Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Polacy wprost za nim szaleją, choć nie jest tani. Te dane mówią wszystko

69

Vorwerk Gruppe, producent Thermomixa, przedstawił już wyniki za zeszły rok. Przedstawiciele giganta ujawnili za pośrednictwem Business Insider Polska, ile zarabiają na naszym rynku. Okazuje się, że chodzi o ogromne kwoty. To kolejny dowód, że Polacy wręcz ubóstwiają kuchennego robota wielofunkcyjnego z Niemiec.

Polacy wprost za nim szaleją, choć nie jest tani. Te dane mówią wszystko
Thermomix to niezwykle sprawy i pomocny robot kuchenny (Adobe Stock, Guillem de Balanzó)

W 2023 roku Vorwerk miał ponad 3,2 mld euro przychodu ze sprzedaży. Huke Paasch z zarządu firmy przekazał w rozmowie z Business Insider Polska, że "w Polsce w zeszłym roku wartość sprzedanych towarów i usług wyniosła ok. 290 mln euro — w przeliczeniu to ponad 1,2 mld zł".

W poprzednim roku w Polsce sprzedano aż 232 tys. urządzeń Thermomix. Przedstawiciele Vorwerk absolutnie nie ukrywają tego, że jeżeli chodzi o Thermomixy, to polski rynek jest najważniejszy poza Niemcami. Nic w tym dziwnego, urządzenie od lat jest niezwykle popularne w naszym kraju.

Przedstawiciele Vorwerk z optymizmem patrzą w przyszłość. Pozytywnym sygnałem jest dla nich choćby to, jak rozpoczął się 2024 rok. Przychód giganta do marca wyniósł 727 mln euro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak dotarł w wyjątkowe miejsce. "Najpiękniejsze plaże"

Warto wspomnieć o tym, że wyniki Vorverk za poprzedni rok nie są rekordowe. W 2021 przychody zbliżyły się do 3,4 mld euro, ale w następnym roku spadły. Być może ta dynamika miała związek z pandemią koronawirusa. Wówczas ludzie więcej czasu spędzali w domach, więc zainteresowali się m.in. robotami Thermomix.

Czym jest urządzenie Thermomix?

Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne produkowane przez niemiecką firmę Vorwerk. Jest to rodzaj robota kuchennego, który łączy w sobie wiele funkcji, takich jak miksowanie, blendowanie, krojenie, mielenie, gotowanie, parowanie, ważenie, a nawet fermentacja. Umożliwia przygotowywanie różnorodnych potraw, od zup i sosów, przez ciasta i desery, aż po zdrowe smoothie

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Thermomix jest znany z tego, że posiada wbudowany cyfrowy ekran dotykowy oraz przeprowadza użytkownika przez przepisy krok po kroku, co ułatwia gotowanie. Można go zaprogramować, aby automatycznie przeprowadzał wiele procesów kulinarnych, co czyni go pomocnym narzędziem dla osób, które chcą oszczędzać czas w kuchni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić