Pracownicy okradali magazyn internetowego giganta. Straty na pół miliona

15

Policja zatrzymała 18 osób podejrzanych o kradzieże w centrum logistycznym w powiecie międzyrzeckim. Z magazynu znikały komputery, telefony, tablety i ubrania. Firma wycenia straty na 415 tysięcy złotych. Wszystkie zatrzymane osoby to pracownicy i podwykonawcy okradzionego sklepu internetowego.

Pracownicy okradali magazyn internetowego giganta. Straty na pół miliona
Okradali internetowego giganta (Policja)

Policja nie podaje nazwy okradzionej firmy, ale prawdopodobnie chodzi o słynnego międzynarodowego giganta na rynku e-commerce.

Do kradzieży dochodziło w centrum logistycznym na terenie gminy Przytoczna. Z magazynu znikał drogi sprzęt elektroniczny i markowe ubrania.

Odciski palców i DNA

W czasie przeszukania magazynku policjanci zabezpieczyli sprzęt wart ok. 90 tys. złotych. Zakres działania był na tyle duży, że w sprawę zaangażowali się dodatkowo funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego.

- Do działań zaangażowani byli policjanci z Wydziału Kryminalnego, Cyberprzestępczości, Przestępczości Gospodarczej, Dochodzeniowego, ale również technicy kryminalistyki, którzy pobierali odciski palców osób zatrzymanych oraz ich DNA - informuje asp. szt. Justyna Łętowska z KPP w Międzyrzeczu.

16 osób z zarzutami

W związku z kradzieżami zatrzymano 18 osób, z czego 16 postawiono zarzuty kradzieży i paserstwa. Grozi im do pięciu lat więzienia.

- Wszystkie osoby są obcokrajowcami w wieku od 20 do 40 lat, którzy w ostatnim okresie podjęli pracę na terenie Polski - podaje Łętowska.
Zobacz także: Zmiany w Kościele. Kary również dla wiernych?
Autor: WZI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić