Poszedł na bazar. Zapytał emerytów o drożyznę. Oto reakcja

50

Do wyborów parlamentarnych został już niecały miesiąc. Temat ten od wielu tygodni wzbudza jednak ogromne emocje wśród Polaków. Dziennikarz "Super Expressu" na bazarze Wolumen na warszawskich Bielanach przeprowadził debatę wśród kupujących. Reporter zapytał przechodniów, jak drożyzna i szalejąca w ostatnich miesiącach inflacja wpłynęła na ich codzienne życie.

Poszedł na bazar. Zapytał emerytów o drożyznę. Oto reakcja
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock)

Wybory do Sejmu i Senatu RP odbędą się już 15 października. Temat zbliżających się wyborów od wielu miesięcy rozgrzewa Polaków. Reporter "Super Expressu" Adam Feder postanowił przeprowadzić debatę nie wśród polityków, ale mieszkańców warszawskich Bielan.

Wybrał się więc na bazar i zapytał Polaków o jeden z najbardziej nurtujących problemów, który towarzyszy nam od wielu miesięcy, a mianowicie szalejąca inflacja i związana z nią drożyzna w sklepach.

Za drożyznę odpowiadają rządzący, bo przekupują! - podkreśliła pani Barbara, spotkana na bazarze Wolumen w Warszawie.

- Złotówka jest nic nie warta! - wtrącił inny przechodzień.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 13.09, godzina 11:50

Wśród kupujących na warszawskim bazarze, znalazła się też grupa zwolenników obecnej partii rządzącej. - Do Berlina! Lewactwo do Berlina! - krzyczał m.in. pan Stanisław, który sprzedaje kwiaty na ryneczku.

Znaleźli się i tacy, którzy przekonywali, że drożyzna ich nie dotyczy, a na zakupach niczego sobie nie odmawiają.

Nie ma żadnej drożyzny! Proszę spojrzeć na tłumy uśmiechniętych Polaków. Mają pełne siatki zakupów - przekonywał w rozmowie z reporterem "SE" pan Dariusz prezentując przy tym swoje zakupy: całą reklamówkę pomidorów. - Te paragony grozy, to pewnie z Berlina przywożą! - dodał.

Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w sierpniu wyniosła w naszym kraju 10,1 proc. rok do roku. W lipcu dane wskazywały, że było to 10,8 proc. Mimo że od kilku miesięcy obserwujemy delikatny spadek inflacji, warto pamiętać, że ceny nadal rosną, tylko wolniej.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić