Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wielka akcja policji! Posypią się mandaty

39
Podziel się:

W czwartek policja będzie prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość". Głównym celem akcji jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi zwrócą jednak uwagę również na inne nieprawidłowości.

Wielka akcja policji! Posypią się mandaty
Policjant podczas pomiaru prędkości (Policja)

Policja będzie prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę podczas akcji "Prędkość" odegrają grupy "Speed", których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - czytamy na stronie internetowej policja.pl.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów

W dniu prowadzenia akcji "Speed" policjanci wystosowali również apel.

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - podkreślają funkcjonariusze.

Niestety, kierowcy notorycznie łamią przepisy. Kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji poinformował PAP, że w tym roku prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h zostało zatrzymane już ponad 32 tys. kierowcom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
gero
12 miesięcy temu
Prewencja to polega na tym, że policja jest często widoczna na drogach, a obywatele widząc ją jeżdżą zgodnie z przepisami. Wielka ilość tajniaków na drogach jest zaprzeczeniem prewencji i dowodem na to, że ważniejsze są wpływy z mandatów niż bezpieczeństwo. Poza tym, żyjemy w Polsce i powinny być jakieś kary za zaśmiecanie języka polskiego, szczególnie w takich instytucjach jak policja, zamiast Speed można nazwać to Geschwindigkeit albo jeszcze jakoś inaczej. Pewnie jakiś decydent chodzi na kursy angielskiego i się popisuje zdobytą wiedzą.
san
rok temu
drogi coraz lepsze ale coraz więcej na nich idotycznych wymysłów utrudniających jazdę. Szególnie cała masa wysepek w miejscach gdzie nic nie wskazuje na ich zasadność. Progi spowalniające to dowolna radosna twórczość Niektóre nawet przy najeździe z prędkością pieszego i tak są zamachem na podwozie i koła To tak jak by wjeżdżać prosto na krawężnik. To jest niszczenie aut
kwas
rok temu
raczej wielka akcja milicji skierowana przeciwko obywatelom
jury
rok temu
Takie ,,akcyjki'' mają tylko jeden cel - Janosikowanie , policjant ma w czterech literach nasze bezpieczeństwo , takiemu liczy się tylko wynik i pochwała od szefa plus dokopanie ludziom
Ziomal
rok temu
Może w niedzielne wieczory policja "lotna" zajęłaby się udrożnieniem ruchu pojazdów na rondach w Zegrzu i Nieporęcie, w czasie powrotów kierowców ze słonecznych weekendów. Tam zawsze tworzą się długie korki i ani jednego policjanta. Udrożnianie ruchu to też zadanie policji a nie tylko wlepianie mandatów.
Janbezziemi
rok temu
Proponuję karać mandatami właścicieli dróg za złe ich oznakowanie. W niektórych miejscach zostały oznakowania z czasów budowy/przebudowy drogi. Jak wytłumaczyć ograniczenie prędkości do 50 km/godz. na prostej 3-pasmówce z ekranami, bez przejść dla pieszych, na krótkim odcinku. To przesada i pozostałość po budowlańcach.
gość
rok temu
A od czego jest policja? To pytanie zadają sobie Polacy . Koszmar w parkach ,brud ,smrud ,alkohol,narkotyki, brak policji na ulicach tylko dupska wożą samochodami i radary . Armia ludzi i emerytura.
Leon
rok temu
Haha... To Ci nowość - Polska. Akcja kasa!!!!
Tomasz A
rok temu
I bardzo dobrze. skończą się piraci drogowi itd. Raz debil mnie przejechał i to na pasach. Jeden mnie przepuszczał a drugi sobie przejechał tuż przed nosem. Albo taka sama sytuacja była z sąsiadką, tylko, że u niej źle się skończyło i cały czas musi chodzić z laską. Na pewno więcej takich sytuacji było. Najbardziej wkurza mnie to, że motocykliści się ścigają i jeszcze jeżdżą na jednym tylnym kole żeby się popisać przed laskami, raz przy mnie był wypadek między motocyklistą a samochodem - skończyło się tragicznie... Także jestem po stronie policji. Gdyby nie było takich kierowców to i takich przepisów by nie było. Proste. Sami sobie na to zasłużyli i zapracowali. Tylko co z tym zrobią Ci piraci, czy to coś im da czy nie.. to niestety już ich sprawa. Tylko niestety my - rozsądni musimy na tym cierpieć i jeździć wolniej. Powinni odpowiadać i karać tych co łamią przepisy a nie dawać wszystkim ograniczenia.
Tomasz A
rok temu
I bardzo dobrze. skończą się piraci drogowi itd. Raz debil mnie przejechał i to na pasach. Jeden mnie przepuszczał a drugi sobie przejechał tuż przed nosem. Albo taka sama sytuacja była z sąsiadką, tylko, że u niej źle się skończyło i cały czas musi chodzić z laską. Na pewno więcej takich sytuacji było. Najbardziej wkurza mnie to, że motocykliści się ścigają i jeszcze jeżdżą na jednym tylnym kole żeby się popisać przed laskami, raz przy mnie był wypadek między motocyklistą a samochodem - skończyło się tragicznie... Także jestem po stronie policji. Gdyby nie było takich kierowców to i takich przepisów by nie było. Proste. Sami sobie na to zasłużyli i zapracowali. Tylko co z tym zrobią Ci piraci, czy to coś im da czy nie.. to niestety już ich sprawa. Tylko niestety my na tym musimy cierpieć, jeżdżąc wolniej itd
Tomasz A
rok temu
I bardzo dobrze. skończą się piraci drogowi itd. Raz debil mnie przejechał i to na pasach. Jeden mnie przepuszczał a drugi sobie przejechał tuż przed nosem. Albo taka sama sytuacja była z sąsiadką, tylko, że u niej źle się skończyło i cały czas musi chodzić z laską. Na pewno więcej takich sytuacji było. Najbardziej wkurza mnie to, że motocykliści się ścigają i jeszcze jeżdżą na jednym tylnym kole żeby się popisać przed laskami, raz przy mnie był wypadek między motocyklistą a samochodem - skończyło się tragicznie... Także jestem po stronie policji. Gdyby nie było takich kierowców to i takich przepisów by nie było. Proste. Sami sobie na to zasłużyli i zapracowali. Tylko co z tym zrobią Ci piraci, czy to coś im da czy nie.. to niestety już ich sprawa
Jogi
rok temu
Brakuje kasy Morawieckiemu
Apel
rok temu
Nie dać się milicji.
Jpdl
rok temu
Napiszcie wprost AKCJA KASA, a nie owijacie w bawełnę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić