aktualizacja 

Rodzic aż się zagotował. Odebrał rządowego laptopa dla ucznia IV klasy

2187

Do wielu czwartoklasistów trafiły już laptopy w ramach rządowego programu "Laptop dla ucznia". Kolejni rodzice uczniów publikują zdjęcia laptopów, na których umieszczono naklejkę z informacją, że sprzęt sfinansowany jest z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). "Cuda w naszym kraju" - komentuje jeden z rodziców.

Rodzic aż się zagotował. Odebrał rządowego laptopa dla ucznia IV klasy
Pan Marcin opublikował zdjęcie laptopa. (Facebook, Marcin Minartowicz)

Od kilku tygodni trwa wręczanie laptopów dla czwartoklasistów w ramach programu "Laptop dla ucznia". Sprzęt będzie własnością rodziców uczniów, a jego przekazanie następuje na podstawie umowy zawartej przez gminę lub szkołę z rodzicem ucznia.

Sporo kontrowersji wywołują naklejki, które umieszczono na laptopach. Na białych naklejkach widzimy napis "Krajowy Plan Odbudowy" oraz informację, że sprzęt został "sfinansowany przez Unię Europejską w ramach NextGenerationEU". Rodzice uczniów dziwią się, skąd taka naklejka skoro Polska wciąż nie otrzymała pieniędzy z KPO.

No i cuda w naszym kraju, małych ojczyznach się stały. Ministerstwo Cyfryzacji zakupiło laptopy dla uczniów 4 klas ze środków KPO pomijając drobne fakty, iż środki z KPO dalej "siedzą" w Brukseli - informuje pan Marcin publikując zdjęcia naklejki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Laptop i komórka nie są zabawkami!

Pan Marcin wylicza kolejne kwestie, które go zdziwiły. "W umowach przekazania laptopa jest oszacowana wartość na niespełna 2800 zł ( przy czym analogiczny laptop na mediaexpert.pl to zakup 2100 zł)" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Czemu mają służyć te laptopy, bo puzzle się nie składają: specjaliści wskazują by dzieciaki odeszły od elektroniki a tu rząd funduje elektroniczne zabawki? Nosić do szkoły... hmm dołożyć dziecku do plecaka kolejne 2 kg, za ew. uszkodzenie laptopa odpowiedzialność ponosi rodzic. Czy to "kiełbasa wyborcza"? A może inwestycja w rozwój dzieci, szacunkowy koszt to 760 mln. zł + VAT - zastanawia się ojciec ucznia.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Co na to Ministerstwo Cyfryzacji?

TVN24 Biznes zwrócił się zapytaniem o naklejki KPO do Ministerstwa Cyfryzacji. "Informujemy, że zakup laptopów dla uczniów jest elementem inwestycji C2.1.2 KPO i docelowo ma zostać sfinansowany ze środków KPO. Obecnie zagwarantowany jest mechanizm prefinansowania tych środków przez Polski Fundusz Rozwoju" - wyjaśniła biuro komunikacji Ministerstwo Cyfryzacji w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes.

Odebrałam laptopa dla mojego ucznia i NIE ZAGŁOSUJĘ na PiS. Nie przekupicie mnie. Kłamstwem jest, że komputery dla dzieci zostały sfinansowane z KPO. To przez fatalną politykę rządu PiS Polacy pozbawieni są dostępu do 36,4 mld euro tj. 167 mld zł z KPO! - czytamy z kolei na facebookowym profilu Sylwi Krajewskiej, radnej dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić