o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
 • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Są ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich 2020

48
Podziel się

PKW podała ostateczne wyniki wyborów prezydenckich 2020. Do II tury przeszli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Frekwencja wyborcza wyniosła 64,51 proc.

Są ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich 2020
(PAP)
bDyBwxVh

PKW podała ostateczne wyniki wyborów 2020

Najwięcej głosów w I turze wyborów zdobyli: Andrzej Duda - 43,5 proc. i Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. Na obecnego prezydenta zagłosowało 8 450 513 wyborców, z kolei na kandydata Koalicji Obywatelskiej - 5 917 340 osób. Frekwencja wyborcza podczas głosowania 28 czerwca wyniosła 64,51 proc.

bDyBwxVj

Ostateczne wyniki wyborów prezydenckich 2020

 • Andrzej Duda - 43,5 proc.
 • Rafał Trzaskowski - 30,46 proc.
 • Szymon Hołownia - 13,87 proc.
 • Krzysztof Bosak - 6,78 proc.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,36 proc.
 • Robert Biedroń - 2,22 proc.
 • Stanisław Żółtek - 0,23 proc.
 • Marek Jakubiak - 0,17 proc.
 • Paweł Tanajno - 0,14 proc.
 • Waldemar Witkowski - 0,14 proc.
 • Mirosław Piotrowski - 0,11 proc.

Frekwencja wyborcza w wyborach prezydenckich 2020

Frekwencja wyborcza wyniosła 64,51 proc. to znacznie więcej ni ż w poprzednich wynorach prezydenckich. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, w I turze poprzednich wyborów głosowało 48,96 proc. uprawnionych osób.

bDyBwxVp

Głosowanie korespondencyjne. nieważne głosy

PKW poinformowała, że na 450 tys. głosów oddanych korespondencyjnie, aż 20 tys. było nieważnych, ponieważ zostały oddane nieprawidłowo. Brakowało w nich podpisanego oświadczenia o samodzielnym i tajnym głosowaniu lub koperta była niezaklejona.

bDyBwxVK
KOMENTARZE
(48)
Putinoff
7 miesięcy temu
Dziękuję wszystkim 64,5 % uprawnionych, którym się chciało :) Mam wielką nadzieję, że 12.07 "zachce się" jeszcze większemu odsetkowi
tere fere
7 miesięcy temu
te korespondencyje wybory to farsa
Nina
7 miesięcy temu
Mam pytanie- czy Ci ktorzy glosuja przeciw Pis zrezygnuja z 500+ I innych swiadczen???? Tak wlasnie myslalam! Hipokryci
bDyBwxVL
warszawiak
7 miesięcy temu
"czosnkowski" o kamienicach PO-rozmawiajmy
Doświadczony
7 miesięcy temu
Można gadać bzdury ale od II wojny światowej tak dobrze jeszcze w Polsce nie było i to jest fakt. Jakieś tam błędy są i będą bo to jest normalne ale teraz stajemy na nogach jako naród. Powinniśmy popierać Prezydenta Dudę.
Najnowsze komentarze (48)
Cyc
7 miesięcy temu
Manekin
pol.
7 miesięcy temu
PAN ANDRZEJ DUDA, TO PREZYDENT POLSKIEJ PRZYSZLOSCI!
wyborca
7 miesięcy temu
co z emeryturami stażowymi
wyborca
7 miesięcy temu
co z emeryturami stażowymi
pol.
7 miesięcy temu
PAN ANDRZEJ DUDA, NAJLEPSZYM PREZYDENTEM POLSKI!
Benk
7 miesięcy temu
Niestety, pozostał wybór zła i mniejszego zła.. Póki te dwie partie polityczne będą miały większość w sejmie i swojego prezydenta na czele nic się nie zmieni. Mam nadzieję, że kiedyś ludzie zrozumieją, że są też inne partie niż PIS i PO, które jest u władzy od X lat. Pozdrawiam
dedi
7 miesięcy temu
Czyli będzie bez zmian. Obawiam się, że to męczenie Polaków przez rządzących nie skończy się demokratycznie - bańka w końcu pęknie bo ludzie mają już dość. Smutne to jak ciągle wybierani są członkowie tych samych partii.
Roman
7 miesięcy temu
Andrzej Duda obiecuje średnią płacę w Polsce na poziomie 2 tys. euro. Jego słowa są najlepszym przykładem myślenia życzeniowego, które nie ma wiele wspólnego z elementarnymi podstawami matematyki. Czy taki wzrost jest w ogóle możliwy w sensie ekonomicznym? Nie wydaje się to prawdopodobne - przekonuje prof. Joanna Tyrowicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Inwestycje na nowe miejsca pracy w Polsce spadają w relacji do PKB, więc nie można liczyć na ten kanał. Inwestycje prywatne spadły do poziomu 13 proc. PKB. - To najniższy wynik w okresie transformacji. Za rządów PiS ogólna stopa inwestycji (inwestycje prywatne + publiczne) drastycznie spadła, a nie wzrosła i na koniec 2019 r. wyniosła ok. 18,8 proc., co i tak jest wzrostem o ok. 2 punkty procentowe wobec załamania z 2017 r., kiedy to ten wskaźnik spadł do najniższego poziomu od ponad 20 lat. Ekonomiści przyczyn takiego stanu rzeczy upatrują m.in. w niestabilności produkowanego prawa, krucjacie w systemie sądownictwa, "dokręcaniu śruby" przez skarbówkę, czy przyjętym przez PiS modelu gospodarczym, który mógł doprowadzić do "wypłukiwania" inwestycji przez wzrost wydatków publicznych. Podsumowując, ekspertka UW twierdzi, że aby spełnić obietnice Dudy , wydajność w polskiej gospodarce musiałaby rosnąć cztery (!) razy szybciej, niż w okresie najszybszego wzrostu w latach 90. Najbardziej dynamiczne azjatyckie tygrysy nie notowały takich wyników! Podsumowując - to kolejne bajki Dudy podobne do niespełnionych obiecanek dotyczących podniesienia kwoty wolnej od podatku.
bDyBwxVD
Daniel
7 miesięcy temu
Nina na te twoje 500+ i inne świadczenia składa się społeczeństwo.Państwo samo w sobie nie ma pieniędzy.Może zauważysz wreszcie jakie są teraz ceny w sklepach
niki
7 miesięcy temu
Trzaskowski wam tylko da obietnice , to PIS rozdaje pieniadze
msa
7 miesięcy temu
tu nie ma czego komentowac.motloch stawia wyzej swoj upor i zawisc gotow jest wyzbyc sie wszystkiego aby zrobic na zlosc partii rzadzacej.tak zrobili warszawiacy a teraz zaluja ze poparli trzaskowskiego.mazowieckie,warszawiacy nie oddali swojego glosu na trzaskowskiego w wyborach na prezydenta RP a chorzy bezmyslni ludzie z innych regionow oczywiscie tak.bedziecie tego zalowac ale bedzie juz sprawa nie do cofniecia.przygotujcie sie kobiety na dodatkowe 7 lat pracy bo nie jestescie nia dociazone w domu.
Jeden z was
7 miesięcy temu
Hipokryzja nie zna granic - bierzecie 500+ i inne swiadczenia.Musieliscie wyjechac za granice bo w Polsce przemysl i miejsca pracy zostaly likwidowane, spezedane za 1 zl.Pobieracie zasilki w innych panstwach Unii a POpieracie glosujac na kretacza ???????? Czlowieka ktory nie sprawdzil sie , oklamal mieszkancow Warszawy.kogos kto chce zmiany, transparetnosci , prawdy i sprawiedliwosci!!! Jednoczesnie blokuje wyplaty odszkodowan dla lokatorow! Woli port lotniczy w Berlinie!!!!pragnie udzielic slubu para homoseksualnym , jednoczesnie ciagle bredzi oKonstytucji! Opamietajcie sie ...Dziekuje Malgorzacie Kidawie - tej prawdziwej Prezydent RP !!!!! Za co ? Ze byla nieudolna i on mogl wystartowqc na Prezydenta???? To on i PO sieje mowe nienawisci !!!! Juz widze ta wspolprace .... prezydent Senat walcza dla dobra Polski i jej Obywateli!!!!! OPAMIETAJCIE Sie Polki i Polacy! By Waszymi Glosami Polska byla Nadal Polska
pani Basia
7 miesięcy temu
I tak rządzi prezes
szok
7 miesięcy temu
W Bytomiu jeden z członków komisji wyborczej fałszował karty do głosowania, na których wybrano Rafała Trzaskowskiego. Mężczyzna podczas liczenia głosów, dopisywał na karcie kolejny znak "X" unieważniając głos. Sprawą zajmuje się policja.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić