aktualizacja 

Patrzą na bilety PKP i nie wierzą. "Pani przy kasie sama nie wiedziała"

309

Internauci podróżujący PKP Inter City są zaskoczeni cenami biletów kolejowych. Niektóre z nich staniały nawet o 50 proc. Na Twitterze pojawiło się mnóstwo pytań o zaskakujące promocje. "Pani przy kasie sama nie wiedziała skąd ta promocja" - czytamy w jednym z internetowych wpisów. Tłumaczymy, o co chodzi.

Patrzą na bilety PKP i nie wierzą. "Pani przy kasie sama nie wiedziała"
Internauci zaskoczeni cenami biletów PKP. "Pani przy kasie sama nie wiedziała" (Twitter, @ralindel)

Podróże polskimi pociągami nie zawsze należą do najprzyjemniejszych. Chłód lub nadmierny gorąc, brudne toalety, przestarzałe maszyny, a do tego kilkugodzinne opóźnienia to jedne z najsłynniejszych wrażeń, które pasażerowie niejednokrotnie dostawali w cenie biletu. Z roku na rok sytuacja zdaje się znacząco poprawiać, co bardzo cieszy podróżnych.

Internauci zaskoczeni cenami biletów PKP

W ostatnich dniach dodatkowym zaskoczeniem dla pasażerów okazały się bardzo niskie ceny za bilety międzymiastowe. Pasażerowie PKP Inter City zwrócili uwagę na zaskakujące promocje. Obniżki sięgają nawet 50 proc.

"Nie wiem skąd ta cena, ale niech zostanie" - napisał użytkownik Twittera pokazując swój bilet z Warszawy do Łodzi. Mężczyzna zapłacił jedynie 14 zł. Okazuje się, że nie jest jedyny. Inni również zwrócili uwagę na obniżki. "No ciekawe rzeczy się z cenami porobiły, ostatnio kilka pociągów Gdańsk-Bydgoszcz miało niższe ceny na pierwszą klasę (...). Chłopakowi udało się za 10 zł pojechać" - informuje inna pasażerka.

Inna osoba podróżowała z Wrocławia do Jeleniej Góry, a za bilet zapłaciła 18 zł. Zapytała w kasie, skąd wynika obniżka, ale nawet pani sprzedająca bilety była zaskoczona. "Pani przy kasie sama nie wiedziała, skąd ta promocja, u mnie to prawie 50 proc." - czytamy pod zdjęciem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

PKP Intercity obniża ceny biletów. "Milion promocyjnych biletów"

Okazuje się, że to celowa akcja PKP Intercity. Jest to specjalna oferta promocyjna. Do sprzedaży trafiło aż milion promocyjnych biletów.

Ceny podróży na popularnych trasach, np. pomiędzy Warszawą a Krakowem, Trójmiastem, Katowicami i Poznaniem zaczynają się już od 19 zł. Także bilety kupione w ramach progu Promo Plus zapewniają dużo tańsze przejazdy - w tym przypadku za 28 zł. Z kolei podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku są możliwe już za 14 zł - podaje firma w komunikacie.

Sprzedaż promocyjnych biletów potrwa do końca listopada. Aby ułatwić wyszukiwanie najtańszych biletów w ramach Super Promo i Promo Plus PKP Intercity dodaje specjalną zakładkę "Łowcy Promo".

Zobacz także: Pociąg bez toalety z Zakopanego do Trójmiasta. "Jest to wpadka ze strony przewoźnika"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić