Prezydent podpisał budżet. Gigantyczne rekompensaty dla TVP

116

Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymają z budżetu państwa do 1,95 mld zł rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu RTV. Tak wynika z ustawy budżetowej, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podpisał budżet. Gigantyczne rekompensaty dla TVP
Prezydent Andrzej Duda. (PAP, Marcin Obara)

W czwartek Kancelaria Prezydenta RP poinformowała o tym, że Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 rok. Tydzień temu przyjął ją Sejm. Posłowie przegłosowali tylko osiem ze 109 poprawek.

Serwis wirtualnemedia.pl zauważa, że odrzucono m.in. poprawkę, która miała wykreślić zapisy, pozwalające przyznać Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu maksymalnie 1,95 mld zł rekompensaty za utracone w br. wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Ogromne pieniądze dla TVP i Polskiego Radia!

W ustawie budżetowej zapisano, że minister finansów jest upoważniony "do przekazania, na polecenie Prezesa Rady Ministrów, wydane w związku z wnioskiem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowych papierów wartościowych jako rekompensatę z tytułu utraconych w roku 2021 wpływów z opłat abonamentowych z tytułu zwolnień"

Podano również, że "wartość nominalna nowo wyemitowanych skarbowych papierów wartościowych na ten cel nie może przekroczyć kwoty 1,95 mld zł i być większa niż kwota kosztów poniesionych w związku z realizacją misji publicznej".

Na co mają trafić te środki? W ustawie czytamy, że muszą być "przeznaczone na realizację przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji tej misji".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić