Pies-robot zatańczył z cheerleaderkami. Nagranie jest hitem

18

Firma Boston Dynamics zaprezentowała nowe możliwości swojego robo-psa. Okazuje się, że czworonożny automat doskonale radzi sobie w tańcu. Spot, bo tak nazywa się nowe dzieło inżynierów z Massachusetts, zatańczył razem z cheerleaderkami w przerwie meczu futbolu amerykańskiego.

Pies-robot zatańczył z cheerleaderkami. Nagranie jest hitem
Pies-robot zatańczył na pokazie cheerleaderek (Twitter)

Media społecznościowe obiegło nagranie z Uniwersytetu Missouri. Widać na nim robo-psa, który tańczy do dźwięków muzyki razem z cheerleaderkami. Robot wykonuje nawet "moonwalk" w stylu Michaela Jacksona.

Pies-robot wystąpił przed publicznością. Nagranie podbija Internet

Nagranie spotkało się z dużym zainteresowaniem internautów. Część z nich była zachwycona możliwościami nowego robota wyprodukowanego przez Boston Dynamics. Podkreślono, że automat zachowuje się bardzo naturalnie.

Niesamowity występ – stwierdził dziennikarz ESPN Ryan McGee.

Niektórzy nie byli jednak tak optymistyczni. Internauci ocenili, że błyskawiczny rozwój technologii jest "przerażający".

Jest cienka granica między czymś zabawnym, a czymś niepokojącym – napisała jedna z komentujących.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tańczący robo-pies. To nie pierwszy taki film

Boston Dynamics produkuje roboty do różnych zadań. Model Spot można nabyć za 75 tys. dolarów (ok. 300 tys. zł). Mimo wysokiej ceny chętnych na robo-psa nie brakuje – na realizację zamówienia trzeba czekać nawet 8 tygodni.

Robot jest w stanie poruszać się po zróżnicowanym podłożu i umie pokonywać schody. Potrafi także przenosić przedmioty ważące maksymalnie 14 kg. Spot testowany był m.in. w szpitalach oraz sektorze rolniczym. Automat pracował także w policji oraz w wojsku.

To nie pierwszy raz, kiedy firma pokazuje możliwości taneczne Spota. W czerwcu Boston Dynamics opublikowało film, na którym roboty tańczą do piosenki koreańskiego zespołu BTS "IONIQ: I'm On It"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić