"Wyście powariowali?!" Tusk nie wytrzymał

88

Donald Tusk złożył Polakom za pośrednictwem mediów społecznościowych życzenia noworoczne. Te jednak były... inne niż wszystkie. Były premier pokazał na przykładach, że wraz z wejściem Polskiego Ładu Polacy będą płacić za gaz... nawet 1000 zł miesięcznie. W ostrych słowach zwrócił się do premiera Morawieckiego: "Wyście powariowali?!".

"Wyście powariowali?!" Tusk nie wytrzymał
Donald Tusk (Instagram)

Donald Tusk zwrócił się do Polaków. Chciał, jak co roku, złożyć życzenia noworoczne, jednak nie były one tradycyjne.

Były premier pokazał na przykładach, że wraz z Nowym Rokiem i wejściem Polskiego Ładu, rachunki za gaz znacznie wzrosną. Nie o kilka procent, jak zapewnia rząd, a o... kilkaset.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
W normalnych czasach dzisiaj po prostu złożyłbym Państwu dzisiaj życzenia - świetnej zabawy sylwestrowej, sylwestra marzeń, szczęśliwego Nowego Roku, ale to nie są niestety normalne czasy - zaczął Tusk.
Właśnie dzisiaj dotarły do nas informacje ze wspólnot mieszkaniowych, ze spółdzielni mieszkaniowych, jak naprawdę będą wyglądały rachunki u tysięcy polskich rodzin.(...) Okazało się, że oni przygotowali taką koszmarną ustawę, tak mając kompletnie gdzieś zwykłe polskie rodziny, że (...) to będą podwyżki o kilkaset procent.(...) Mamy adres samotnej pani emerytki, mieszka w Wawrze na ulicy Włókienniczej i lokal ma 54 m2. Płaciła w grudniu, i tak dużo, 195 zł. A wiecie ile w styczniu ma zapłacić? 1609 zł! To jest podwyżka o 825 procent! (...) Czy wyście powariowali?! Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek - grzmiał były premier.

Polityk w ostrych słowach zwrócił się do obecnego premiera. "Panie premierze Morawiecki..." - zaczął.

Pan na pewno nie ma czasu dzisiaj na zabawę sylwestrową. My mamy przygotowaną ustawę gazową, która może te idiotyzmy, tak niebezpieczne dla ludzi, zmienić, dostaniecie to na początku Nowego Roku(...) - powiedział.

Na końcu dodał jeszcze, że premier Morawiecki ma obowiązek zapewnić jeszcze dziś Polaków, że te podwyżki nie wejdą w życie. Ostatecznie, życzył rodakom wszystkiego najlepszego. Przemówienie Tuska kończą smutne słowa: "Nigdy nie myślałem, że będę życzył wam ciepłej wody w kranie i ciepła w kaloryferach".

Post z przemówieniem polityka niemal od razu odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Pierwsi dziennikarze już komentują sprawę.

Cyniczny ten spot strasznie, bo o prawdziwych przyczynach wzrostu cen ani słowa, ale trzeba przyznać, że to pierwszy celny strzał, od kiedy Tusk przejął stery w PO - napisał na Twitterze Samuel Pereira.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czy Polaków rzeczywiście czeka taki wzrost cen? A może PO poratuje rząd swoją ustawą gazową?

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić