Poszedł do Auchan w Rosji. "Sprzedawcy wzruszają ramionami"

W Rosji trwa kryzys. To skutek sankcji, które wymierzył Zachód w następstwie wywołania wojny w Ukrainie przez Władimira Putina. Wiele firm wycofało się lub zawiesiło swoją działalność na terenie Federacji Rosyjskiej. Wśród nielicznych firm działających w Rosji jest wciąż m.in. Auchan. Oto co można obecnie kupić w marketach tej marki.

Poszedł do Auchan w Rosji. "Sprzedawcy wzruszają ramionami"
Puste półki w rosyjskim Auchan. (Twitter)

Miliony Rosjan boleśnie odczuwa skutki rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Od jakiegoś czasu mieszkańcy Rosji informują, że w sklepach brakuje cukru, leków czy nawet papieru.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie ponad 450 firm ogłosiło, że wycofują się lub zawieszają swoją działalność na terenie Rosji, by nie wspierać tamtejszego rynku. Wciąż jednak są duże marki, które na ten krok się nie zdecydowały w tym m.in.: Auchan, Leroy Merlin czy Danone.

Tymczasem deputowany okręgu miejskiego Krasnoselskiego Ilja Jaszyn poinformował na Twitterze, jak wygląda obecnie sytuacja w jednym z marketów. Do postu opozycjonista dołączył zdjęcia pustych półek sklepowych w Auchan.

Poszedłem na zakupy do Auchan. Nadal nie ma cukru, sprzedawcy wzruszają ramionami. Puste półki z koncentratem pomidorowym, kompotem i fasolą. Ale z drugiej strony przywieźli makaron i fasolkę: słaba jakość, ale dużo! Generalnie wstajemy z kolan najlepiej jak potrafimy - relacjonuje na Twitterze
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Mieszane reakcje po przemówieniu Zełenskiego w Bundestagu. "Ich to przerasta"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić