Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Przemysław Czarnek atakuje Donalda Tuska. Obwinia go o wysokie ceny gazu

58

- Donald Tusk jest w ogóle niebywale bezwstydnym człowiekiem - powiedział Przemysław Czarnek. Minister Edukacji i Nauki stwierdził, że to właśnie były premier jest winny wysokim cenom gazu w Europie, bo "wykonuje rozkazy polityczne Angeli Merkel".

Przemysław Czarnek atakuje Donalda Tuska. Obwinia go o wysokie ceny gazu
Przemysław Czarnek atakuje Donalda Tuska. Obwinia go o wysokie ceny gazu (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

W czwartek zrobiło się głośno o filmie, jaki opublikował do obecnej władzy Donald Tusk. Były premier i szef Platformy Obywatelskiej nawiązał w nim do wysokich cen gazu. Zwrócił uwagę na to, że chociażby we wspólnotach mieszkaniowych podwyżki będą sięgać nawet kilkuset procent.

Czy wyście powariowali?! Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek. Premierze Morawiecki, pan na pewno nie ma czasu na zabawę sylwestrową. Mamy przygotowaną ustawę gazową, która może te niebezpieczne idiotyzmy zmienić - powiedział Donald Tusk.

Przemysław Czarnek atakuje Donalda Tuska. Obwinia go o wysokie ceny gazu

Obojętny na słowa Tuska nie pozostał Przemysław Czarnek, który w piątek był gościem TVP Info. - Donald Tusk jest w ogóle niebywale bezwstydnym człowiekiem - stwierdził szef Ministerstwa Edukacji i Nauki, a równocześnie poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Zamęt wokół nowego przedmiotu. Wiceminister odpiera zarzuty

Zdaniem Czarnka, Tusk to człowiek, który "wykonuje rozkazy polityczne (byłej kanclerz Niemiec) Angeli Merkel, która doprowadziła do tego, że Rosja może dziś szantażować bezkarnie i dowolnie całą Europę cenami gazu, które podnosiła już 10-krotnie już w tym roku".

Minister edukacji i nauki stwierdził, że Tusk "ma ogromnie wiele za uszami". Czarnek nie poprzestał przy tym na kwestii cen gazu. W jego ocenie, byłemu premierowi można sporo zarzucić w kwestii "nielegalnego wykorzystywania służb specjalnych w życiu państwowym". W ten sposób przedstawiciel PiS zdaje się odwracać uwagę od afery z użyciem systemu Pegasus, który obecna władza miała wykorzystywać do podsłuchiwania polityków opozycji.

Ten sam człowiek mówi: "czy wyście powariowali?" - skomentował Przemysław Czarnek.

Tusk w czwartkowym nagraniu, składając noworoczne życzenia, podkreślał, że "to nie są niestety normalne czasy". - Nigdy nie myślałem, że będę wam na Nowy Rok życzył ciepłej wody w kranie i w kaloryferach, ale takie mamy czasy - powiedział szef PO, nawiązując do podwyżek cen energii i gazu.

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić