Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Jarosław Kaczyński. Tak od 2015 roku urosły oszczędności prezesa PiS

27
Podziel się:

Jarosław Kaczyński jest jednym z najważniejszych polityków w Polsce. Sukcesy polityczne prezesa PiS nie wiążą się jednak z tymi finansowymi. Okazuje się, że polityk ma do spłacenia duży kredyt.

Jarosław Kaczyński. Tak od 2015 roku urosły oszczędności prezesa PiS
Jarosław Kaczyński ma kredyt do spłacenia (YouTube)

O zobowiązaniach finansowych prezesa PiS poinformował "Super Express". Dziennikarze przyjrzeli się oświadczeniu majątkowemu Jarosława Kaczyńskiego z 9 listopada 2015 roku. Oprócz danych dotyczących posiadanego majątku znaleziono tam również informacje o zadłużeniu polityka.

Z oświadczeń majątkowych Kaczyńskiego można dowiedzieć się wielu rzeczy. Okazuje się, że prezes PiS potrafi oszczędzać. Jego oszczędności stopniowo i sukcesywnie rosną od lat. W 2015 roku miał odłożone 15 tysięcy złotych, a 4 lata później już o 56 tysięcy złotych więcej. W 2020 roku zadeklarował, że posiada w oszczędzonych środkach aż 104 tysiące złotych. Niewątpliwie pieniądze te mogą mu się przydać w dobie kryzysu.

Z oświadczeń wynika również, że prezes PiS jest zadłużony. Niestety choroba matki i jej późniejsze upamiętnienie wymusiły na polityku wzięcie kredytu w SKOK Kasie Stefczyka. W 2015 roku kwota jego spłaty wynosiła 150 tysięcy złotych. Pięć lat później zmalała już do 108 tysięcy złotych. Polityk ma również zobowiązania finansowe wobec osób prywatnych. Na ten sam cel pożyczył 80 tys. zł od Janiny Goss i 25 tys. zł od Kazimierza Kujdy. Nie wiadomo ile rat, zostało Kaczyńskiemu do spłaty kredytu. Zarówno w 2015, jak i 2020 roku ich liczba nie zmieniła się i wyniosła 165.

Prezes Kaczyński jest w posiadaniu sławnej ostatnimi czasy willi na Żoliborzu. Pomimo zmian na rynku nieruchomości wartość posesji w oświadczeniach majątkowych nie zmienia się i zarówno w 2015, jak i 2020 roku wyniosła półtora miliona złotych. Jarosław Kaczyński pełni funkcję wiceprezesa Rady Ministrów. Łączne zarobki polityka wynoszą 25 tysięcy złotych miesięcznie. Składają się na nie pensja wicepremiera (ok. 15 tysięcy złotych z dodatkami), dieta poselska (2473,08 zł brutto) oraz emerytura (ok. 7 i pół tysiąca złotych).

Zobacz także: Kiedy powrót do szkół? Rzecznik rządu Piotr Müller odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
poco
5 miesięcy temu
jakby nie patrzeć, trumny kieszeni nie mają
row
5 miesięcy temu
rexio Bush senior był prezydentem w latach 1989 - 1994. kiedy jeszcze o Unie ptaszki nie cwierkały W manipulacji tez trzeba zachować umiar.
Edward gierek...
5 miesięcy temu
Ma do spłacenia duży kredyt to fikcja...... Ale dwie wieże chciał stawiać kanalia i Tchórz na rydzyka ma, na koperty dla księdza miał
rex
5 miesięcy temu
Pokazcie w agenturalnej www.wp załozonej przez agenta WSI Wejcherta jaki majątek posiada Tusk -wtedy bedzie jasne jakiemu Panu słuzy -na pewno nie Polsce .Dlatego ządają od niego mocodawcy z Niemiec by osłabiał Polskę bo jej gospodarka jest w duzym dynamicznym rozwoju.Polska ma alternatywe wobec UE .W czasach kiedy w USA Prezydentem był Bush/senior/proponował Polsce wejscie w układ gospodarczy NAFTA/Kanada,USA,Meksyk/ oczywiscie lewactwo parło do lewactwa w UE .Teraz rzad PiS powinien do tego wrócic bo stosunki z USA sie poprawiają a USA zrozumiało ze na Niemcy nie ma co liczyc
pietro434
5 miesięcy temu
myślę ,że kiedyś dojdą do prawdziwych pieniędzy polityków pis
michal
10 miesięcy temu
chyba jego brat byl o ten jak czytalem pierwszy ze strajkow uciekal
Lucky
rok temu
I bardzo dobrze ,że ma większe oczczedności .prez. Kwaśniewska prała brudne pieniądze z łapówek męża w instytucji charytatywnej ,co nikogo nie dziwi . Rasistowsko wspierała organizację i ludzi narodu rasistowsko wybranego przez smoka yhwe (który m.in wymordował dzieci pierwokutne w Egipcie ) smok ,bo składano yhwe w ofierze kozy i owce . Fałsz i obłuda polszewizmu w składaniu zeznań majątkowych dochodziła do obsurdu ( śp. prezydent Gdańska ) to paranoja zeznania . POLSZEWIZM PADŁ. WIWAT 4 RP
emeryt
rok temu
Za co on ma tak wysoką emeryturę jak nie przepracował (nie był zatrudniony w zadnej firmie)ani jednego dnia ?Ja przepracowalem 46 lat i nie wystarcza mi do pierwszego.
emeryt
rok temu
Za co on ma tak wysoką emeryturę jak nie przepracował (nie był zatrudniony w zadnej firmie)ani jednego dnia ?Ja przepracowalem 46 lat i nie wystarcza mi do pierwszego.
H1120
rok temu
Naczelnik zwykł mawiać ze do polityki nie idzie się po pieniądze i przywileje.Nikt nie zlikwidował milionowych pensji w spółkach mimo ze jedni drugim wytykali.
afrykaner
rok temu
to coś jest najbardziej znienawidzonym politykiem w kraju.
olaf
rok temu
chłopu na waciki braknie.Wikt i opierunek gratis jeszcze marudzi.
August
rok temu
To se zarobi chłop przez 3 kadencje
Psycho
rok temu
A ile kasy zakopal w ogrodzie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić