Wróć na
Mateusz Domański
|

Sondaż. Główni przeciwnicy Dudy rosną w siłę. Rywalizacja coraz bardziej zacięta

68
Podziel się

Do sieci trafiły wyniki kolejnego sondażu dotyczącego wyborów prezydenckich 2020. Wynika z niego, że Andrzej Duda wygrałby w II turze, ale jego przewaga byłaby niewielka.

Rywale Dudy rosną w siłę
Rywale Dudy rosną w siłę (PAP)
bCHgHeyd

Najnowszy sondaż został wykonany przez pracownię Estymator dla DoRzeczy.pl. Gdyby I tura wyborów prezydenckich odbyła się na początku czerwca, to Andrzej Duda mógłby liczyć na 43,1 proc. poparcia. Drugie miejsce zająłby natomiast Rafał Trzaskowski (25,3 proc.), a trzecie - Szymon Hołownia (14,4 proc.).

A co z pozostałymi kandydatami? Tuż za podium uplasowałby się Krzysztof Bosak (7,4 proc.). Władysław Kosiniak-Kamysz zająłby piąte miejsce, z poparciem na poziomie 6,8 proc., natomiast Robert Biedroń uzyskałby 2,6 proc. głosów, co pozwoliłoby mu ukończyć wybory na szóstej lokacie.

Zobacz także: PiS gra dziś "zupełnie różne melodie". Upadł już mit o legendarnej spójności partii

bCHgHeyf

Wybory prezydenckie 2020. Co w drugiej turze?

W drugiej turze rywalizacja byłaby niesamowicie zacięta. Z badania dla DoRzeczy.pl wynika, że w starciu z Szymonem Hołownią obecny prezydent wygrałby z niewielką przewagą. Andrzej Duda uzyskałby 50,4 proc. głosów, a niezależny kandydat - 49,6 proc.

Z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem Andrzej Duda wygrałby natomiast stosunkiem głosów 50,9:49,1 proc. A co w przypadku starcia Dudy z Trzaskowskim? Tutaj kandydat Koalicji Obywatelskiej przegrałby z obecnie urzędującym prezydentem, ale różnica też nie byłaby znacząca. Duda uzyskałby 51,1 proc. głosów, natomiast Trzaskowski - 48,9 proc.

bCHgHeyl

Ten sondaż został przeprowadzony w dniach 3-4 czerwca br. Pod uwagę wzięto 1022 dorosłych osób - to ogólnopolska, reprezentatywna próba.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCHgHeyG
KOMENTARZE
(68)
Ala
miesiąc temu
To PiS startuje jeszcze do wyborów ? Mało nakradli ?
Tak
miesiąc temu
Jaka druga tura , duda ma jakieś 8% a Hołownia to słup Dudy żeby zrezygnowac oddać Dudzie głosy. Następna kombinacją PiSu. Potem będą jeszcze jak zawsze jakieś przekrety z uniwaznianiem głosów , anulowaniem wyborow , poprostu ten cały koszmarny cyrk PiSu.
Gunia
miesiąc temu
Jak źle wybiorą to ksiądz zamówi specjalistę od odczarowywania wioski.
bCHgHeyH
Kazik
miesiąc temu
Wolność. Po co Wam wolność? Macie przecież telewizje...
Kazik
miesiąc temu
Chłopie daj se spokój i jeździj lepiej po ustawionych weselach.
Najnowsze komentarze (68)
ccc
miesiąc temu
ten sondaż to robili w TVN ie
jamci
miesiąc temu
co za różnica kto prezydentem i tak w Polsce jest do podpisywania jak nie podpisze to i tak sejm przepchnie więc o co ten krzyk
...!
miesiąc temu
Ja też jestem za Rafałkiem, za pracą do 67 roku życia, za traktowaniem mnie jak "obywatela drugiej kategorii", za Polską w której nic się zrobić nie da, ...
RAN!!!
miesiąc temu
STOPERAN!!!
bez nicka
miesiąc temu
I po co pisac takie bzdury! Prezydenta Dudy nikt nie przebije! Pis wygra kolejne wybory dla dobra Polski i Polacy wiedzą co czynią. Jeszcze tylko trzeba nam takich nieudaczników PO, który zaraz rozwaliłby to wszystko co PiS uczynił dla Polski, bo PO zaraz powiedziałby, że "piniendzy" nie ma i nie będzie i taka jest prawda.
ślimak
miesiąc temu
Pan Prezydent Andrzej Duda wygra w pierwszej turze.
OLA
miesiąc temu
Mój głos będzie miał ten kandydat ,który zlikwiduje całkowicie socjal - mam tego dosć , cały biznes kreci się tylko wokół leni a pracowniki musi odprowadzić podatek i za siebie i za leni
kibic
miesiąc temu
mogla by komuna wrocic czyli PO gry hazardowe gratis bez podatkow,hahaha byla kasa
bCHgHeyz
drako
miesiąc temu
Przeczytałem kilka komętarzy ile tam nienawiści dla PISu i do tych co ich popierają,tylko boki zrywać ze śmiechu.Ludzi zkad was tyle njenawiści!!!
krecik
miesiąc temu
niewazne kto wygra ale wiadomo ze polska zostala sprzedana kilkanascie lat temu
Kto
miesiąc temu
Kto był prezydentem Polaków ostatnie pare lat ?
Przykre
miesiąc temu
Co się dziwić , wiele wiosek nie ma bieżącej wody i kanalizacji. Odbierają tylko tvpis i radio Maryja . Resztę dopowie ksiądz na ambonie. Nie obwiniam tych ludzi. Poprostu znają tylko swoją wioskę i myślą tylko czy wystarczy trawy na zupę.
Marek
miesiąc temu
W 4 lata PiS zmienił Polskę w bankructwo.
Wania
miesiąc temu
U nas w Rosji wszyscy za Rafałem zatrzyma przekop mierzei wiślanej
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić