą się temu przeciwstawiać oczywiście będą napiętnowani.
Edek
8 miesięcy temu
Rząd PiS już przeszło 10 samolotami z Kabulu sprowadził nam kłopoty-Afgańczyków. Za PO byłoby jeszcze gorzej.Najbardziej skorumpowany naród świata gdzie brat,wujek,kuzyn to zagorzały islamista wyznający szariat. Sprowadzając Afgańczyków,sprowadzamy do Polski jednocześnie wywiad pakistański ,chiński i rosyjski.,Dziś Rosjanie uznali, że talibowie są dla nich świetnym rozwiązaniem, bo zaprowadzą spokój. Nie ewakuowali swojej ambasady z Kabulu, od dawna prowadzili dialog z talibami.Chińczycy są sprzymierzeńcami Pakistanu. Zainwestowali kilka miliardów dolarów w złoża miedzi we wschodnim Afganistanie.Wszystkie te wymienione państwa są też zjednoczone poczuciem anty-amerykańskości, więc będą na pewno wspierać talibów. Według danych Pew Research poglądy społeczeństwa afgańskiego można określić jako radykalne. To, że jakieś osoby będą uciekać przed reżimem talibów, nie oznacza jednocześnie, że nie będą stanowić zagrożenia dla porządku publicznego. Według badań Pew Research opublikowanych w 2013 roku, prawie wszyscy Afgańczycy popierali prawo szariatu jako porządek prawny, a 61% z nich uważa, że powinno dotyczyć ono wszystkich obywateli – muzułmanów i niemuzułmanów. 39% mieszkańców kraju często lub czasami mogłoby uzasadnić zamachy samobójcze. 81% akceptuje obcinanie rąk złodziejom, a 85% kamienowanie cudzołożników. Gdyby ktoś odszedł od islamu, 79% zaakceptowałoby karę śmierci jako odpowiednią. Takie postawy, jak również doświadczenia krajów zachodnich, które jak Austria i Niemcy odnotowują nadreprezentację Afgańczyków w przestępstwach z użyciem przemocy, nakazują ostrożność w realizowaniu procesu azylowego i ew. deportacji żródło: euroislam pl Polecam Pakistanie, stąd takie mocne wpływy pakistańskie w Afganistanie. ,,Pamiętajmy, że wojna domowa w Afganistanie to konflikt klanowy, w którym przenikają się różne układy rodzinne, etniczne, wszystko można kupić. Pamiętam, jak w latach 90. ktoś kupił od talibów trzy kilometry frontu pomiędzy wojskami Sojuszu Północnego a wojskami talibów.,, Walczący bojownicy nie mają najmniejszego problemu z przejściem na jedną czy drugą stronę. Armia talibów posuwała się tak szybko do przodu dzięki negocjacjom, przekonywaniu i przekupywaniu kolejnych oddziałów. W większości przypadków to działało. Zwłaszcza, że talibowie mieli silną motywację do walki - religijną.,,
emeryy
8 miesięcy temu
A mo zemoja tessciowa ktos kupi lat 92 na chodzie , gotowa wyjsc za mąż a jezeli chodzi o sprawy malzenskie twierdzi ze nidy tego nie zaduzo.
KrzyniuJan
8 miesięcy temu
Czytajcie moi mili, jeszcze trochę u nas tak będzie może nie dosłownie ale,, przypisywanie,, córek już kiedyś przerabialiśmy
z14
8 miesięcy temu
Smutne... :-(
Smutne
8 miesięcy temu
Mogli walczyć mają co chcieli taka ich religia
Mazel Tow
8 miesięcy temu
Łooooo!! Można sobie gdzieś to kupić? Ile kosztuje?
św. Brygida
8 miesięcy temu
prałat Jankowski kupował nieletnich za skrzynkę pomarańczy a mógł mieć Krysie Pawłowicz zupełnie za darmo ale nie skorzystał
Tajka
8 miesięcy temu
Jakimowicz już sobie kupił ?
malkontent
8 miesięcy temu
No i co mam się tym przejmować???? Mogli walczyć o wolność,a nie podkulić ogon pod siebie. Mają taką a nie inną mentalność,taką a nie inną religię i niech się kiszą we własnym sosie a nie na siłę próbują nas uszczęśliwiać swoją obecnością...
hmm
8 miesięcy temu
Trzeba bronić naszych granic, przed napływem tych ludzi. Skoro własny ojciec sprzedaje swoje dzieci, trzeba tylko pomyśleć do czego są zdolni w stosunku do obcych kultur i ludzi.
Marta
8 miesięcy temu
I dla tego muslimy mają tyle dzieci ile tylko się da bo traktują je jak walutę. To samo chcą zrobić w Europie. Brońmy naszych granic.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić