aktualizacja 

Płatności tylko kartą? Jarosław Kaczyński stawia sprawę jasno

890

Podczas spotkania w Ostródzie Jarosław Kaczyński był pytany o wycofanie z obrotu gotówki i wdrożenie płatności wyłącznie przy użyciu kart. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawił jasne stanowisko w tej sprawie.

Płatności tylko kartą? Jarosław Kaczyński stawia sprawę jasno
Jarosław Kaczyński (PAP, Tomasz Waszczuk)

Jarosław Kaczyński ma za sobą kolejne spotkanie z sympatykami. Tym razem doszło do niego w Ostródzie. Szef Prawa i Sprawiedliwości był pytany, czy "planuje się wprowadzenie w Polsce tylko płatności kartą", a więc wycofanie z obrotu gotówki.

W odpowiedzi Kaczyński spostrzegł, że pytającemu najpewniej chodziło o kwestię unikania płacenia podatków. Zauważył jednocześnie, iż niektóre państwa wprowadzają brak możliwości płacenia gotówką właśnie po to, by walczyć z tymi, którzy nie respektują przepisów podatkowych.

Ale to jest bardzo groźne posunięcie w dzisiejszym czasie. Jeden udany cyberatak Rosji na system bankowy... i co? Czym płacić? Wszystko staje - mówił Jarosław Kaczyński, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Jarosław Kaczyński wprost o wycofaniu gotówki

Następnie prezes partii rządzącej podkreślił, że "musi być pewna ilość gotówki w obrocie i dyspozycji także banku narodowego, żeby można to było rzucić na rynek, jeśli tylko by do takiej - nie daj Panie Boże, odpukać - sytuacji doszło".

Gotówka po prostu ze względów bezpieczeństwa jest absolutnie konieczna - kontynuował.

Zauważył ponadto, że niektórzy są wykluczeni z systemu bankowego. - Poza tym są ludzie, którzy są wykluczeni z systemu bankowego i po prostu z niego nie korzystają, a ponieważ mają już lat sporo, to już się pewnie ich nie namówi. Taki człowiek siedzi tu przed państwem - kontynuował Kaczyński.

Co ja bym miał robić, jakby nie było gotówki? - podsumował Jarosław Kaczyński.
Zobacz także: Niezwykłe atrakcje Dolnego Śląska. "Kraina, która rozpala zmysły"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić