aktualizacja 

Polski elektryk pokazał paragon z Niemiec. "Proszę to emerytom wyjaśnić"

3226

Pan Karol pracuje jako elektryk w Niemczech. Ostatnio przeszedł zawał. Na szczęście wyszedł już ze szpitala. Polak chwali sobie tamtejszy system ochrony zdrowia i szybkość przyjęcia do lekarza. Fachowiec opublikował na Twitterze zdjęcie paragonu z niemieckiej apteki. Przy okazji zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego.

Polski elektryk pokazał paragon z Niemiec. "Proszę to emerytom wyjaśnić"
Polak mieszkający w Niemczech pokazał paragon z tamtejszej apteki. (Getty Images, Twitter)

"Sytuacja pokrótce. Zapisałem się do lekarza osobiście bez dzwonienia. Za godzinę pani kazała mi przyjść - zostawiłem dokumenty poszpitalne. Lekarz mnie przyjął, wypisał recepty, zwolnienie i pojechałem do domu" - napisał na Twitterze pan Karol.

Elektryk do wpisu dołączył także zdjęcie paragonu z tamtejszej apteki. "Po zawale + antypadaczkowe i nasenne" - informuje. Jak widzimy na paragonie, za 6 opakowań różnych leków Polak zapłacił 22,87 euro, czyli w przeliczeniu 104,62 zł.

Dwie ostatnie pozycje na rachunku szczególnie rzucają się w oczy, gdyż mężczyzna nie zapłacił za nie ani grosza, są one w 100 proc. refundowane. Leki te normalnie kosztują ponad 60 i 40 euro. Inny lek z paragonu kosztował ponad 217 euro, jednak po refundacji Polak zapłacił za niego tylko 10 euro. Mężczyzna zaznaczył w innym poście, że jest w pełni ubezpieczony.

Kto to widział, żeby wszystko tak sprawnie działało. Ja rok czekam na endokrynologa. I jeszcze poczekam - skomentowała wpis elektryka pani Ula mieszkająca w Polsce.
Odpoczywaj i zdrowiej! Sprawnie to zorganizowane i cena leków bardzo przyzwoita - ocenił inny internauta.

Polak apeluje do rządu

Polski elektryk postanowił także zareagować na wpis ministra PiS Łukasza Schreibera, w którym informuje o 13. i 14. dodatkowej emeryturze dla seniorów oraz o tym, że średnia emerytura wzrosła w czasie rządów PiS o 55 proc.

Miałem zawał w zeszły piątek - w środę wykupiłem leki po zawale + moje antypadaczkowe i nasenne. To jest paragon z mojej apteki po uwzględnieniu refundacji jako osobie w pełni ubezpieczonej w AOK Bayern. Proszę to emerytom wyjaśnić - napisał Polak pod wpisem ministra Łukasza Schreibera.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mężczyzna pokazał także szpitalne jedzenie u naszych zachodnich sąsiadów. "Skromnie, ale jakoś trzeba się tutaj wyżywić" - napisał na Twitterze, zamieszczając zdjęcie posiłków.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Fiasko Polskiego Ładu? "Mamy chaos, płacz i zgrzytanie zębami"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić