o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Arcybiskup skrytykował piosenkę Johna Lennona. Ludzie puścili ją pod jego domem

499
Podziel się

Acybiskup Wacław Depo w niedzielę przewodniczył uroczystościom święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Podczas homilii skrytykował utwór "Imagine" Johna Lennona. Następnego dnia grupa kilkunastu osób puściła piosenkę pod jego oknami.

Arcybiskup skrytykował piosenkę Johna Lennona. Ludzie puścili ją pod jego domem
Arcybiskup Wacław Depo (Getty Images, Artur Widak)
bEKaAidh

W niedzielę na Jasnej Górze obchodzono uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy święta, w której uczestniczyli liczni pielgrzymi, którzy przybyli do Częstochowy, przewodniczył abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski podczas homilii odniósł się do słynnego utworu Johna Lennona "Imagine". Piosenka wybrzmiała podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio.

bEKaAidj
W tekście słyszymy o wizji utopijnego lepszego świata, bez nieba, bez piekła, bez religii, bez ojczyzn i jakiegokolwiek prawa własności. Wszyscy żyją w jakimś utopijnym pokoju jak bracia i siostry. I to marzenie jest jakąś wizją, ale słusznie pyta jeden z redaktorów katolickich - czy świat naprawdę będzie lepszy, gdy znikną granice między dobrem a złem, gdy staniemy się ludźmi bez granic, bez ojczyzn, bez kultury, tradycji, a nade wszystko bez Boga? – mówił duchowny.
Program "Imagine" to podróbka złudnej i naiwnej nadziei, nieuwzględniającej realnej siły zła. Komu zaufamy? Pokornej Maryi z Nazaretu czy słodko trującej utopii Lennona? - pytał.

Happening pod oknami arcybiskupa Depo. Puścili mu piosenkę Johna Lennona

Jak podaje "Wyborcza", następnego dnia o godz. 11 kilkanaście osób zebrało się pod częstochowską kurią metropolitalną. Puścili z głośnika arcybiskupowi utwór "Imagine" Johna Lennona, o którym mówił podczas kazania.

bEKaAidp

Do uczestników happeningu nikt nie wyszedł. Jedna z kobiet trzymała transparent z napisem "I hope someday you'll join us" ("Mam nadzieję, że pewnego dnia do nas dołączysz").

Zobacz także: Ujawniony majątek Głódzia. „Nasza ojczyzna musi być świecka”

bEKaAidq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKaAidK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(499)
Kamil
2 miesiące temu
Uwielbiam ta piosenkę Lennona, co nie zmienia faktu że biskup ma rację, tekst imagine opowiada o utopi o świecie w którym ludzie nie mają nic na własność, i w tą stronę właśnie idziemy to zakłada plan onz agenda 2030.
ELLA
2 miesiące temu
Jak tak skompromitowana okrutna ociekająca krwią nienawiścią nietolerancją organizacja śmie podnosić głos ??? dziwny świat
Heretyk
2 miesiące temu
A kim jest ta "Maryja"? Jakoś na dobrych stacjach radiowych jej nie słychać, pewnie jakaś gwiazdka popu, której nie wyszło, co? (Tak, to jest żart)
bEKaAidL
Gość
2 miesiące temu
To już jest jakiś matrix co ci ludzie wygadują.Czy z ambony nie powinna być głoszona miłość i szacunek dla drugiego człowieka??? Czyż Jezus nie uczy miłości i szacunku właśnie? Kogo reprezentują ci ludzie mówiący o sobie że są kapłanami??? Jednego jestem pewien duża część tych panów reprezentuje zło w całej jego okazałości.Liczy się dla nich tylko kasa i ziemskie przywileje.
echo
2 miesiące temu
Lennon śpiewa o pogańskiej mitologii grecko-rzymskiej przecież panie biskup a nie jedynej Prawdziwej katolickiej mitologii.
Wawa
2 miesiące temu
Ten gostek w śmiesznej kiecce nie zna się na muzyce,
Radek🙉🙏
2 miesiące temu
Komu zaufamy pyta biskup - na pewno nie wam . Wasz świat jest jeszcze bardziej utopijny niż piosenka Lennona. Z wami jest gorzej , bo nie dość że z utopii zrobiliście sobie zawód to jeszcze każecie ludziom wierzyć w wasze mity. Pokażcie mi chociaż jednego zbawionego po śmierci to wam uwierzę. Póki co to mogę przyznać że macie rację mówiąc : ,, z prochu powstałeś w proch się obrócisz,,
Bogusława
2 miesiące temu
Wacław duchowo i fizycznie należy do grupy która w przeszłości że skazańca uczyniła Boga - jest to świętokractwo, gdyż żaden człowiek nigdy nawet nie zbliży się myśami, a o dopiero fizycznie, do Boga wszechmogącego. Jezus urodzony w Betlejem od dziecka nasiąkał życiem duchowym za sprawą posługiwania przez matkę w świątynii, a w późniejszym wieku miał do czynienia z kimś, kto dobrze znał filozofię Persa Zaratusztry i to wykorzystał nauczając apostołów.
realista
2 miesiące temu
Bo ta piosenka to utopia. Najważniejszy w życiu każdego człowieka jest stosunek do Boga, który warunkuje wszystko co robisz. Dlaczego ateiści ewangelizują innych ? Bo najlepszą obroną przed potrzebą Boga jest atak.
realista
2 miesiące temu
Bo ta piosenka to utopia. Najważniejszy w życiu każdego człowieka jest stosunek do Boga, który warunkuje wszystko co robisz. Dlaczego ateiści ewangelizują innych ? Bo najlepszą obroną przed potrzebą Boga jest atak.
Heniu
2 miesiące temu
A o mordach na dzieciach w Kanadzie zapomnieli, imię bb...a palono ludzi na stosach i mieczem i ogniem nawracanio na wiarę, tyle co wiara rzymsko katolicka wymordowała ludzi w swej histori to nie da się pojąć
stary góral
2 miesiące temu
Czy może mógłby się wypowiedzieć w kwestii sensu i zasadności palenia czarownic na stosach? Jestem katolikiem i nie mogę tego zrozumieć.
babcia
2 miesiące temu
Czy chce być bardziej papieskim od papierza?
bEKaAidD
mały Jasio
2 miesiące temu
Czy zna biblijne powiedzenie o widzeniu żdźbła w oku bliżmiego i niedostrzegania belki w swoim oku?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić