Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Arcybiskup skrytykował piosenkę Johna Lennona. Ludzie puścili ją pod jego domem

500
Podziel się:

Acybiskup Wacław Depo w niedzielę przewodniczył uroczystościom święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Podczas homilii skrytykował utwór "Imagine" Johna Lennona. Następnego dnia grupa kilkunastu osób puściła piosenkę pod jego oknami.

Arcybiskup skrytykował piosenkę Johna Lennona. Ludzie puścili ją pod jego domem
Arcybiskup Wacław Depo (Getty Images, Artur Widak)

W niedzielę na Jasnej Górze obchodzono uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy święta, w której uczestniczyli liczni pielgrzymi, którzy przybyli do Częstochowy, przewodniczył abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski podczas homilii odniósł się do słynnego utworu Johna Lennona "Imagine". Piosenka wybrzmiała podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio.

W tekście słyszymy o wizji utopijnego lepszego świata, bez nieba, bez piekła, bez religii, bez ojczyzn i jakiegokolwiek prawa własności. Wszyscy żyją w jakimś utopijnym pokoju jak bracia i siostry. I to marzenie jest jakąś wizją, ale słusznie pyta jeden z redaktorów katolickich - czy świat naprawdę będzie lepszy, gdy znikną granice między dobrem a złem, gdy staniemy się ludźmi bez granic, bez ojczyzn, bez kultury, tradycji, a nade wszystko bez Boga? – mówił duchowny.
Program "Imagine" to podróbka złudnej i naiwnej nadziei, nieuwzględniającej realnej siły zła. Komu zaufamy? Pokornej Maryi z Nazaretu czy słodko trującej utopii Lennona? - pytał.

Happening pod oknami arcybiskupa Depo. Puścili mu piosenkę Johna Lennona

Jak podaje "Wyborcza", następnego dnia o godz. 11 kilkanaście osób zebrało się pod częstochowską kurią metropolitalną. Puścili z głośnika arcybiskupowi utwór "Imagine" Johna Lennona, o którym mówił podczas kazania.

Do uczestników happeningu nikt nie wyszedł. Jedna z kobiet trzymała transparent z napisem "I hope someday you'll join us" ("Mam nadzieję, że pewnego dnia do nas dołączysz").

Zobacz także: Ujawniony majątek Głódzia. „Nasza ojczyzna musi być świecka”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(500)
Bond
8 miesięcy temu
Wyobraź sobie, że nie ma raju To łatwe, jeśli się postarasz Pod nami nie ma piekła Nad nami tylko niebo. Wyobraź sobie wszystkich ludzi żyjących chwilą obecną. Wyobraź sobie, że nie ma państw To nie jest trudne do osiągnięcia Nie ma za co zabijać, ani poświęcać życia I nie ma też religii. Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie żyją w pokoju. Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem Ale nie jestem jedyny Mam nadzieję, że pewnego dnia dołączysz do nas I świat stanie się jednością. Wyobraź sobie, że nie ma majątków Ciekawe, czy potrafisz. Nie ma powodu dla chciwości, ani głodu Braterska wspólnota. Wyobraź sobie wszystkich ludzi dzielących ze sobą cały świat. Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem Ale nie jestem jedyny Mam nadzieję, że pewnego dnia dołączysz do nas I świat będzie żył w zgodzie.
Kamil
rok temu
Uwielbiam ta piosenkę Lennona, co nie zmienia faktu że biskup ma rację, tekst imagine opowiada o utopi o świecie w którym ludzie nie mają nic na własność, i w tą stronę właśnie idziemy to zakłada plan onz agenda 2030.
ELLA
rok temu
Jak tak skompromitowana okrutna ociekająca krwią nienawiścią nietolerancją organizacja śmie podnosić głos ??? dziwny świat
Heretyk
rok temu
A kim jest ta "Maryja"? Jakoś na dobrych stacjach radiowych jej nie słychać, pewnie jakaś gwiazdka popu, której nie wyszło, co? (Tak, to jest żart)
Gość
rok temu
To już jest jakiś matrix co ci ludzie wygadują.Czy z ambony nie powinna być głoszona miłość i szacunek dla drugiego człowieka??? Czyż Jezus nie uczy miłości i szacunku właśnie? Kogo reprezentują ci ludzie mówiący o sobie że są kapłanami??? Jednego jestem pewien duża część tych panów reprezentuje zło w całej jego okazałości.Liczy się dla nich tylko kasa i ziemskie przywileje.
echo
rok temu
Lennon śpiewa o pogańskiej mitologii grecko-rzymskiej przecież panie biskup a nie jedynej Prawdziwej katolickiej mitologii.
Wawa
rok temu
Ten gostek w śmiesznej kiecce nie zna się na muzyce,
Radek🙉🙏
rok temu
Komu zaufamy pyta biskup - na pewno nie wam . Wasz świat jest jeszcze bardziej utopijny niż piosenka Lennona. Z wami jest gorzej , bo nie dość że z utopii zrobiliście sobie zawód to jeszcze każecie ludziom wierzyć w wasze mity. Pokażcie mi chociaż jednego zbawionego po śmierci to wam uwierzę. Póki co to mogę przyznać że macie rację mówiąc : ,, z prochu powstałeś w proch się obrócisz,,
Bogusława
rok temu
Wacław duchowo i fizycznie należy do grupy która w przeszłości że skazańca uczyniła Boga - jest to świętokractwo, gdyż żaden człowiek nigdy nawet nie zbliży się myśami, a o dopiero fizycznie, do Boga wszechmogącego. Jezus urodzony w Betlejem od dziecka nasiąkał życiem duchowym za sprawą posługiwania przez matkę w świątynii, a w późniejszym wieku miał do czynienia z kimś, kto dobrze znał filozofię Persa Zaratusztry i to wykorzystał nauczając apostołów.
realista
rok temu
Bo ta piosenka to utopia. Najważniejszy w życiu każdego człowieka jest stosunek do Boga, który warunkuje wszystko co robisz. Dlaczego ateiści ewangelizują innych ? Bo najlepszą obroną przed potrzebą Boga jest atak.
realista
rok temu
Bo ta piosenka to utopia. Najważniejszy w życiu każdego człowieka jest stosunek do Boga, który warunkuje wszystko co robisz. Dlaczego ateiści ewangelizują innych ? Bo najlepszą obroną przed potrzebą Boga jest atak.
Heniu
rok temu
A o mordach na dzieciach w Kanadzie zapomnieli, imię bb...a palono ludzi na stosach i mieczem i ogniem nawracanio na wiarę, tyle co wiara rzymsko katolicka wymordowała ludzi w swej histori to nie da się pojąć
stary góral
rok temu
Czy może mógłby się wypowiedzieć w kwestii sensu i zasadności palenia czarownic na stosach? Jestem katolikiem i nie mogę tego zrozumieć.
babcia
rok temu
Czy chce być bardziej papieskim od papierza?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić