Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Premie dla policji z Warszawy. Dostaną rekordowe kwoty. Jest haczyk

42
Podziel się:

Do 9 tysięcy złotych wynoszą specjalne dodatki motywacyjne, które zostaną wypłacone za tydzień policjantom służącym w garnizonie warszawskim - dowiedział się RMF FM. Kwota premii zależy od decyzji przełożonych.

Premie dla policji z Warszawy. Dostaną rekordowe kwoty. Jest haczyk
Policja policjant policjantka funkcjonariusz policji (Materiały WP, Adobe)

Do policjantów, zgodnie z wyliczeniami, trafić może ponad 420 mln złotych (420 623 000 zł), czyli 4 086 zł średnio na jeden etat. Jak podkreśla RMF, wysokość premii dla policjantów z garnizonu warszawskiego zależy od uznaniowej decyzji przełożonych. Mają to być kwoty od 3 do 9 tysięcy złotych.

Premii motywacyjnych nie dostaną jednak policjanci, przeciwko którym toczy się postępowanie dyscyplinarne. W podziale premii mają nie uczestniczyć też ci funkcjonariusze, którzy we wrześniu byli na zwolnieniach lekarskich i urlopach.

Dlaczego? W ten sposób nieformalnie ukarani mają być ci policjanci, którzy brali udział w Wielkim Proteście Mundurowych.

Nie wszyscy policjanci byli bowiem zadowoleni z wynegocjowanej przez związki zawodowe podwyżki o około 270 zł. Niektórzy chodzili na zwolnienia lekarskie lub zamiast mandatów, udzielali pouczeń słownych.

Rekordowe premie

Jak powiedzieli funkcjonariusze, tegoroczne premie to ewenement w ponad 30-letniej historii policji. Są dziesięciokrotnie wyższe niż w poprzednich latach.

Zobacz także: "To żenujące". Burza po konferencji Niedzielskiego
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
n/nn/n
6 miesięcy temu
Jeszcze po nowym roku dostana podwyżkę do uposażenia po 625 zł na głowę. Za co ta premia? By bronić pisorów a włamani, kradzieże to oni mają w du... Oddziały Prewencji na granicy a ulic nie ma kto patrolować i jeszcze będą narzekać że mało zarabiają Dość PISu i jego rządów
n/n
6 miesięcy temu
Skandal by policja w której zarobki są wysokie w porównaniu z innymi dostają jeszcze tak wielkie premie. Mam znajomych policjantów sami opowiadają że zarabiają spoko dużo co miesiąc regularnie wpływa wypłata, dodatkowo trzynasta mundurówka i różnego rodzaju dodatki teraz w zimie za posiłek. To pytam za co taka kasa policjanci z ulicy dostali po 4 tys. na rękę kierownicy po 7 tys. naczelnicy po 9000 zł. Pisiory chcą ich kupić by bronili ich propagandy. Skandal i hańba. Za nie długo się okaże że nie policjanci nie będą chodzić do służby jak nie dostaną premii, przecież co miesiąc regularnie dostają wypłatę wiec za co tak naprawdę dostają te pieniądze? Mnie się to w głowie nie mieści, podobno kryzys po covidzie inflacja ogromna a władza daje swoim pachołki po kilka tysięcy złoty w jednej premii. To biedni emeryci nie mają tyle przez pół roku. Szkoda słów
edi
6 miesięcy temu
No i bardzo dobrze bo ktoś musi pilnować tą rozwydrzoną totalną opozycję POwską.
Ehh
6 miesięcy temu
Typowy pis.. Sorry ale to sa zagrania z faszyzmy albo komunizmu, lojalnosc ponad wszystko, honor czy normy moralne..
NWo
6 miesięcy temu
trzeba psiarnie przekupic zeby broniła politikierów jak naród przyjdzie wieszac ich na latarni, bo do tego gniewu juz baardzo blisko!!!
Było się troc...
6 miesięcy temu
Ha ha Ja za dyżur dostaję 4000,a w dni wolne po 7 tys.
Pszcz
6 miesięcy temu
A reszta za miskę ryżu?
Empatia
6 miesięcy temu
I tak nie dogonią elity finansowej: lekarzy.
gość
6 miesięcy temu
No właśnie ,od czego jest policja i wojsko , straż graniczna ? W Polsce to służby tylko do wypoczynku a jak się coś dzieje to premie i kasa bo to za dużo. Co to za kraj ?
Okita
6 miesięcy temu
Inflacja, druk pustego pieniądza, chleb będzie po pół miliona.
Bolek_
6 miesięcy temu
super beda fajne swieta :)
Mason
6 miesięcy temu
No wlasnie od czasów komuny tyle nie dostali bo komuna wraca pod przykrywka pis
płk. zUBEK
6 miesięcy temu
Podzielą się tą kasą ci co siedzą w ciepłym biurze. Dadzą sobie maksymalnie tyle ile się da, a resztę dla krawężników. Tak było jest i długo będzie.
Pfff
6 miesięcy temu
Do komentujących. Teraz wiecie dlaczego Tusk nie rządzi? Bo się zachowuje tak jak wy w komentarzach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić