Natalia Bogucka| 

Perfidny sposób oszustów. Tą metodą ludzie oddali im 500 tys. złotych

232

W ciągu tygodnia przestępcy oszukali 10 osób z woj. wielkopolskiego i wyłudzili od nich prawie pół miliona złotych. W większości poszkodowanymi byli seniorzy, którzy podawali oszustom loginy i kody dostępu do swoich kont bankowych.

Wielkopolska. w ciągu tygodnia przestępcy oszukali 10 osób.
Wielkopolska. w ciągu tygodnia przestępcy oszukali 10 osób. (Pixabay)

Wielopolska policja informuje, że od 12 do 19 maja na terenie województwa doszło do 10 przestępstw polegających na wyłudzaniu dostępu do kont bankowych. Oszuści podający się za policjantów dzwonili do ofiar i informowali o ataku hakerskim na bank, w którym przechowują pieniądze.

Poszkodowani przekazywali przestępcom loginy i kody dostępu do swoich kont bankowych. Jedna z osób została oszukana także metodą na policjanta i przekazała pieniądze myśląc, że trafią do bliskiej osoby, która rzekomo miała wypadek drogowy. Łącznie oszuści wyłudzili prawie pół miliona złotych.

12 maja br. 32-latka z Jarocina straciła 10 tys. zł, a dzień później 72-latek z Kalisza przelał oszustom 88 tys. zł. W minioną środę 53-latka z Konina straciła 38 tys. zł, a dzień później ofiarami oszustów padły 3 osoby – 66-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. straciła 80 tys. zł, 67-letnia mieszkanka Kępna przelała oszustom 30-tys. zł. i 84-letnia kobieta z Jarocina straciła 20 tys. zł. W poniedziałek na terenie Wielkopolski doszło do kolejnych 3 podobnych przestępstw – w Kaliszu, Obornikach i Jarocinie. Straty to 52 tys. zł. Wczoraj 73-letni mężczyzna z Ostrowa Wlkp. stracił 120 tys. zł. Wszyscy padli ofiarą oszustów podających legendę o ataku na konta bankowe - informuje wielkopolska policja.

Mundurowi podkreślają, że ofiarami przestępstw na wnuczka czy policjanta są zazwyczaj osoby starsze. Apelują, by osoby, które podejrzewają, że ktoś chce je oszukać, natychmiast powiadomiły o tym policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Zobacz także: Ratują osoby, które doświadczają przemocy. Infolinie przeżywają oblężenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić