o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Są pieniądze do wzięcia z ZUS. Można zyskać nawet kilkaset złotych

17
Podziel się

Osoby prowadzące działalność gospodarczą w bardzo łatwy sposób mogą zyskać niemałe środki. Jak to zrobić? Wszystko wyjaśnił portal InFakt.pl.

Są pieniądze do wzięcia z ZUS. Można zyskać nawet kilkaset złotych
Pieniądze (Pixabay)
bESqpAqJ

Jak to możliwe, że jest szansa na zyskanie sporych pieniędzy? Wszystko za sprawą tego, że Polski Ład co prawda znosi możliwość odliczania składki zdrowotnej, ale znajduje się w nim pewna luka.

Przedsiębiorca, który nie zatrudnia pracowników, musi zapłacić składkę zdrowotną w terminie do 10. dnia następnego miesiąca.

bESqpAqL

InFakt.pl podkreśla jednak, że wspomniana luka sprawia, że jeśli zapłaci się składkę zdrowotną za grudzień 2021 jeszcze w grudniu, to można ją odliczyć od podatku. Wspomniane źródło wyliczyło, że w ten sposób można zaoszczędzić 328,78 zł.

Polski Ład. Nowe zasady płacenia składki zdrowotnej

Na mocy Polskiego Ładu zmieniają się zasady płacenia składki zdrowotnej. Przede wszystkim zniknie możliwość odliczania składki od podatku.

Część przedsiębiorców rozliczających się liniowo zapłaci składkę w wysokości aż 4,9 proc. dochodów, jednak co najmniej w minimalnej wysokości 9 proc. płacy minimalnej.

bESqpAqR
Zobacz także: Polski Ład dobije krajowe firmy? "Bardzo zły moment na wprowadzanie takich zmian"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESqpArm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Janek
2 tyg. temu
Radzący powołali Uścińska na prezesa ZUS a ona nic nie zrobiła dla poprawy pracy urzędu, urzędnicy niernej wiedzy głupoty opowiadają ludziom a oni wprowadzani w błąd robią pomyłki życia, które skutkują przyznaniem mniejszej emerytury bo włosek został złożony nie w terminie. Mało tego urzędasy na stołkach, jak sprawa jest w Sądzie wywierają presję na Sędziów by wydawali wyroki korzystne dla Urzędów. Trzeba coś z tym zrobić, dosyć bezprawia w kraju.
Muranek
2 tyg. temu
Tak to najgorszy urząd w kraju, udało się zreformować US, może nie do końca ale udało, przynajmniej są frontem do petenta a ZUS to organizacja mafijna, czas to zmienić, czas zreformować a co robią rządzący? Jest im yo ba rękę czy nie wiedzą o tym? Albo udają, że nie wiedzą. Zlikwidować ten mafijny urząd i powołać nowy od podstaw, pewno wyjdą też na ulice i będą ulicznikami.
Barbsra
2 tyg. temu
Wszystko w Polsce udało się zreformować tylko nie ZUS, to jest państwo w państwie, nie stoi frontem do petenta tylko tyłem jak w PRLu, czas zreformować tych urzędasów a połowę pracowników wywalić. Taka stara skostniala instytucja, która decyduje za urzędy za Sądy i przeciw ludziom. Szanowny prawicowy rządzie, czas na reformę i tam.
bESqpArn
Leo
2 tyg. temu
ZUS dla Polakòw pieniędzy nie ma za to są dla Ukraińcòw ktòrzy przepracują jeden miesiąc w Polscei po osiągnięciu wieku emerytalnego rezygnują z ukraińskiej emerytury i obierają minimalną emeryturę polską tòra i tak jest kilka razy większa niż ukraińska.
Szczota61
2 tyg. temu
Kiedyś płaciłem składkę zdrowotną w grudniu 2 razy. Raz za listopad i drugi raz za grudzień.Odliczałem je od karty podatkowej. Urząd skarbowy stwierdził, że tak nie można i kazał mi zapłacić jedną kartę podatkową.
Człowiek
2 tyg. temu
ZUS podważył umowę o pracę mojej żony którą dostała w 2 miesiącu ciąży! Żadne wyjaśnienia nie mogły zakwestionować ICH decyzji przez co straciła pracę i świadczenia! Bandycka organizacja przestępcza!
Mer
2 tyg. temu
To chyba nie możliwe to była by 13 składka za rok 2021 US tego nie przepuści
J 23
2 tyg. temu
Ciekawe czy jest jeszcze jakiś/kaś, co zmumifikował ciało swojej matki, albo ojca w domu i pobiera zasiłek emerytalny i nie musi pracować?
Lichwa
2 tyg. temu
ZUS "piniendzy" nie ma i nie będzie miał. To jest studnia bez dna, która powinna zostać zasypana i dobrze ubita, żeby nigdy tchu nie złapała.
paranoja
2 tyg. temu
Zabrano mi ofe, leczę się, miałam operację i jeszcze dwie będą konieczne a ZUS świadczenia rehabilitacyjnego nie chce przyznać choć akurat operacje dają szansę wyzdrowienia i powrotu do pracy. Sprawa już 6 miesięcy jest w sądzie pracy i nic. Pozostawiona bez środków na leczenie i rehabilitację jakoś jeszcze żyję w tej rzeczywistości z pożyczek od rodziny. To jest polska rzeczywistość gdy pracujesz wiele lat, nie korzystając ze zwolnień lekarskich i nagle gdy zachorujesz państwo odstawia cie na śmietnik bez środków na leczenie.
Warszawka
2 tyg. temu
A Trzaska buduje szpital psychiatryczny w W-wie i będzie pierwszym pacjentem po Tusku POzostali już stoją w kolejce A B. Szatan już zapisana!!!
Poczciwy P.
2 tyg. temu
Lekarz mi ryntę załatwił i ja żem tylko w polu se dorabiam kiedy chce . Już tak że trzydzieści lat działam.Ni kradne ja biere z Zusu... pieniądze leco z nieba
Nina68
2 tyg. temu
Wyruwnajcie mi czerwcową emeryturę z lat 2009 2019 a nie rozdarcie moich pieniędzy GDZIE RÓWNE PRAWO DLA WSZYSTKICH
bESqpArf
Piotr.
2 tyg. temu
Pieniędze do wzięcia z ZUS? Zapłaccie mi dziady chorobowe, gdy przez covid uziemniliscie mnie w domu i nie zaplaciliscie ani grosza.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić