Pokazali ceny w warszawskim warzywniaku. Cena ziemniaków to jakiś żart

109

Na profilu AGROunii opublikowano post dotyczący cen warzyw w jednym z warszawskich warzywniaków. "Pietruszka 16 zł/kg, ziemniaki 9 zł/kg (u rolnika niemyte 40 gr/kg), cebula 10 razy droższa niż u rolnika"- czytamy.

Pokazali ceny w warszawskim warzywniaku. Cena ziemniaków to jakiś żart
Na profilu AGROunii opublikowano post dotyczący cen warzyw w jednym z warszawskich warzywniaków. (Facebook, Agrounia)

AGROunia to ruch społeczno-polityczny stworzony przez Michała Kołodziejczaka. Organizacja zrzesza głównie rolników. Ruch opowiada się za obroną rynku krajowego i rodzinnych gospodarstw rolnych. Ponadto chce, by polscy rolnicy zapewniali krajowi bezpieczeństwo żywieniowe oraz zdrową żywność.

Na profilach AGROunii w mediach społecznościowych często pojawiają się posty, gdzie zwraca się szczególną uwagę na: kraj pochodzenia warzyw dostępnych w polskich sklepach oraz na ich ceny. Tym razem zamieszczono zdjęcia artykułów spożywczych z jednego z warszawskich warzywniaków. "DROŻYZNA w sklepie, nie u rolnika" - czytamy na początku wpisu.

Warzywniak w centrum Warszawy: Pietruszka 16 zł/kg. ziemniaki 9 zł/kg (u rolnikami niemyte 40 gr/kg) cebula 10 razy droższa niż u rolnika. Chlebek 14 zł - to są ceny w warzywniaku w centrum Warszawy - informuje AGROunia.

"Z jednej strony rząd robi wszystko, żebyśmy się do takich cen przyzwyczaili. Rosnące koszty paliwa, energii, pracy ludzi to drożyzna w sklepach. AGROunia mówi o tym od dawna" - czytamy na Facebooku.

Z drugiej strony to wciąż patologia, że rolnik dostaje najmniej w łańcuchu produkcji. Dziś sadownicy mają kryzys jabłka sprzedają za 50 gr/kg a w sklepie są za 10 zł. Z trzeciej strony, jak supermarkety doją rolnika to dlaczego warzywniaki mają tego nie robić? - podkreśla AGROunia.

"U nas cały czas wygrywają ryneczki i bazary. A najlepiej prosto od rolnika. Wtedy jakość i cena idą w parze" - podsumowano.

Warto zaznaczyć, że ceny przedstawione w poście AGROunii dotyczą w większości produktów "eko", które zazwyczaj są sporo droższe od zwykłych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pod wpisem pojawiło się setki komentarzy. Internauci pytają m.in. gdzie można kupić warzywa i owoce prosto od rolnika.

Popieram Was ale: gdzie u rolnika kupie ziemniaki za 40gr/kg niemyte ??!! Skąd wy te ceny bierzecie?! Kupuje na rynku warzywa i z kim nie gadam to nigdy nie sprzeda taniej niż za 1zł/kg bo mu się nie opłaca. Podobnie jest z innymi cenami - czytamy w komentarzach
W sobotę z dostawą pod dom kupiłam od pani, która ma gospodarstwo ziemniaczki po 1,30 za kg, buraczki 2 zł/kg, pietruszka 6 zł/kg marchew 2 zł/kg. Wszystko super eko! A na bazarze ceny kosmos - podkreśla internautka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ceny żywności. W marketach drożyzna, u rolnika tanio - skąd się to bierze?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić