aktualizacja 

Patrzą na gazetkę Lidla i nie wierzą. Ceny karpia wbijają w ziemię

432

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W promocyjnych gazetkach marketów zaczęły się pojawiać typowo świąteczne produkty spożywcze. Ile trzeba w tym roku zapłacić za świeżego karpia? Cena w popularnej sieci Lidl wprawia w osłupienie. Aż ciężko uwierzyć, że jeszcze rok temu kilogram tej ryby w tym samym sklepie kosztował... 40 zł taniej.

Patrzą na gazetkę Lidla i nie wierzą. Ceny karpia wbijają w ziemię
Ceny karpia w Lidlu wprawiają w osłupienie (Lidl, Twitter)

Z uwagi na rekordową inflację i szalejącą w sklepach drożyznę ostatnie miesiące dla wielu Polaków nie były łatwe. Mimo że z ostatnich danych GUS wynika, że inflacja w listopadzie delikatnie wyhamowała (wyniosła 17,4 proc.) ceny w marketach wcale nie spadają. Patrząc na gazetki promocyjne z cenami produktów świątecznych można złapać się za głowę.

Jeden z użytkowników Twittera pokazał ostatnią promocję na karpia w sklepie Lidl. Za kilogram tej wigilijnej ryby trzeba obecnie zapłacić niemal 70 zł.

LIDL gazetka. Cena karpia filet że skórą 69,90 zł Cena karpia, filet nacinany ze skórą 74,90 zł Tak tanio nigdy nie było. Dziękuję PiS! - ironizuje pan Mikołaj.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program Money.pl 1.12 | Czekają nas długie miesiące wyrzeczeń. "Inflacja się nakręca"

Rzeczywiście, od czwartku 1 grudnia do soboty w gazetce Lidla znajdziemy m.in. makowiec i karpia. Za 600 g makowca trzeba zapłacić 16,99 zł, a za 100 g karpia świeżego ze skórą 6,99 zł, czyli 69,90 za kilogram. O 5 zł droższy jest filet karpia nacinany ze skórą.

To będą za*** drogie święta - podsumował pan Mikołaj.

Jak zauważył Rafał Mundry - aktywny w sieci ekonomista jeszcze rok temu świeży karp w Lidlu kosztował 29,90 zł za kg. To o 40 zł taniej niż obecnie. Promocja obowiązywała w ubiegłym roku od 13 do 15 grudnia. Być może przed samymi świętami sieć sklepów Lidl zaproponuje swoim klientom sprzedaż karpia w korzystniejszej cenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podał ostatnio GUS inflacja w Polsce w listopadzie 2022 r. według szacunków wyniosła 17,4 proc. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 0,7 proc. Listopadowy odczyt był dużym zaskoczeniem dla wielu ekspertów, który prognozowali inflację na poziomie 18 proc. W październiku z kolei inflacja wyniosła 17,9 proc. i był to najwyższy odczyt od grudnia 1996 r.

No to mamy pierwszy od połowy ubiegłego roku spadek inflacji (nie licząc wprowadzenia Tarczy w lutym). W listopadzie inflacja obniżyła się do 17,4 proc. Uwagę zwraca spadek m/m cen energii (pewnie za sprawą węgla). Inflacja bazowa pozostaje w trendzie rosnącym (wzrost do ok. 11,3 proc.) - podkreślają ekonomiści Pekao.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić