Seniorze, tyle dostaniesz w 2023 roku. Nowe wyliczenia

141

Seniorzy już teraz zastanawiają się, na jakie świadczenia będą mogli liczyć w 2023 roku. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do rekordowej waloryzacji. A ile wyniesie trzynasta emerytura 2023?

Seniorze, tyle dostaniesz w 2023 roku. Nowe wyliczenia
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Jose Luis Pelaez Inc)

Drożyzna daje się we znaki wszystkim Polakom. Jej bolesne skutki mocno odczuwają między innymi seniorzy. Niejednokrotnie mają oni spory problem z tym, by uporać się ze wszystkimi koniecznymi wydatkami.

Wobec tego starsze osoby niecierpliwie wyczekują kolejnej waloryzacji świadczeń. Niedawno rząd przyjął rozporządzenie w tej sprawie.

W przyszłym roku proponujemy waloryzację procentowo-kwotową. Gwarantujemy, że od marca 2023 r. świadczenia wzrosną nie mniej niż o 250 zł - mówiła ostatnio minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Emerytura minimalna od marca ma wzrosnąć z 1388,44 zł do 1588,44 zł brutto. Na rękę wyniesie więc 1445,98 zł.

I tyle samo powinna wynieść wypłacana w kwietniu trzynasta emerytura, o ile rząd zdecyduje się - tak jak było w tym roku - zwolnić ten dodatek z podatku dochodowego - zauważa "Super Express".

Premier Mateusz Morawiecki skierował list do Polaków

W zeszłym tygodniu polski rząd zdecydował, że w przyszłym roku seniorzy otrzymają świadczenia wyższe o co najmniej 250 zł.

W ten sposób po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy wierni zobowiązaniom, które złożyliśmy przed Polakami. Te zobowiązania to budowa Polski solidarnej, kierującej się szacunkiem do obywateli i ich ciężkiej pracy. A troska o seniorów to jeden z filarów naszej polityki" - napisał premier Mateusz Morawiecki w specjalnym liście, który został opublikowany przez "Super Express".

Następnie zapewnił, że z tej drogi władz nie zepchną "nawet najtrudniejsze" okoliczności. "Wszyscy mierzymy się dziś z długofalowymi konsekwencjami pandemii, inflacją napędzaną przez rosyjską inwazję na Ukrainę oraz brutalną wojną gospodarczą, którą reżim Putina chce zastraszyć Europę. Dlatego od samego początku przyjęliśmy zasadę: kiedy jest trudniej, pomagamy bardziej" - podkreślił szef rządu.

Zobacz także: Stan wojenny na anektowanych terenach. Co chce osiągnąć Putin?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić