Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Ojciec Dudy wzburzony. "Te pieniądze się nam należą!"

1221
Podziel się

We wtorek radni Sejmiku Województwa Małopolskiego mieli zdecydować o losie tzw. uchwały anty-LGBT. Z jej powodu KE planuje wstrzymać finansowanie regionu na lata 2021-2027. - To są środki, które się nam należą, to nie jest jakaś jałmużna - stwierdził prof. Jan Tadeusz Duda, przewodniczący sejmiku, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy.

Ojciec Dudy wzburzony. "Te pieniądze się nam należą!"
Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta RP, mówił podczas sesji sejmiku: - Te pieniądze się nam należą (PAP)
bEUUEmut

Nadzwyczajna sesja sejmiku województwa małopolskiego, w ramach której radni mieli rozmawiać o ustawie anty-LGBT, odbyła się we wtorek. Problemy techniczne jednak uniemożliwiły jej dokończenie, a sesja była kilkukrotnie zakłócana. Spotkanie ma być kontynuowane w czwartek.

Uchwała anty-LGBT. Duda o planach KE

Wtorkowym obradom przewodniczył prof. Jan Tadeusz Duda, który zdołał się wypowiedzieć jeszcze przed decyzją o przełożeniu sesji. Ojciec prezydenta m.in. skrytykował plany Komisji Europejskiej o odebraniu regionowi środków pieniężnych w związku z ustawą.

bEUUEmuv
Jacyż to barbarzyńcy chcą nam zabierać środki, które są po prostu niezbędne do tego, żeby nasze rodziny mogły żyć w dobrostanie. (…) Jaką to zbrodnię popełnił sejmik województwa małopolskiego w dniu 29 kwietnia 2019 roku, że teraz musimy być postawieni należnych nam środków, bo to są środki, które się nam należą, to nie jest jakaś jałmużna - mowił we wtorek Duda.

Deklarację "w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych" sejmik przyjął w kwietniu 2019 roku. 14 lipca KE przedstawiła samorządowcom ultimatum: albo wycofają się z uchwały anty-LGBT, albo UE wstrzyma wypłacanie regionowi pieniędzy na lata 2021-2027. Komisja dała samorządowcom dwa miesiące na zajęcie stanowiska.

bEUUEmuB

PiS chce zmienić treść uchwały anty-LGBT

Koalicja Obywatelska chce całkowitego odwołania dokumentu, gdyż, jak twierdzi, bez unijnego finansowania Małopolsce grożą poważne problemy. Radni PiS, którzy są w większości, mają negatywne nastawienie co do uchylenia uchwały.

Wizja utraty 2,5 mld euro skłoniła jednak radnych Prawa i Sprawiedliwości do zmiany planów i zmodyfikowania treści dokumentu. Uchwała po nowelizacji miałaby podkreślać ochronę rodziny, a nie promować dyskryminację.

bEUUEmuC
Ideologii LGBT nie ma. Użyto tego sformułowania, które uważam, nie jest szczęśliwe. Nam chodzi tylko i wyłącznie o obronę rodziny, a nie żadną dyskryminację. Ja bym chciał, żeby była przyjęta wspólna uchwała opozycji i nasza - zaznaczył Duda.

Czym jest uchwała anty-LGBT?

W uchwale napisano, że małopolski sejmik wyraża "zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny".

W dokumencie radni zadeklarowali również "wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia".

bEUUEmuD
Jest to deklaracja skierowana do Europy, bo jak wszyscy wiemy, u nas od sześciu wieków są utrwalone tradycje tolerancji, podczas gdy tolerancja w krajach zachodniej Europy jest nowinką, która się pojawiła dopiero w XX wieku, i to jeszcze bardzo późno - dodał we wtorek przewodniczący sejmiku.
Zobacz także: Andrzej Piaseczny sugeruje Kai Godek WIZYTĘ U SPECJALISTY. "Może jest niekochana?"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUUEmuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1221)
emeryt
2 miesiące temu
Tobie nic się nienależy
Katolik
2 miesiące temu
Panie Janie Emerytura i odpoczynek wiek robi swoje.
Polak
2 miesiące temu
Ojciec warty syna , szkoda gadać
bEUUEmuX
Belfer
2 miesiące temu
Jako człowiek może być oburzony. Wzburzone to może być morze.
Togo
2 miesiące temu
Jabłko nie daleko od jabłoni...Lepszy sort ma głos!
bbb
2 miesiące temu
...przyszedł czas aby zająć się wnukami...a należy przestrzegać traktatów i umów proszę pana.
wyborca Małop...
2 miesiące temu
Tak się należą jak Chińczykowi miska ryżu,a najlepiej to przestrzegać Prawo i nie dyskryminować Obywateli, wtedy będzie super dla takich co je łamią i prawo mają za nic.Po co te nerwy, inni jakoś nie mają problemu, szkoda zdrowia nie te lata i wiek nie ten.A wszystko wróci na dobrą drogę.
NIESAMOWITE
2 miesiące temu
DZIWNE! WSZYSTKO SIĘ NALEŻY! TACY SENIORZY I JESZCZE RZĄDZĄ TYLKO SĘDZIOWIE MUSZĄ ODEJŚĆ NA EMERYTURĘ Z MOCY PRAWA!
grazka
2 miesiące temu
Panie Duda wydawac by sie moglo zes Pan madrm czlowiekiem a jednak : to tak trudno zrozumiec ze jak sie gdzies nalezy to trzeba przestrzegac zasad to ze synek podpisuje wszystko co pisiory mu podsuna to wcale nie znaczy ze wam sie cos nalezy.Przyzwyczil sie Pan ze pisiory rozkradaja nasz kraj bo im sie nalezy to sie Pan tak z tym oswoil ze wydaje sie ze unia tez ma sie podporzadkowac????? Otoz nie nie jestesmy krajem demokratycznym, nie mamy wolnego niezawislego sadownictwa.nie wiem jakim cudem wygral wybory Panski syn toz to pisowski cud, wiec czas zrozumiec ze nic sie nie nalezy !!!!! Nalezy byc czlonkiem UNII i przestrzegac zasad!!!!!!
golfik
3 miesiące temu
Skoro się należą to może rządzący przestaną tupać nogami i skutecznie zadbają abyśmy te pieniądze dostali.
za prawdę pow...
3 miesiące temu
co to za "chrześcijanie" ,którzy tworzą ustawy przeciw innym ludziom -leżą krzyżem hipokryci w kościele, całują nóżki Jezusa swego nauczyciela...ale z tych jego nauk nic nie wynieśli..aż przykro patrzeć na taką mierność ..
NO TAK
3 miesiące temu
kolejny tzw.profesor ktory odleciał. Panie Duda te pieniądze zobaczysz jak swinia niebo. Te pieniądze wam się należą ???? głupota goni głupotę, człowieku otrzeźwiej i zacznij myśleć racjonalnie chociaż bardzo wątpię.
Magda
3 miesiące temu
Człowieku! Nic się nie należy !!! Nic. !!! Najwyżej guzik z pętelką …..
bEUUEmuP
adamS
3 miesiące temu
nie i jeszcze raz nie,te pieniadze wam sie nie naleza,towarzyszu duda senior,trzeba przestrzegac prawa unijnego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić