Pieniądze przed Bożym Narodzeniem. ZUS tłumaczy, kto je dostanie

6

Zakład Ubezpieczeń Społecznych donosi, że zamierza wcześniej wypłacić renty i emerytury. Część osób dostanie świadczenia jeszcze przed świętami. Znamy szczegóły.

Pieniądze przed Bożym Narodzeniem. ZUS tłumaczy, kto je dostanie
Pieniądze (Pixabay)

Na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czytamy, że 21 grudnia rozpocznie się przekazywanie świadczeń dla emerytów i rencistów, którzy termin płatności mają ustalony na 25. dzień miesiąca.

Tym samym otrzymają swoje pieniądze jeszcze przed świętami. Dotyczy to zarówno świadczeń przekazywanych przez listonosza, jak i tych, które trafiają na rachunki bankowe.

Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie na rachunek bankowy, nie musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz - mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, cytowany przez zus.pl.

Kto otrzyma świadczenia do końca grudnia?

Warto odnotować, że do końca grudnia pieniądze mają otrzymać te osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia. ZUS rozpocznie przekazywanie tych świadczeń w dniu 28 grudnia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić