Jarosław Kaczyński. Tak od 2015 roku urosły oszczędności prezesa PiS

32

Jarosław Kaczyński jest jednym z najważniejszych polityków w Polsce. Sukcesy polityczne prezesa PiS nie wiążą się jednak z tymi finansowymi. Okazuje się, że polityk ma do spłacenia duży kredyt.

Jarosław Kaczyński. Tak od 2015 roku urosły oszczędności prezesa PiS
Jarosław Kaczyński ma kredyt do spłacenia (YouTube)

O zobowiązaniach finansowych prezesa PiS poinformował "Super Express". Dziennikarze przyjrzeli się oświadczeniu majątkowemu Jarosława Kaczyńskiego z 9 listopada 2015 roku. Oprócz danych dotyczących posiadanego majątku znaleziono tam również informacje o zadłużeniu polityka.

Z oświadczeń majątkowych Kaczyńskiego można dowiedzieć się wielu rzeczy. Okazuje się, że prezes PiS potrafi oszczędzać. Jego oszczędności stopniowo i sukcesywnie rosną od lat. W 2015 roku miał odłożone 15 tysięcy złotych, a 4 lata później już o 56 tysięcy złotych więcej. W 2020 roku zadeklarował, że posiada w oszczędzonych środkach aż 104 tysiące złotych. Niewątpliwie pieniądze te mogą mu się przydać w dobie kryzysu.

Z oświadczeń wynika również, że prezes PiS jest zadłużony. Niestety choroba matki i jej późniejsze upamiętnienie wymusiły na polityku wzięcie kredytu w SKOK Kasie Stefczyka. W 2015 roku kwota jego spłaty wynosiła 150 tysięcy złotych. Pięć lat później zmalała już do 108 tysięcy złotych. Polityk ma również zobowiązania finansowe wobec osób prywatnych. Na ten sam cel pożyczył 80 tys. zł od Janiny Goss i 25 tys. zł od Kazimierza Kujdy. Nie wiadomo ile rat, zostało Kaczyńskiemu do spłaty kredytu. Zarówno w 2015, jak i 2020 roku ich liczba nie zmieniła się i wyniosła 165.

Prezes Kaczyński jest w posiadaniu sławnej ostatnimi czasy willi na Żoliborzu. Pomimo zmian na rynku nieruchomości wartość posesji w oświadczeniach majątkowych nie zmienia się i zarówno w 2015, jak i 2020 roku wyniosła półtora miliona złotych. Jarosław Kaczyński pełni funkcję wiceprezesa Rady Ministrów. Łączne zarobki polityka wynoszą 25 tysięcy złotych miesięcznie. Składają się na nie pensja wicepremiera (ok. 15 tysięcy złotych z dodatkami), dieta poselska (2473,08 zł brutto) oraz emerytura (ok. 7 i pół tysiąca złotych).

Zobacz także: Kiedy powrót do szkół? Rzecznik rządu Piotr Müller odpowiada
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić