aktualizacja 

Kadyrow pokazał nagranie. Zwrócono uwagę na jeden szczegół

Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow zamieścił nagranie, na którym widać Rusłana Geremiejewa obok zniszczonego budynku w Mariupolu. Mężczyzna jest uważany za prawdziwego organizatora zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Borisa Niemcowa.

Kadyrow pokazał nagranie. Zwrócono uwagę na jeden szczegół
Główny podejrzany o zabójstwo Borisa Niemcowa walczy w Mariupolu

Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow zamieścił na swoim kanale w Telegramie filmik, który ma rzekomo potwierdzać udział czeczeńskich wojsk "w zdobyciu ukraińskiego miasta Mariupol". Dziennikarze niezależnego rosyjskiego portalu Mediazona wyłapali na nagraniu jeden szczegół. Chodzi o fakt, iż w krótkim wideo pokazano Rusłana Geremiejewa, który uważany jest za głównego organizatora zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty Borisa Niemcowa.

Kadyrowcy w Mariupolu

Według Kadyrowa Geremiejew w Mariupolu kieruje "własną jednostką", która "odparła nazistów i zajęła centrum administracyjne" w tym ukraińskim mieście.

Na filmie Geremiejew odmawia modlitwę i wygłasza przemówienie w języku czeczeńskim. Po czym słychać huk ostrzału, a jego bojownicy podnoszą flagę na budynku i strzelają z karabinów maszynowych w niebo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Prawdziwy organizator zabójstwa"

Prawnik rodziny Niemcowów Wadim Prochorow nazwał Geremiejewa prawdziwym organizatorem morderstwa, chociaż Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej umieścił na liście poszukiwanych jako podejrzanego o zorganizowanie morderstwa tylko jego kierowcę Rusłana Muchudinowa.

Sam Geremiejew nie był przesłuchiwany w sprawie zabójstwa Niemcowa. Śledczy powiedział w sądzie, że "zapukał do drzwi domu Geremeevów, ale nikt mu nie odpowiedział". Przez to rosyjski komitet śledczy nigdy go nie oskarżył o zabójstwo.

Zabójstwo Borisa Niemcowa

Do zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty doszło tuż pod murami Kremla krótko przed północą 27 lutego 2015 roku. 55-letni Borys Niemcow wracał wraz ze swoją partnerką do domu po kolacji. Na jednym z mostów do pary podszedł od tyłu zaczajony przy jednym z zejść z mostu zabójca i siedmiokrotnie strzelił do Niemcowa. Polityk zginął na miejscu.

Podejrzany o zabójstwo Zaur Dadajew zeznał, że postrzelił Niemcowa za jego krytykę wobec islamu. Rosyjska opozycja nie ma jednak wątpliwości, że zabójstwo polityka było mordem politycznym. Dadajew otrzymał wyrok 20 lat więzienia.

Zobacz także: Rosyjski żołnierz poddał się i oddał czołg. Gen. Pacek: To już nie są incydenty
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić