Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Seniorzy będą wniebowzięci. Emerytury wyższe o nawet 1500 złotych!

27
Podziel się:

Waloryzacja emerytur w 2022 roku ma być znacznie wyższa, niż przed kilkoma dniami prognozował rząd. Wszystko za sprawą wysokich cen. Ile zyskają emeryci?

Seniorzy będą wniebowzięci. Emerytury wyższe o nawet 1500 złotych!
Seniorzy (Pixabay)

Początkowo rząd sygnalizował, że podwyżki emerytur od 1 marca 2022 roku wyniosą 4 proc. Teraz pojawiły się nowe informacje w tym zakresie. Są one bardzo korzystne dla emerytów.

Obecnie zakłada się podwyżki na poziomie 4,89 proc. Wobec tego najniższa emerytura wzrosłaby z 1066 zł do 1116 zł, czyli o 50 zł na rękę - podkreśla "Fakt".

Z symulacji tabloidu wynika, że przy 3000 zł emerytury netto waloryzacja wyniesie 144 zł. Warto jednak dodać, że nie uwzględniono zmian, jakie może wprowadzić Polski Ład.

Waloryzacja wdrażana jest w marcu każdego roku. W związku z tym seniorzy przez 10 miesięcy dostaną około 1500 zł więcej!

Emerytury 2022. Co z trzynastkami?

Waloryzacja wpłynie również na wysokość trzynastych emerytur. W tym roku było to 1022 zł, a w przyszłym może sięgnąć około 1075 zł. Warto odnotować, że w następnym roku nie będzie tzw. czternastek.

Co istotne, waloryzacja jeszcze może wzrosnąć. Jej ostateczny wskaźnik poznamy w lutym 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Soja,27
9 miesięcy temu
Co co mają niskie emerytury ciągle narzekają że inni mają więcej a ci wszyscy którzy dostają plus 500,-i inne plusy i nie pracują jaką emeryturę dostaną ja pracowałam ponad 40 lat i nie mam żadnych plusów a te nieroby mogą mi zazdrości c ?
Olek
9 miesięcy temu
Nie da się tego już czytać.Co chwilę co innego i inne kwoty.Moze wstrzymajcie sie z tymi ogłoszeniami do marca przyszłego roku,bo na pewno wiele się jeszcze zmieni i oby na plus
Renata
9 miesięcy temu
Nina ale ty to dopiero głupoty piszesz i wprowadzasz za, et, nie wiem czy to celowo czy przez głupotę. Nie czytasz ze zrozumieniem, dostaną emeryci 1.500 złotych w skali roku a nie miesięcznie, a wszystko zależy od dochody razy procent inflacji i wzrostu plac i tyle.
Nina
9 miesięcy temu
Przestańcie pisać głupoty że seniorzy dostaną 1500 zł więcej ale tylko ci co mają duże emerytury. A ci co mają niską emeryturę to dostaną grosze i to jest niesprawiedliwe.
Renata
9 miesięcy temu
Coś ten Andrzej mówi o emerytach, co rzekomo źle mają teraz za rządów PiSu, teraz to mają złoto, ja jestem emerytem, zwykłym pracownikiem przepracowałam 40 lat nie na stanowisku kierowniczym, pracowałam uczciwie, rok temu przeszłam na emeryturę, mam 4tysuace na rękę, zaznaczam że odprowadzałam skladki co miesięcznie, da się? Da, tulko jak ktoś oszukuje i nie odprowadza składek, to niech nie zwala na rząd a na władna krótkowzroczność,bo trzeba myśleć gdy się jest młodym już o przyszłości a nie pracować na czarno.
Erika
9 miesięcy temu
Tyle ile ten rząd tj rząd Zjednoczonej Prawicy przeznaczył dla ludzi, mam na uwadze ludzi zwyczajnych, pracujących jak i emerytów czy też matki wychowujące dzieci, nie mówię o złodziejach, co grabia ile się da, piora brudne pieniądze i bogacą się w niebotyczny sposób. O ci tutajna forum to mają wiele do powiedzenia przeciwko obecnemu rządowi, a ja powiem tak, brawo rząd, brawo Wy którym udaje się ten preceder ukrucic. Jasne, że wszystko drożeje i jest Inflacja ale nie tulko w naszym kraju, w Niemczech jeszcze większa jest Inflacja, ważne jest to, że ten rząd to widzi i ten rząd corocznie wiele robi dla ludzi, podwyższając np. najniższe emerytury, wynagrodzenia, podwyższając środki na dzieci i także tym razem, jak co roku z resztą, zrobią to, o znaczne kwoty a nie jak to miało miejsce za rządów PO/PSL gdy emerytury rosly o 4 zlote. Brawo ten rząd, brawo Zjednoczone Prawica, oby oni dalej rządzili dla dobra ludzi a nie złodziei.
Zmzm
9 miesięcy temu
Nie publikujecie komentarzy ale to ni nie zmieni
Zmzm
9 miesięcy temu
Bzdura oczywista nie piszecie o ile wzrosły koszty utrzymania i jak pis trwoni nasze podatki
Azad
9 miesięcy temu
Kiedyś jeden z ministrów powiedział że jak rząd mówi że da to mówi ale że jak zabierze to zabierze i to tak z każdym rządem jest
Seniorka
9 miesięcy temu
Rewaloryzacja. W dodatku niesprawiedliwa: ci co mają wysokie świadczenia, dostaną wyższą kwotę rewaloryzacji. Biedniejsi staną się jeszcze biedniejszymi.
Kingola
9 miesięcy temu
Czyli inflacja coraz większą?
Jqwas1
9 miesięcy temu
TO NIE JEST ŻADNA PODWYŻKA!!! To tylko rewaloryzacja, czyli zwrot z powodu inflacji! Podwyżka to by była, gdyby był zwrot z powodu inflacji plus dodatkowo jakaś kwota!
Ona
9 miesięcy temu
Oby więcej bo już nie dajmy rade
gość
9 miesięcy temu
Recista i emeryta po 5% a Sobie dali 60% to złodziejstwo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić