Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Popularny produkt wycofany. Masz w domu? Wyrzuć jak najprędzej

20
Podziel się:

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) opublikował kolejny komunikat. Jest to ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem poinformowano o obecności ciał obcych w soku dla dzieci.

Popularny produkt wycofany. Masz w domu? Wyrzuć jak najprędzej
Popularny produkt wycofany. Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

GIS informuje, że "w wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w związku ze skargą konsumenta, potwierdzono obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych w określonej poniżej partii produktu".

Obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi - podkreślono.

Sok HIPP wycofany. Oto szczegóły

Nazwa produktu: HIPP 100% Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml

Numer partii: LA98967

Data minimalnej trwałości: 31.10.2023

Wyprodukowano w UE dla HIPP Polska Sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa

Poinformowano też o podjętych działaniach wobec tego problemu. "Firma HiPP Polska Sp. z o.o. zablokowała wydawanie produktów z magazynu. Rozpoczęła zawiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania produktów do dalszej sprzedaży do czasu wyjaśnienia sprawy. W firmie HiPP prowadzone są intensywnie działania wyjaśniające" - czytamy w komunikacie.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie we współpracy z podmiotem odpowiedzialnym za produkt. Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem - podsumowano.
Zobacz także: Wakacje w Gdańsku. Glony nie odstraszają turystów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Sds
2 miesiące temu
Wyrzucajcie te produkty na tych co je do obrotu wprowadzają.
Martyna1978
2 miesiące temu
W kapitalizmie liczy się zysk, bezpieczeństwo i zdrowie, to mniej ważna sprawa. Na przykład w zakładach pracy przy substancjach niezdrowych i niebezpiecznych zawsze wiszą idiotyczne certyfikaty że jakaś dopuszczalna norma takiego preparatu nie jest przekroczona a to śmiech na sali bo pracownikom powinno się płacić ekwiwalent bardzo duży z uwagi na obecność takiej czy innej substancji a nie że jej ilość nie przekracza pewnej normy która trudno odnieść w skali. Za socjalizmu w Polsce taki nr z zanieczyszczona żywnością to nawet więzienie lub kara śmierci...
Pytający
2 miesiące temu
Ciała obce ,kosmity ?
xXx
2 miesiące temu
wyrzuć to, wyrzuć tamto - a zwrot kasy? tylko nie mowcie ze trzeba paragon trzymać przy płaceniu kartą, kazda transakcja jest zarejestrowana
Marko
2 miesiące temu
Sanepidu to nie ma już w tym kraju, to jest instytucja na usługach kapitalistów. Zresztą tak samo jak lekarze weterynarii. Gdzie są wszystkie spalarnie zwierząt co padły z powodu różnych chorób? Odpowiedź jest prosta w naszych żołądkach.
Hwdp
2 miesiące temu
Gdzie sanepid kto to kontroluje kartonowe Państwo z glowna
Kaaa
2 miesiące temu
A dlaczego mam wyrzucić? Zapłaciłem to powinienem oddać do sklepu i odzyskać pieniądze lub dostać pełnowartościowy produkt. To samo jest z lekami. Wyrzuć a my na tym zarobimy bo kupisz nowe a za tamte ci nie oddamy.
🤣😂 jaroi
2 miesiące temu
Tydzień temu zdjęty z półek trochę nieświeże informacje
Ren
2 miesiące temu
A takie mają rygorystyczne procedury, jak widać że NIE. Możliwe że i produkty też nie do końca mogą się okazać Eco
Agata
2 miesiące temu
Znów cenna rada, żeby wyrzucić. A nie powinno być tak, że wycofane produkty zwraca się do sklepu na koszt producenta lub importera???
futro
2 miesiące temu
Popularny produkt wycofany. Masz w domu? Wyrzuć jak najprędzej jak w temacie muzgi se wyżudcie bo już nie działają normalnie po zatym ten świat się spali
Luca
2 miesiące temu
To w reklamie tych produktów jakiś Niemiec ręczył swym niewiele wartym nazwiskiem. Ha, ha, ha. I gdzie jesteś teraz gościu!?
gość eweli
2 miesiące temu
Po skardze konsumenta, to sobie możecie, dzieci już dawno wypiły ten soczek, teraz tylko wywołujecie niepotrzebny stres. Jak rodzice bardziej przewrazliweni to nie będą obserwowali dziecka, tylko okupowali SOR'y. Nic dobrego nie wyniknie z tej informacji po fakcie, a co jak co ale produkty dla niemowląt i ludzi starszych niedoleznych powinny być pod szczególną kontrolą. Sama już mam dawno za sobą niemowlęta w domu, ale dziadka niedawno pożegnałam i też zdarzaly się problemy z żywnością dla niego, szczególnie gdy przeszliśmy na papki a później sondę, o ile z papki rezygnowałam i sama mu gotowałam jak niemowlaczkowi, to do sondy w większości kupowałam żeby nie brakowało żadnych mikroelementów, niestety przez rok takiego karmienia 6 razy zwracałam produkty bo coś było nie tak.
Ktoś tam
2 miesiące temu
Kto ma umrzeć to wcześniej czy później i tak to się stanie. Przykro mi. A w zasadzie to nie bo taka jest kolej rzeczy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić