Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Policja zapukała mu do drzwi o 6 rano. Klient Allegro przeżył szok

480
Podziel się:

Spore zdziwienie wśród internautów wywołał jeden z użytkowników portalu wykop.pl. Mężczyzna opowiedział historię o nieoczekiwanej wizycie policji, która zweryfikowała jego zakupy z allegro.pl.

Policja zapukała mu do drzwi o 6 rano. Klient Allegro przeżył szok
Internauta nie krył zdziwienia (Policja, wykop.pl)

Okres pandemii koronawirusa i lockdownu był dla wielu osób dobrą porą na realizowanie nowych pasji. W związku z nadmiarem wolnego czasu jeden z polskich internautów postanowił stworzyć paliwo rakietowe do rakiet modelarskich. Recepturę na nietypową miksturę mężczyzna znalazł na reddicie.

Internauta przedstawił swoją historię na portalu wykop.pl. Aby pozyskać paliwo rakietowe, konieczne było zamówienie przez niego niezbędnych produktów. Wśród nich znalazły się m.in. azotan amonu, saletra potasowa, gliceryna roślinna, czy sam model rakiety, do której miał wykorzystać powstałą ciecz. Polak dokonał zakupów za ok. 250 zł na portalu allegro.pl.

Użytkownik wykopu zapomniał o ambitnych planach stworzenia paliwa. Po niespełna roku od złożenia zamówienia o godzinie 6 rano do jego domu zapukała policja z nakazem przeszukania. Produkty zamówione przez internautę spowodowały, że stał się podejrzanym o gromadzenie prekursorów substancji wybuchowych. Niewykorzystane odczynniki zostały spakowane do reklamówek i wraz z mężczyzną przetransportowane na komisariat. Tam sprawca zamieszania przyznał się do winy, złożył zeznania, po czym wrócił do domu.

Zobacz także: Inicjatywa Dudy. Generał gorzko komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(480)
sumator
4 miesiące temu
Wystarczyło kupić kilka fajerwerków i z nich zbudować se rakietkę i nie było by zamieszania. Kupno odczynników chemicznych zwłaszcza niektórych substancji podlega zgłoszeniu do odpowiednich urzędów. A więc złamał prawo i poniósł karę.
RENCISTA
6 miesięcy temu
expresowa reakcja polskiej policji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
analityk
6 miesięcy temu
Ze strony ministerialnej (pierwszy search "prekursory materiałów wybuchowych"): "O tym, że transakcja ma podejrzany charakter świadczyć mogą następujące przesłanki: - nie ma pewności co do tego w jaki sposób potencjalny klient użyje nabywane substancje; - potencjalny klient wydaje się niezaznajomiony z zamierzonym użyciem substancji lub nie może go w wiarygodny sposób wyjaśnić; - klient zamierza nabyć nietypowe ilości, nietypowe stężenia lub nietypowe kombinacje substancji; - klient nie chce przedstawić dowodu tożsamości lub podać miejsca zamieszkania klient nalega na skorzystanie z nietypowych metod płatności, w tym płatności dużą ilością gotówki." i jeszcze lepsze: "Zaniechanie dopełnienia obowiązku zgłoszenia podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Tej samej karze podlega osoba działająca w imieniu lub interesie osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, która nie dopełnia tego obowiązku." Ja to widzę tak, ustawodawca informuje, że sprzedawca (wg. starej wschodniej tradycji - bezpieka, GRU itd.) ma kablować wszystkich, bo nigdy "...nie ma pewności co do tego w jaki sposób potencjalny klient użyje nabywane substancje...", bo pewności mieć nie może, bo wróżką czarodziejką nie jest, tudzież oficerem śledczym i nie przesłuchuje każdego nabywcy pod tym kątem, bo nikt mu za to nie płaci (to nie jego zawód). Prokurator będzie miał zawsze winnego wg metody "Zaniechanie dopełnienia obowiązku zgłoszenia...". Co wam to przypomina, bo mnie carską Rosję, a potem NKWD. Nosem czuje, że ten smród organizacyjny przyszedł ze wschodu i niektórym "żukom gnojakom" się bardzo spodobał, a oczami wyobraźni widzę, że jak trafi się wariat to i tak znajdzie sposób. Drugi wniosek, że wzrasta nam poziom schizofrenii niektórych grup społecznych, a resztę wniosków pozostawiam czytającym. Szkoda, że naród nie ma świadomości zamordyzmu i patologii niektórych uregulowań prawnych. Niedługo wybory i czas to zmienić, bo takich kwiatków jest więcej, ale to na inny post, bo i tak wyszło tego dużo. Polecam lekturę Franca Kawki - wypisz wymaluj obecne czasy.
analityk
6 miesięcy temu
Ze strony ministerialnej (pierwszy search "prekursory materiałów wybuchowych"): "O tym, że transakcja ma podejrzany charakter świadczyć mogą następujące przesłanki: - nie ma pewności co do tego w jaki sposób potencjalny klient użyje nabywane substancje; - potencjalny klient wydaje się niezaznajomiony z zamierzonym użyciem substancji lub nie może go w wiarygodny sposób wyjaśnić; - klient zamierza nabyć nietypowe ilości, nietypowe stężenia lub nietypowe kombinacje substancji; - klient nie chce przedstawić dowodu tożsamości lub podać miejsca zamieszkania klient nalega na skorzystanie z nietypowych metod płatności, w tym płatności dużą ilością gotówki." i jeszcze lepsze: "Zaniechanie dopełnienia obowiązku zgłoszenia podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Tej samej karze podlega osoba działająca w imieniu lub interesie osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, która nie dopełnia tego obowiązku." Ja to widzę tak, ustawodawca informuje, że sprzedawca (wg. starej wschodniej tradycji - bezpieka, GRU itd.) ma kablować wszystkich, bo nigdy "...nie ma pewności co do tego w jaki sposób potencjalny klient użyje nabywane substancje...", bo pewności mieć nie może, bo wróżką czarodziejką nie jest, tudzież oficerem śledczym i nie przesłuchuje każdego nabywcy pod tym kątem, bo nikt mu za to nie płaci (to nie jego zawód). Prokurator będzie miał zawsze winnego wg metody "Zaniechanie dopełnienia obowiązku zgłoszenia...". Co wam to przypomina, bo mnie carską Rosję, a potem NKWD. Nosem czuje, że ten smród organizacyjny przyszedł ze wschodu i niektórym "żukom gnojakom" się bardzo spodobał, a oczami wyobraźni widzę, że jak trafi się wariat to i tak znajdzie sposób. Drugi wniosek, że wzrasta nam poziom schizofrenii niektórych grup społecznych, a resztę wniosków pozostawiam czytającym. Szkoda, że naród nie ma świadomości zamordyzmu i patologii niektórych uregulowań prawnych. Niedługo wybory i czas to zmienić, bo takich kwiatków jest więcej, ale to na innym post, bo i tak wyszło tego dużo. Polecam lekturę Franca Kawki - wypisz wymaluj obecne czasy.
Qwerty
6 miesięcy temu
To pewnie talib był...
Zakapior
6 miesięcy temu
Przyznał się do winy !? Wraz z nakazem przeszukania dostał akt oskarżenia :) ?
janusz
6 miesięcy temu
a po tego z zorganizowanej grupy przestępczej, która wyłudziła ziemię od państwa polskiego, za darmo, później sprzedała za 15mln, nikt o 6tej rano nie zapukał?
O co kaman?
6 miesięcy temu
"przyznał się do winy" Ale jakiej "winy"? Żadna z tych substancji nie jest substancją kontrolowaną, więc można je legalnie posiadać.
Tik
6 miesięcy temu
Dobrze że sprawdzają,tylko trochę późno,takich w internecie jest wielu.
Grzegorz
6 miesięcy temu
Prawidłowa reakcja tylko czemu tak późno.
🙈🙈🙈
6 miesięcy temu
"Po niespełna roku"? Szybko działa ta policja
Slawomir
6 miesięcy temu
Od tego sa te slużby..ciekawe co byscie powiedzeli jakby przypadkowo wycieciało w powietrze poł dzielnicy ...z tego co czytalem w necie zamachy planuje sie latami
umu
6 miesięcy temu
"Pegasus" zadziałał, ale z rocznym opóźnieniem. Te służby kaczej wyleniałej dyktatury mają spóźniony refleks.
umu
6 miesięcy temu
"Pegasus" zadziałał, ale z rocznym opóźnieniem. Te służby kaczej wyleniałej dyktatury mają spóźniony refleks.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić