Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Kurpiewska
Natalia Kurpiewska
|

Emerycie! W prezencie po 2,5 tys. zł na rękę w 2021 roku

25
Podziel się:

W przyszłym roku rząd będzie bardzo hojny dla emerytów, bo wyda na nich prawie 30 mld zł. W ramach "prezentów" emeryci mogą spodziewać się 13-stki, 14-stki oraz waloryzacji.

Emerycie! W prezencie po 2,5 tys. zł na rękę w 2021 roku
bazar emeryci (money.pl, Rafał Parczewski)

10 mld zł - tyle ma kosztować państwo 13-sta emerytura, która powędruje do seniorów w kwietniu przyszłego roku. To wyniesie 1250 zł na głowę i zasili kieszenie seniorów w okresie Świąt Wielkiej Nocy.

To jednak nie koniec prezentów. Przed Świętami Bożego Narodzenia w 2021 roku do seniorów trafi 14-stka. Również będzie to 1250 zł na głowę, a całość prezentu finansowanego z budżetu też wyniesie 10 mld.

Warto zauważyć, że chociaż program nazywany jest 13-stą emeryturą albo jak w przypadku 14-stej - kolejną - to kwota wypłacona seniorom nie jest równa kwocie, którą dostają oni co miesiąc na konto w postaci emerytury. 13-stka i 14-stka wynoszą tyle, ile w danym roku wynosi emerytura minimalna.

Zobacz także: Godziny dla seniorów. Branża zaskoczona, ale się dostosuje

14-stka dla polskich emerytów. Nie wszyscy emeryci dostaną ten prezent

Przy 14-stce trzeba jeszcze wspomnieć, że nie wszyscy dostaną ten "prezent". Świadczenie otrzymają tylko ci, którzy nie przekroczą ustalonego progu 120 proc. średniej emerytury. Jeśli więc senior zarabia ponad 3 tys. zł miesięcznie, z prezentem na Boże Narodzenie musi się pożegnać.

Prezenty od rządu dla polskich emerytów. Nie tylko 13-stki i 14-stki

W przyszłym roku seniorzy mogą spodziewać się jeszcze więcej niespodzianek. Wyższe kwoty na koncie zaczną pojawiać się marcu. Wtedy Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzi waloryzację wypłacanych świadczeń (rent i emerytur).

Według wstępnych założeń budżetu, przyszłoroczna waloryzacja wyniesie 3,84 proc. Jednocześnie będzie to waloryzacja procentowo-kwotowa, z gwarantowanym dodatkiem w wysokości 50 zł.

Jak to realnie wpłynie na świadczenia emerytalne? Emerytura 1,5 tys. zł w marcu 2021 zamieni się w 1557 zł. Emerytura 2 tys. zł zamieni się w świadczenie warte 2076 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
PISmordercy
rok temu
14-ki obiecywali dać w tym roku... Do przyszłego - wielu emerytów nie dożyje, bo są pozbawieni rzetelnej opieki lekarskiej! Eksterminacja narodu polskiego trwa!
Emeryt
2 lata temu
Emerytury bez podatku a nie jakieś ochłapy w postaci 13 czy też 14
emeryt
2 lata temu
Jak emeryci i renciści wymrą, to rząd będzie miał oszczędności budżetowe.
Emeryt
2 lata temu
Emeryci i renciści,popierajcie władze czynem,umierajcie przed terminem.
Tadeusz
2 lata temu
Zdecydowana większość emerytów i rencistów ...nie dożyje tego .."prezentu",bo władza skazała ich na powolne umieranie. Lekarze POZ pozamykali przychodnie.Tak więc ludzie,społeczeństwo pozostało bez jakiejkolwiek opieki medycznej.
Jarek
2 lata temu
No co z tego że sami bioro? ale nam też dajo!!! tusk nam dał 8 zł podwyszki a Ci dużo wyncyj
ehhhhhhhhhh
2 lata temu
Podwyżki , podwyżki i jeszcze raz podwyżki - co sie bedzie działo .........
Beti
2 lata temu
Kto to pisał,jaki prezent,emeryci sobie zapracowali,ściągają z nich podatek i jest ok.Prezent to dostają Ci co biorą 500+,
Obywatel
2 lata temu
Czyżby już kampania wyborcza pisu? rozdajemy znowu pieniądze podatników?
Emeryka
2 lata temu
A ile prezentow co miesiac dostaja mlodzi?
Nick
2 lata temu
Za rok może się wszystko zmienić. Totalna dezinformacja raz że emerytom zabiorą innym razem ze dadzą. A gawiedz się cieszy.. Włącz myślenie człowiek.
Emerytka
2 lata temu
Nie życzę sobie, aby jakiś pismak pisał o prezentach dla emerytów. Po przepracowaniu 37 lat moja emerytura wynosi 1700 zł. Natomiast mój mąż zmarł przed naliczeniem emerytury i składki za 40 lat pracy zabrał ZUS. ,Teraz piszecie o podwyżce jaką dostanę w wysokości ok. 50 zł brutto i być może drugiej jednorazowej kwocie w wyd. 1000 zł brutto. A ile urzędnicy ZUS i rządy dostali ostatnio podwyżki?
Goldengecko
2 lata temu
Czyli pracującym dowalą podatkiem np. od cukru i rozdadzą emerytom no Covid-19 jeszcze może to 10 MLD uszczuplić
świadomy
2 lata temu
Rewaloryzacja emerytur należy się jak psu buda i jedzenie!!! Emerytura to nie jest zarobek - jest to wypłacanie ciężką pracą moich pieniędzy, przymusowo pobierane przez złodziejskie rządy!!! Złodziejstwem jest to,że jak piszecie - jeśli emeryt ma większą emeryturę niż 3000zł (brutto czy netto?), to już mu nie będzie się przysługiwała 13 lub 14ka!!! Znów pis chce kupować głosy kosztem innych ciężko pracujący emerytów przez całe życie ale jest inny problem, który za 10-15 lat będzie bardzo widoczny: ludzi którzy od lat pracują na minimalnych stawkach odprowadzanych do ZUS, bo pracodawca nie chce płacić pełnych stawek, zaczną przechodzić na emerytury z odłożonymi pieniędzmi w ZUS, które będą niższe od minimum socjalnego a to się będzie równało temu, że duża część ludzi będzie żyła w biedzie przez to, że rządy nie potrafiły stworzyć tak przepisów, żeby pracodawcom(złodziejom okradających swoich pracowników)nie opłacało się ze względu na ogromne kary włącznie z więzieniem, jak jest w tym zgniłym kapitalizmie na zachodzie!!! A u nas, PIP (często przekupna) musi się zapowiadać 7 dni przed kontrolą co jest śmiechu warte a jeśli już coś znajdzie, to może wlepić mandat do 5000zł ha ha ha!!! I tak jest od 1989r, gdy z nas Polaków zrobiono niewolników przy okrągłym stole we własnym kraju, przez "POLAKÓW" którzy do tego doprowadzili a byli to UB, SB, TW w Sejmie, przekupni politycy,układy towarzysko-przemysłowe itd. PRAWDĘ MÓWIŁ LEPPER, ŻE SKŁÓCIĆ NARÓD A ONI ZAWSZE BĘDĄ GÓRZE...... NIGDY ŻADNEMU RZĄDOWI OPRÓCZ RZĄDU OLSZEWSKIEGO, KTÓRY OBALILI DYSPOZYCYJNI POLITYCY Z CIĄGLE WYCHWALANYM TUSKIEM NA WNIOSEK WAŁĘSY, NIE ZALEŻAŁO NA DOBRU POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA TYLKO WAŻNE BYŁO ICH DOBRO, INTERESY, BIZNESY, BO KORYTO SIĘ KIEDYŚ SKOŃCZY A TRZEBA ZAPEWNI SOBIE I CAŁEJ RODZINIE DOBRE APANAŻE,ITD.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić