o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

PiS zapowiada walkę z Biedronką. Chodzi o handel w niedzielę

15
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość podjęło interwencję w sprawie zawarcia umowy pomiędzy Biedronką a Pocztą Polską, która pozwala sieci sklepów otwierać swoje supermarkety w niedzielę. Partię rządzącą zaskakuje, że takie porozumienie zawarto ze spółką skarbu państwa, jaką jest przecież PP.

PiS zapowiada walkę z Biedronką. Chodzi o handel w niedzielę
Biedronka otwarta w niedziele. (money.pl, Rafał Parczewski)
bECdyEGJ

W zeszłym tygodniu Biedronka zaczęła testować usługę pocztową. Od teraz w wybranych sklepach, dzięki współpracy z Pocztą Polską, można nadać i odebrać przesyłkę. Czerwono-żółte sklepy mogą być więc teraz otwarte w niedziele objęte zakazem handlu. Już w ostatnią niedzielę Biedronka była otwarta w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce.

Inicjatywa Jeronimo Martins Polska, do której należą sklepy Biedronka, poważnie zaniepokoiły posła PiS Jana Mosińskiego. Uważa on, że Poczta Polska, jako spółka skarbu państwa, nie mogła zawrzeć takiej umowy, ponieważ zdaniem posła, jest to "omijanie przepisów ustawy i szukanie luki w prawie". Poseł podjął interwencję w sprawie.

Nie wszystko przystoi spółce państwowej. Poczta Polska jest spółką skarbu państwa. Będę chciał wyjaśnić te działania - mówi Mosiński portalowi Wirtualnemedia.pl.
bECdyEGL

Zaostrzenie ustawy o zakazie handlu

Grupa posłów PiS pracuje obecnie nad zmianami, które chcą wprowadzić w ustawę, która zakazuje handlu w niedzielę. Posłowie chcą, aby otworzyć swoje placówki mogły tylko te podmioty, które na co dzień większość przychodów osiągają z działalności pocztowej.

Poseł PiS Robert Telus jest innego zdania na temat porozumienia z Biedronką, które zawarła Poczta Polska. Jak mówi, mimo że jest to państwowa spółka, może prowadzić swoje sprawy biznesowe. "Tu nie chodzi tylko o Pocztę Polską, bo różne sklepy i supermarkety podpisywały umowy z innymi firmami kurierskimi" - przekonuje Telus w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl.

bECdyEGR

Większość Polaków jest za handlem w niedzielę

Jak przekazuje portal, sieć sklepów "Żabka" podpisała porozumienie z firmą DHL. Sieć Intermarché podpisała z kolei umowę z firmą In Post, dzięki której w niedzielę otwarto kilkanaście sklepów.

Z sondażu CBRE wynika, że 55 proc. Polaków opowiada się za możliwością robienia zakupów we wszystkie dni tygodnia. Z badania przeprowadzonego w czerwcu br., na próbie ponad tysiąca dorosłych obywateli w panelu Ariadna, wynika, że osób chcących robić zakupy w niedzielę przybyło w ciągu roku o 4 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią edycją tego badania. Przeciwnego zdania jest co trzeci ankietowany.

bECdyEGS
Zobacz także: AgroUnia chce do polityki. Trzy główne postulaty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECdyEHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Aluś
2 miesiące temu
Jedyne z czym walczy PiS to z Polakami. Grabi i łupi ile wlezie.
Warszawiak
2 miesiące temu
Osobiście uważam że sklepy spożywcze w niedzielę mógłby być otwarte w przeciwieństwie do centrów handlowych. W przeciwieństwie do wielu wolę zabrać dziecko do parku lasu lub muzeum a ciastko lub obiad zjeść w normalnym lokalu niż na patelni centrum handlowego.
Zz,
2 miesiące temu
Dajcie ludzia żyć w niedziele z rodziną jakoś na zachodzie sklepy są zamknięte i nikt z tego powodu nie umarł rząd z nami robi co chce tylko żeby oni mieli dobrze gdzie ta sprawiedliwosc
bECdyEHn
Poinf
2 miesiące temu
To wszystko jest po.... Jadę sobie ulicą. Niedziela. Patrzę poczta - zamknięta! Jadę dalej Intermarche - otwarte. To placowka pocztowa. Żabka - placowka. A z drugiej strony? To dobrze. Bo prawdziwą pocztę otworzą dopiero po południu w poniedziałek. Zresztą na poczcie giną przesyłki. Dyrekcja przyzwala na to bo giną przesyłki nierejestrowane . To niech przesylajacy kupią droższe przesylki rejestrowane. A i tak przecież teraz polecone wklada się do skrzynek. Covid pozwala na taki tryb
Galicjanin
2 miesiące temu
Zamknijmy ząbki , zakonnik prowadzi z nimi interesy , zobaczymy co wtedy będzie miał do powiedzenia.
Polak
2 miesiące temu
Co was obchodzi chcą pracować w niedzielę niech pracują a jak ludzie tyrają w niedzielę w zakładach
Emerytka
2 miesiące temu
Proszę również zamknąć ŻABKĘ. Niestety Rydzyk nie pozwoli, czerpie z niej zyski
Kasia 5
2 miesiące temu
A czy ktoś pomyślał o tych ludziach którzy tam pracują 7 dni w tygodniu oni też chcą spędzić niedzielę z rodziną
Holly Yarosła...
2 miesiące temu
niech Pis zawalczy o rozum dla siebie!
Ola
2 miesiące temu
Zrobić sklepy samoobsługowe bez sprzedawcy to będą mogły być otwarte w niedzielę Też lubię zakupy w ten dzień tyg bo to dla mnie relax
gal
2 miesiące temu
Dlaczego tylko handlowcy mają prawo mieć wolne a strażacy, policjanci, lekarze czy pracownicy na stacjach benzynowych już nie? W czym oni są gorsi?
smerf
2 miesiące temu
W latach osiemdziesiątych główny postulat ludzi pracujących wolne soboty o ironio losu teraz postulat pracy w niedziele .Jeszcze jeden temat dlaczego obce sieci marketów w swoich krajach nie każą ludziom pracy w niedziele
Rabin
2 miesiące temu
Oj tam, oj tam panie Mosiński interes to interes. Nie będą ludzie kupować w niedzielę to sklepy zamkną.
bECdyEHf
LLLLLL
2 miesiące temu
Nie będzie dotyczyło sprzedawców PIS i ich rodzin.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić