Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Położył na wadze boczek. Aż kipi z oburzenia. Sieć tłumaczy

744

Nasz czytelnik przed kilkoma dniami zrobił zakupy w Auchan. Do jego koszyka trafił m.in. boczek. Wedle informacji na opakowaniu, kawałek miał ważyć niemal kilogram. Ku zaskoczeniu mężczyzny, domowa waga kuchenna pokazała masę o wiele niższą. - W zakładzie doszło do jednorazowej anomalii w procesie produkcji - tłumaczy nam Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji w Auchan Retail Polska.

Położył na wadze boczek. Aż kipi z oburzenia. Sieć tłumaczy
Czytelnik wysłał nam zdjęcie wagi boczku z Auchan. (Adobe Stock, Archiwum prywatne)

- Tak Auchan oszukuje na wadze - napisał do nas oburzony klient sieci. - Sprzedają produkty, które mają zawyżoną wagę o ponad 50 proc. - dodał.

Mężczyzna w Auchan kupił boczek wędzony parzony marki własnej sieci. Na opakowaniu była wyraźna informacja, że masa netto to 0,822kg, czyli 822 gramy. Po powrocie do domu podejrzliwy klient postanowił położyć boczek na wadze kuchennej. Urządzenie pokazało 379 gramów produktu.

Zapłaciłem więcej, niż się spodziewałem, więc przeanalizowałem rachunek. Waga wydawała się podejrzanie wysoka, bo produkt ważył mało, a na paragonie prawie 1kg - żali nam się mężczyzna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żółta woda w Bałtyku. Turyści nie wiedzą, co robić

Dodał jednocześnie, że nigdy wcześniej nie miał takiej sytuacji. Zakupy mężczyzna zrobił w Krakowie, przy ulicy Bora-Komorowskiego. Przedstawił nam rachunek, który prezentujemy poniżej.

Auchan: "Nie stwierdziliśmy niezgodności"

Biuro prasowe znanej sieci po konsultacji z producentem zapewnia, że "doszło do jednorazowej anomalii w procesie produkcji".

- Ten konkretny produkt był pobrany losowo do badań w dniu 19.02.2024 - wynik: zgodność gramatury - twierdzi Hanna Bernatowicz, rzecznik Auchan.

Udało nam się ustalić, że najprawdopodobniejszą przyczyną powstania tej sytuacji było to, że podczas transportu zapakowanego produktu, waga przejazdowa zarejestrowała wagę dwóch kawałków boczku znajdujących się jednocześnie na wadze, wydrukowała jedną etykietę o wadze dwóch boczków, która została naklejona na jeden z nich - zapewnia producent.

- Oczywiście zapraszamy czytelnika do punktu obsługi klienta po pełnowymiarowy boczek - kwituje rzecznik Auchan. 

Mateusz Kaluga, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić