Robert Czykiel| 

Pracownicy ZUS dostaną podwyżki. Nawet kilkaset złotych

7

ZUS trzy lata temu obiecał swoim pracownikom podwyżki i na tym stanęło. Teraz musi spełnić obietnicę i niektórzy dostaną miesięcznie nawet 500 zł więcej.

Pracownicy ZUS dostaną podwyżki
Pracownicy ZUS dostaną podwyżki (Getty Images)

W ostatnich latach przybywa pracy w ZUS-ie, a teraz dodatkowo jednostka państwowa zajmuje się wypłacaniem środków w ramach tarczy antykryzysowej. Tymczasem zarobki pracowników się nie zmieniają, choć w 2017 roku obiecano im podwyżki.

"Rzeczpospolita" informuje, że Związek Zawodowy Pracowników zagroził strajkiem, jeżeli obietnice nie zostaną spełnione. To mogło doprowadzić do tego, że w tych trudnych czasach zostaną wstrzymane wypłaty dla osób poszkodowanych kryzysem.

Pracownicy ZUS wywalczyli podwyżki

Zarząd ZUS dostał czas do 15 maja, a brak podwyżek groził 14-dniowym strajkiem. Wiadomo jednak, że władze ugięły się i zwiększy wynagrodzenia swoim pracownikom.

Bardzo się cieszę, że pracownicy ZUS dostaną podwyżki, bo od lat zarabiają bardzo mało, a co chwila obarcza się ich dodatkowymi obowiązkami. Dziś, szczególnie na Śląsku, pracują wręcz z narażeniem życia - mówi w "Rzeczpospolitej" Beata Wójcik, szefowa Związku Zawodowego Pracowników ZUS.

Podwyżkę dostanie 80 proc. wszystkich pracowników ZUS, czyli około 30 tysięcy osób. Niektórzy będą zarabiać nawet o 500 złotych więcej. Z kolei strajk został odwołany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić