Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Braun tym razem przesadził. Witek składa zawiadomienie do prokuratury

51
Podziel się

Marszałek Sejmu w ostrych słowach skomentowała zachowanie Grzegorza Brauna. Elżbieta Witek nie kryje oburzenia faktem, że poseł dopuścił się, jak dowodzi, gróźb karalnych wobec innego polityka. Zapowiedziała, że zgłosi sprawę do prokuratury.

Braun tym razem przesadził. Witek składa zawiadomienie do prokuratury
Grzegorz Braun będzie miał kłopoty? Elżbieta Witek zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury (PAP, Rafał Guz)
bETuKutN

Do sytuacji, która oburzyła Elżbietę Witek, doszło w trakcie sejmowych obrad. Podczas wystąpienia Grzegorz Braun skrytykował stan polskiej opieki zdrowotnej. Dowodził też, że przedstawiciele ministerstwa zdrowia w przyszłości będą odpowiadać przed sądem za popełnione – według Brauna – zaniedbania.

Akt oskarżenia będzie zawierał informacje o stu kilkudziesięciu tysięcy zgonach nadmiarowych, będzie zawierał informacje, że o 1/3 wzrosła liczba zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne są zbrodniarzami wojennymi – mówił Grzegorz Braun w Sejmie.
bETuKutP

Kłopoty Grzegorza Brauna. Elżbieta Witek składa zawiadomienie do prokuratury

Wystąpienie Grzegorza Brauna zostało przerwane przez Marszałek Sejmu. Elżbieta Witek poprosiła posła o ustąpienie z mównicy, ponieważ czas przeznaczony na przedstawienie swojej opinii już minął. Gdy Braun schodził, skierował pod adresem Adama Niedzielskiego słowa, które tak zbulwersowały Witek.

Będziesz pan wisiał – powiedział Grzegorz Braun do Adama Niedzielskiego.
bETuKutV

Elżbieta Witek uważa, że to nie pierwszy raz, gdy Grzegorz Braun "przekroczył granicę". Marszałek Sejmu podkreśliła, że nie zamierza pozwolić na to, aby w polskim parlamencie lub jakimkolwiek miejscu publicznym padały groźby karalne.

Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie ani w całej przestrzeni publicznej – napisała Elżbieta Witek na Twitterze.
bETuKutW

Marszałek Sejmu zapowiedziała, że nie zamierza "odpuścić" Grzegorzowi Braunowi. Elżbieta Witek deklaruje złożenie do prokuratury zawiadomienia o kierowaniu gróźb karalnych pod adresem ministra zdrowia.

W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury – zapowiedziała Elżbieta Witek na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Gorąco w Sejmie. Grzegorz Braun wykluczony z obrad przez brak maseczki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETuKuuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Andy
3 miesiące temu
Chwileczkę, jakie groźby karalne? Przecież Pan Braun nie powiedział "ja pana powieszę" tylko stwierdził przypuszczalny fakt wyciągnięcia konsekwencji od ministra przez naród w formie powieszenia. Nie określił czy kukły, czy portretu czy samego ministra.
Wolna Polska
3 miesiące temu
Witek to ta co ostatnio się ośmieszyła ?
Gość
3 miesiące temu
Braun nie przesadził. W tym przypadku raz powiedział mądrze. niedzielskiego każdy nie cierpi. niedzielski niszczy Polaków i Polskę
bETuKuur
DDD
3 miesiące temu
Żadnego uposażenia za hamskie zachowanie !!!
Kolejna wpadk...
3 miesiące temu
Mały przykurcz kolejny raz złamie prawo, nie ona ma cokolwiek składać, a księgowy MZ osobiście, niech się poradzi prawdziwych prawników, a nie tych co się uczą dopiero
Antycov
3 miesiące temu
Brawo Panie Braun.Powiedzial Pan to co myśli wielu Polaków tłamszonych przez tego-pożal się Boże-covidowego ministra...
Minister chor...
3 miesiące temu
Pani witek, słuchaj argumenty a nie wybieraj pojedyncze słowa z kontekstu
ja1
3 miesiące temu
Brawo dla Pana Brauna.
?????
3 miesiące temu
Brawa dla Pana Posła Brauna, powiedział głośno to, co większość Polaków mówi po cichu. A po drugie w naszym prawie nie ma kary śmierci przez powieszenie, więc nie może to być groźba karalna. Witkowa całkiem się pogubiła. " Będziesz pan wisiał", oczywiście może wisieć nasz pan minister niezdrowia i śmierci, jak zaczepi się na płocie portkami, może o to Panu Braunowi chodziło? A Witkowa jak zwykle wszystko przeinaczyła.
najwięksi
3 miesiące temu
bede na pana głosował, a potem oczekuje licznych propozycji pracy na stanowisko kata
tak sie pytam
3 miesiące temu
A powiedzenie w sejmie "mordy zdradzieckie" to nie obrażanie i nie za mocno powiedziane? Czemu wtedy nie było zgłoszenia do prokuratury?
Ivo
3 miesiące temu
Kłamczucha i oszustka składa zawiadomienie do prokuratury może by tak na siebie doniosła no ale jaka partia takie standardy
Pisprecz
3 miesiące temu
Drugi rok czekania do onkologa przemawia za Braunem!
bETuKuuj
Maniek
3 miesiące temu
Do prokuratury to trzeba zgłosić tą Witek. Braun ma rację, ale system ta prawda uwiera. Będą qisieli jak Ci za czasów rewolucji francuskiej - amen
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić