Przykre wieści dla seniorów. Minister rodziny przerwała milczenie

472

Już od kilku miesięcy przewija się temat wprowadzenia nowego 500 plus. Takie świadczenie - w myśl powstałego pomysłu - mieliby otrzymać seniorzy, a konkretniej - małżeństwa z długim stażem. Czy rzeczywiście jest szansa na wdrożenie programu dla par?

Przykre wieści dla seniorów. Minister rodziny przerwała milczenie
Marlena Maląg (Getty Images, SOPA Images)

Sejm otrzymał petycję obywatelską w sprawie wprowadzenia nowego świadczenia "Małżeństwo 500 plus". Co pojawiło się w treści tego dokumentu?

Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach. (…) Oprócz chwil wzniosłych jest proza życia, a więc opieka nad towarzyszem życia, którą małżonkowie świadczą sobie wzajemnie - możemy przeczytać we fragmencie petycji (cyt. "Super Express").

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hotel i 900 tys. zł na rachunku za gaz. "Przedsiębiorcy zawieszają działalność, wraca sezonowość"

Tak naprawdę 500 plus dla małżeństw to nic nowego. O takim świadczeniu mówi się od dwóch lat, kiedy to podobna petycja trafiła na biurko prezydenta. Ostatecznie jednak program nie został uchwalony. A czy teraz może być inaczej? Minister rodziny Marlena Maląg została o to zapytana w czwartek (26 stycznia) w radiu RMF FM.

Nowe 500 plus? Marlena Maląg odpowiada

Odpowiedź minister rodziny z pewnością nie spodoba się parom z większym stażem. - My nad takim dokumentem (500 plus dla małżeństw - dop. red.) w tej chwili nie pracujemy - przekazała Maląg. - Cały czas chcemy wspierać rodziny przez różne działania - dodała.

Dziennikarz RMF FM zwracał uwagę na to, że taki program wspierałby trwałość małżeństw poprzez docenienie ich stażu. To dlatego, że w petycji pojawił się zapis, iż świadczenie byłoby wypłacane po 40 wspólnie spędzonych latach.

To bardzo ładny kawałek czasu - zareagowała przedstawicielka rządu, dając jednocześnie do zrozumienia, że - przynajmniej na razie - nie ma szans na taki program.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić