Przedsiębiorca dostał rachunek za gaz i go zatkało. "Zapłaci klient"

728

W całym kraju rosną ceny energii. Podwyżki dotyczą zarówno zwykłych obywateli, jak i przedsiębiorców. W o2.pl kontynuujemy akcję #PrzyszedlRachunek. Właściciel firmy z woj. zachodniopomorskiego podzielił się z nami dwoma rozliczeniami za gaz. Okazuje się, że kwota na drugim z nich jest ponad dwukrotnie wyższa. – W efekcie na pewno zapłaci za to klient – zapowiada przedsiębiorca.

Przedsiębiorca dostał rachunek za gaz i go zatkało. "Zapłaci klient"
Podwyżki cen dotykają w dużej mierze przedsiębiorców. Czytelnik pokazał podwyżki opłat za gaz (o2)

Dostałeś wysoki rachunek za gaz czy prąd? A może zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną i chcesz się podzielić informacją, jakie przyniosła efekty? Wyślij swój rachunek na dziejesie.wp.pl lub oznacz go hasztagiem #przyszedlrachunek w mediach społecznościowych.

Nasz czytelnik prowadzi firmę przygotowującą posiłki dla dzieci. Przedsiębiorca z małej miejscowości w woj. zachodniopomorskim rozlicza się z firmą energetyczną co dwa miesiące. Postanowił przysłać nam zestawienie pokazujące horrendalne podwyżki cen za gaz.

Podwyżki dotykają przedsiębiorców. Pokazał podwyżki za gaz

Czytelnik przysłał nam dwa rachunki. Pierwszy z nich dotyczy okresu lipiec-sierpień. Przedsiębiorca za gaz za dwa miesiące zapłacił 3500,78 zł.

Drugi rachunek dotyczy okresu wrzesień-październik. Tu kwota jest już ponad dwukrotnie wyższa i wynosi 7121,71 zł. Czytelnik podkreśla, że zużycie gazu w obu miesiącach było praktycznie identyczne.

Wszystkiemu winny ma być prawie czterokrotny skok cen. Wcześniej stawka za kWh wynosiła 15 groszy. Tymczasem od października jest to już 59 groszy.

Biorąc pod uwagę, że listopad i grudzień będą liczone po nowej stawce, a zużycie będzie na podobnym poziomie, rachunek będzie się wahał w okolicach 11 tys. zł – żali się właściciel firmy.

Przedsiębiorca pokazał swoje rachunki za gaz. "Proporcjonalnie zapłaci za to klient"

Pan P. opisuje, że niestety będzie musiał przerzucić koszty na klientów. Jak zauważa, rząd nie przygotował żadnych ulg czy bonów energetycznych dla przedsiębiorców. - W efekcie na pewno zapłaci za to klient – zapowiada.

Bony i zapomogi nie przekładają się na to, co dzieje się w gospodarce – podsumowuje.

Obejrzyj także: To nie koniec wzrostu inflacji? Jarosław Gowin bije na alarm

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić