Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Rekord Andrzeja Dudy. W tej wsi mieszkańcy stoją za nim murem

16

Mało który mieszkaniec wsi Komodzianka (woj. lubelskie) głosował w I turze wyborów prezydenckich na innego kandydata niż Andrzej Duda. Obecny prezydent uzyskał tam aż 90 proc. głosów.

Wybory 2020. Rekord Andrzeja Dudy. W tej wsi mieszkańcy stoją za nim murem
Rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy we wsi Komodzianka (PAP)

To właśnie w Komodziance padł rekord poparcia dla Andrzeja Dudy. W żadnym innym zakątku Polski nie uzyskał on tak pokaźnej liczby głosów.

Komodzianka to niewielka wieś. Mieści się w niej zaledwie 70 domów, w których mieszka niespełna 300 osób. 220 z nich mogło wziąć udział w wyborach. W lokalu wyborczym pojawiło się 129 osób. Jeden wyborca zagłosował korespondencyjnie.

Mieszkańcy Komodzianki oddali 117 głosów na Andrzeja Dudę. To stanowi 90 proc. poparcia, jeśli bierzemy pod uwagę wszystkie głosy osób z tej wsi.

Mieszkańcy głosują za nim. Może 2, 3 głosy były oddane na kogoś innego. W drugiej turze będzie tak samo - stwierdził w rozmowie z natemat.pl sołtys Komodzianki Jan Niedźwiedzki.
Zobacz także: Nawałnica w Warszawie. Zobacz nagranie z Mokotowa

Czytaj także:

Wybory prezydenckie 2020. Duda, Duda i długo, długo nic...

We wsi Komodzianka Duda znokautował innych kandydatów. Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Bosak, który zgarnął... pięć głosów. Cztery osoby zagłosowały na Szymona Hołownię, dwie na Rafała Trzaskowskiego i po jednej na Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Pawła Tanajno.

Jest już absolutnie pewne, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 wygrał Andrzej Duda. Zmierzy się on w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim. Polacy ponownie ruszą do urn 12 lipca.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić