Pokazał ceny w osiedlowej piekarni. "Rok temu kosztowała 2,20 zł"

473

Drożyzna na sklepowych półkach i na stacjach benzynowych to jeden z głównych tematów w Polsce. W sieci zamieszczono kolejne zdjęcie cen w piekarni. Autor wpisu za te same produkty jeszcze przed rokiem płacił o 45 procent mniej.

Pokazał ceny w osiedlowej piekarni. "Rok temu kosztowała 2,20 zł"
Ceny w piekarni (Twitter)

Główny Urząd Statystyczny potwierdził, że inflacja w maju wyniosła 13,9 proc. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,7 proc.

Jak poinformował GUS w maju w porównaniu z poprzednim miesiącem największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny w zakresie mieszkania (o 2,3 proc.), transportu (o 3,4 proc.), żywności (o 1,3 proc.) oraz restauracji i hoteli (o 2,4 proc.).

Z raportu GUS wynika, że będzie jeszcze gorzej, inflacja nadal będzie rosła.

Polacy nie kryją swoich nastrojów w związku z drożyzną. Pewien internauta pokazał ceny w osiedlowej piekarni. Za drożdżówkę z kruszonką jeszcze rok temu mężczyzna płacił 2,20 zł. Obecnie za tę samą drożdżówkę płaci już 4 zł, czyli o 45 procent drożej niż przed rokiem.

Autor wpisu zwraca uwagę na fakt, że podwyżki cen produktów spowodowane są wyższymi rachunkami za gaz w piekarniach.

Niech mi jakiś z PiS powie, że nie ma drożyzny! Osiedlowa piekarnia, ta drożdżówka z kruszonką kosztowała rok temu 2,20 zł dziś już 4 zł! Ale właściciel piekarni dostał rachunek za gaz taki, że nie wyrabia - napisał na Twitterze dołączając zdjęcie z piekarni.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić