o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Pieniądze Kaczyńskiego i Tuska. Kwoty robią wrażenie

45
Podziel się

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk są niewątpliwie jednymi z najbardziej rozpoznawalnych polskich polityków. "Super Express" sprawdził, ile zarobili w trakcie swoich karier.

Pieniądze Kaczyńskiego i Tuska. Kwoty robią wrażenie
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk w 2012 roku (PAP, Radek Pietruszka)
bDUoLycB

Zarobki polityków potrafią być zróżnicowane. Inne kwoty zarabiają miejscy radni, inne szeregowi posłowie, a na jeszcze wyższym poziomie są, chociażby ministrowie, czy premierzy. "Super Express" sprawdził, jak dużych pieniędzy dorobili się Jarosław Kaczyński i Donald Tusk przez wiele lat swojej kariery.

O majątku Jarosława Kaczyńskiego informowaliśmy niedawno. Polityk przez wiele lat kariery pełnił funkcje na różnych szczeblach. Aktualnie 71-latek jest prezesem PiS oraz pełni funkcję wiceprezesa Rady Ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że na swoim koncie zgromadził 129 tysięcy złotych oszczędności. Ponadto jest również właścicielem 1/3 domu o powierzchni ok. 150 m2, którego wartość wyceniana jest na półtora miliona złotych.

bDUoLycD

Donald Tusk również pełnił różne funkcje w trakcie swojej kariery politycznej. Aktualnie pracuje jako przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Nie wiadomo, ile wynosi majątek byłego premiera Polski. Brak również informacji o posiadanych przez niego nieruchomościach. Od 2014 roku gdańszczanin zdobywał szczyty władzy w Unii Europejskiej. Wiązało się to z bardzo wysokimi zarobkami. Jako przewodniczący Rady Europejskiej zarabiał od 105 do 140 tysięcy złotych miesięcznie. Oznacza to, że przez okres jego urzędowania na jego konto wpłynęła zawrotna kwota 6,7 miliona złotych.

Zobacz także: Stan rzek powyżej stanów ostrzegawczych. "Musimy być na baczności"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUoLyde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
.Xx
2 miesiące temu
Oficjalnie,Wołodia Putin też niezbyt zamożny.
w skarpetach
2 miesiące temu
wodzusia sa miliony złotych pominięte w sprawozdaniach. Po to 50 milicjantów i 12 goryli non stop pilnuje miejsca zamieszkania Balbiny, aby nikt nigdy nie dowiedział się ile kasy z łapówek zgromadził i ile naskładał. Bajki o kredytach może opowiadać naiwnym PIS-dzielcom i tym, którzy udają że wierzą w to co mówi
Urlopowicz
2 miesiące temu
Przecież widać, że skromnie żyje, ledwo na tacę mu starcza... Na prawko go nie stać i konta nie posiada, a i wnuczki już łapki wyciągają po drobne datki.
bDUoLydf
PO jeep
2 miesiące temu
Kaczyński to przy Tusku biedak! No ale Tusk zasłużył na swoje miliony przecież zrobił z Polski zieloną wyspę. Bynajmniej nie Irlandię ale Madagaskar!
ban
2 miesiące temu
LIPNE TESTY, LIPNE MASECZKI, LIPNE SZCZEPIONKI, LIPNE RZĄDY OSZUKAŃCZEGO PISU. KACZYŃSKI, MORAWIECKI, NIEDZIELSKI ORAZ ICH PSEUDO EKSPERCI MEDYCZNI POWINNI ZOSTAĆ ROZLICZENI I DOŻYWOTNIO ODIZOLOWANI OD SPOŁECZEŃSTWA, ABY NIE MOGLI SZKODZIĆ POLSCE I POLAKOM.
Najnowsze komentarze (45)
tyrty
miesiąc temu
w polityce oficjalnie a nieoficjalnie jest z różnicą 20x
Taaa
miesiąc temu
A z Amber Gold kasa gdzie ?
Pit
miesiąc temu
Tusk ujawnili tylko to oficjalne a reszta gdzie od cdu
Ooooj
miesiąc temu
To tusk jeszcze nie siedzi w więzieniu ?!
Radny z PIS
2 miesiące temu
Ja uważam że trzeba wyjaśnić całą budowę wieżowców w Warszawie, i z jakich funduszy zostały wybudowane !!!
Amator
2 miesiące temu
oni są politykami więc mają septyliony złotych. po co ten artykuł?
gość
2 miesiące temu
Czy udziały w różnych 'fundacjach' i spółkach też zostały ujęte w zeznaniach niedużego?
dobra rada
2 miesiące temu
Najlepiej się przebranżowić na posła pis
bDUoLycX
de facto
2 miesiące temu
Dojna zmiana
polit
2 miesiące temu
Do dziś nie rozliczono spółki Telegraf, powiązanej z Porozumieniem Centrum, ówczesną partią braci Kaczyńskich. Spółka startowała z kapitałem 250 mln złotych, w ciągu kilkunastu miesięcy kapitał ten wzrósł do ok. 30 mld zł, dzięki wpłatom państwowych firm, choć spółka nie prowadziła żadnej działalności. Więcej na sklave.polit
1 sekretarz
2 miesiące temu
1/3 domu? a kto ma resztę? może kot? Rodzinka dostała od komuny w prezencie 1,5 mln zł i to jest jedyny dorobek życia konfidenta? Żałosne że ciemny lud wybiera takich nieudaczników na swoich ciemiężców
ZzZoja
2 miesiące temu
Przecież prezes mógł pojechać do Unii zarabiać i nie "biedować". Niech do dochodu dolicza koszty rzeszy pilnujacych.
hghf
2 miesiące temu
to oficjalnie a nieoficjalnie przynajmnieu 3 rzy tyle
oki
2 miesiące temu
Zakaz wjazdu do Polski dla zdrajców,za komuny było lepiej niż za PO.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić