Polacy będą w szoku. Dwie takie niedziele w grudniu

7

Takiej sytuacji nie mieliśmy od dawna. W grudniu 2022 zakaz handlu nie będzie obowiązywać aż w dwie niedziele! Kiedy będzie można zrobić zakupy? Które niedziele będą niehandlowe? Wyjaśniamy.

Polacy będą w szoku. Dwie takie niedziele w grudniu
W grudniu wypadają aż dwie niedziele handlowe (Getty Images, fizkes)

Polacy przywykli już do tego, że w niedzielę raczej nie ma szans na zakupy w większych sklepach. Zazwyczaj - ze względu na zakaz handlu - zamknięte są punkty takich sieci jak Biedronka, Kaufland, Lidl, Auchan, Aldi, Carrefour czy Netto oraz Dino.

W grudniu czekają nas niemałe niespodzianki. Chodzi o dwie niedziele handlowe, podczas których zakupy będzie można robić swobodnie choćby we wcześniej wymienionych sklepach. Otwarte będą również między innymi galerie handlowe, w których z pewnością będzie tłoczno ze względu na przygotowania do świąt.

Kiedy dokładnie wypadają niedziele handlowe w grudniu 2022? Zakupy swobodnie zrobisz zarówno 11 grudnia, jak i 18 grudnia, a więc krótko przed świętami Bożego Narodzenia. 4 i 25 grudnia obowiązywać będzie natomiast zakaz handlu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Największa sensacja tego mundialu. "Król dał dzień wolnego"

Niedziele niehandlowe. Gdzie na zakupy?

Ostatnimi czasy wszystkie niedziele były niehandlowe. W drugi dzień weekendu na zakupy nie mogliśmy się udać przez cały listopad, październik czy wrzesień. Ostatnią niedzielę handlową mieliśmy natomiast 28 sierpnia.

Gdzie można zrobić zakupy w niedzielę niehandlową? W awaryjnych sytuacjach można udać się do sklepów osiedlowych czy na stacje paliw. Zazwyczaj otwarte są też niektóre Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić