Próg dochodowy przy 800 plus? Oni są na tak

239

Już od nowego roku świadczenie 500 plus zostanie podniesione do 800 plus. Część Polaków uważa, że środki nie powinny być wypłacane wszystkim rodzicom. Bardzo wymowne są wyniki sondażu w tej sprawie, który został wykonany na zlecenie "Super Expressu".

Próg dochodowy przy 800 plus? Oni są na tak
Czy przy 800 plus powinien obowiązywać próg dochodowy? (Pixabay)

500 plus to sztandarowy projekt Prawa i Sprawiedliwości. Celem tego programu jest zachęcanie do powiększania rodzin. Comiesięczne przelewy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) mają pomagać w regulowaniu opłat związanych z rodzicielstwem.

500 zł jest wypłacane każdego miesiąca wszystkim tym, którzy mają dzieci. Nie ma żadnych ograniczeń, np. w postaci progów dochodowych.

Niebawem świadczenie wzrośnie do 800 zł. W związku z tym toczą się dyskusje, czy nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodów gospodarstwa domowego, od którego nie przysługuje 800 plus.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska o powiększeniu rodziny i show biznesie. "Uważasz, że masz KIJ W D*PIE?"

Takie pytanie zostało zadane w ramach sondażu Instytutu Badań Pollster. Został on przeprowadzony na zlecenie "Super Expressu".

63 proc. badanych uważa, że próg dochodowy powinien być wprowadzony. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiło się 37 proc. respondentów.

Próg dochodowy w 800 plus? Ekspert komentuje

A co o pomyśle wdrożenia progu dochodowego w 800 plus uważa ekonomista prof. Ryszard Bugaj?

Ja też jestem za takim progiem. 500 plus wprowadzono dla ludzi, którzy słabo przędą. Na przykład moja córka wychowuje dwoje dzieci, mają z mężem dobrą sytuacją materialną. Po co im jeszcze 500 zł razy dwa? Sytuacja polskiego budżetu nie jest dramatyczna, ale są zagrożenia. Trzeba to brać pod uwagę - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Super Express".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić